Distopya Filmleri » Distopik Bir Dünyada Geçen En İyi Filmler

Distopya Filmleri Listesi ile karşınızdayız. Distopik Bir Dünyada Geçen En İyi Filmler listesi hazırladık. Bitmiş ve karanlık bir dünyayı anlatan en güzel distopya filmi önerileri arayanlara gelsin. Yaşadığımız dünyanın gerçekliğini sorgulatan filmlere bir bakalım:

Distopya Filmleri

Öncelikle kısaca distopya kelimesine değinelim. Ütopya kelimesinin karşıtı olarak tarif edilir genelde.

Ütopya, “İyi, güzel ve mükemmel dünya görüşünü” ifade eder. Distopya ise tam tersi “Olmaması gereken dünya, sistem ve devlet yapısının istenmeyen şekilde bozulduğu dünya düzeni” olarak tarif edilebilir.  Ütopya kelimesinden çok sonra ortaya çıkmıştır Distopya. Kısaca hep iyi ve güzel bir dünyadan bahsedilirken, aslında hiç istemediğimiz bir dünyadan da bahsedilmesi gerekir. Cennet ve cehennem gibi, ütopya ve distopya bir dengeyi anlatır aslında…

Ütopya ifadesi ilk olarak Thomas More‘un 1517 yılında yazdığı “De Optimo Reipublicae Statu deque Nova Insula Utopia” yani “Utopia” adlı eserinde yer almıştır.  Yunanca “iyi”anlamına gelen eu kelimesi ile “yer” yani topos birleşerek “hiç, olmayan” anlamındaki ou ile de harmanlanarak “Utopia” yani “olmayan iyi yer” anlamına gelen bu kelime türetilmiştir.

“Distopya” tabiri resmi olarak ilk defa, İngiliz siyasetçi ve filozof John Stuart Mill tarafından 1868 yılında parlamentodaki bir konuşması sırasında kullanılmıştır. Aslında ondan önce Émile Souvestre‘nin 1846’da yazdığı “Le monde tel qu’il sera” (The World as It Will Be) eseri distopya kelimesi geçmese de ticaretin ve makineleşmenin insanların ahlak ilkelerini ve zaaflarını nasıl değiştirebileceğini öngören ilk eser olarak karşımıza çıkar. 1920 Yevgeni Zamyatin’den “We” (Biz) ve 1932 Aldous Huxley‘in “Brave New World” (Cesur Yeni Dünya) distopyayı anlatan eserlerin ilk örneklerindendir.

1949 yılında yayınlanan George Orwell’in “1984”ü bu kavramın en bilinen örneğini sunar. Ray Bradbury’in yazdığı Fahrenheit 451 distopyayı anlatan diğer en önemli eser olarak bilinir.

(Savaş, barıştır. Özgürlük, kölelik. Cehalet, güçtür.)

Distopya temalı ilk sinema filmleri: 1927 “Metropolis” ve 1936 “Things To Come”… Evet, geçelim en iyi distopya filmleri listemize:

YENİ »
En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi #30 Adet Bilim Kurgu Film Önerileri

Distopik Bir Dünyada Geçen En İyi Filmler

Distopya romanlarından sinemaya uyarlanan Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (1984) ve Fahreneit 451, bu kitapları sevenler için özellikle önerilir.

Snowpiercer, yakın zamanın en ilginç türlerinden birisi. Film o kadar beğenildi ki, dizisi de çekilmeye başlandı. 12 Maymun, Bıçak Sırtı, İsyan (Equilibrum), Gattaca, Otomatik Portakal, Matrix, Gizemli Şehir, Son Umut, New York’tan Kaçış gibi harika filmler de listemizde yer alıyor.

V for Vendetta, distopik filmler arasında en iyi filmlerden birisi, pek çok film meraklısına göre en iyisi sayılabilir.

En İyi Distopya Filmleri Listesi

1. Bin Dokuz Yüz Seksen Dört / Nineteen Eighty-Four (1984)

Bin Dokuz yüz Seksen Dört Filmi

En iyi distopya filmleri listemize 1984 ile başlamasak George Orwell’e ayıp etmiş olurduk.

Dünyanın en büyük devleti olan Okyanusya, günümüz Londra’sının yerine kurulmuştur. Okyanusya deyim yerindeyse tam bir korku imparatorluğudur. Bu ülkede yaşayayan herkes, yönetim diktesinin buyurduğu her şeye harfi harfine uymak zorundadır. Bu evrende ne kitap okumak serbesttir ne de aşık olmak…

George Orwell’ın klasik romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Michael Radford bulunuyor.

2. Snowpiercer (2014)

Gelecekte başarısızlığa uğrayan bir deney büyük bir felaketle sonuçlanır ve yeryüzündeki yaşamı büyük ölçüde bitiren bir küresel ısınma olur. Dünyanın çevresinde kesintisiz bir güçle dönen bir tren hayatta kalan insanların son sığınağı olacaktır. Fakat güç bela yaşamın sürdüğü bu yeni dünyada sınıfsal farklılıklar halen en büyük silahtır… Yönetmenliğini Koreli sinemacı Joon-ho Bong’un üstlendiği “kıyamet sonrası” temalı filmin kadrosu, Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris ve Octavia Spencer gibi yıldız isimler oluşuyor.

3. İsyan / Equilibrium (2004)

En İyi Distopya Filmleri İsyan Equilibrium

Dünyada yaşanmış olan en büyük savaş, III. Dünya Savaşı sonlanmıştır ve savaş toplumu zor da olsa savaşın sonuçlarıyla yüzleşmeye koyulmuştur. Savaşın getirdiği faşist ve baskıcı sistem, insanları bu sonuçlara alıştırabilmek adına insanların duygularını kontrol altında tutmaya çabalamaktadır. İnsanlar için ilgi uyandırılabilecek ve onlara bir umut bahşedebilecek her şey, yasaklanmıştır. John Preston ise bu davanın baş cellatıdır.

Başrollerde Christian Bale, Emily Watson ve Taye Diggs oynuyor.

4. New York’tan Kaçış / Escape From New York (1981)

En İyi Distopya Filmleri Escape From New York

New York artık hatırlandığı gibi bir yer değildir. Sokaklarına suç hüküm sürmektedir ve bunun sonucunda tüm duvarları dikenli tellerle çevrilmiştir. Bu korkunç şehir artık Amerika’nın karantina altına alınmış bir cezaevidir. ABD başkanının uçağı olan Air Force One, teröristler tarafından kaçırılır; bu esnada başkan kaçış kapsülünü kullanarak New York şehrine düşer. Bir şekilde başkan bu kaotik şehirden kurtarılmak zorundadır. Onu kurtaracak kişi ise eski bir asker olan Snake Pliskin olacaktır. Pliskin, özgürlüğü için bu anlaşmayı kabul etmek zorundadır.

Yönetmen John Carpenter
Oyuncular: Kurt Russell, Lee Van Cleef, Ernest Borgnine

5. Soylent Green / Soylent Green (1973)

En İyi Distopya Filmleri Soylent Green

En iyi distopya filmleri listemize 1973 yapımı bir filmle devam edelim.

2022 yılında New York City’de hava kirliliği ve neden olduğu küresel ısınmadan dolayı tüm doğal kaynaklar yok olur. Şehirde yaşayan 40 milyon insan açıklıktan ölmek üzerelerken, Soylent Şirketi yeni bir gıda ürünü olan Soylent Green’i oluşturur.

6. Kayıp Çocuklar Şehri / City of Lost Children (1995)

Distopya Filmleri The City of lost Children

Kötü yürekli Krank ve adamları çılgın bir bilim adamı tarafından imal edilmişlerdir. Krank’ın en büyük acısı, rüya görme yetisinden yoksun olmasıdır. Tek çareyi, rüyalarını çalmak için kaçırdığı çocuklarda bulur. Oysa çocuklar ondan korktuğu için tek elde ettiği onların kabusları olacaktır.

YENİ »
En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi #30 Adet Bilim Kurgu Film Önerileri

7. Elysium : Yeni Cennet (2013)

Yönetmen Neill Blomkamp
Oyuncular: Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley

Elysium’da, 2154 yılında dünyada hala varlığını sürdürebilen yegane iki sınıfın çatışması temel alınmakta. Elysium’un varsıl ve şanslı “egemenleri” teknoloji alanında üst düzey bir gelişim gösteren gezegenlerinde lüks içerisinde yaşarken; “çürümüş dünya”da geri kalan kalabalık insan topluluğu tedavi ihtiyaçları için bile Elysium’a ihtiyaç duymaktadır. Ancak iki gezegen arasında yapılan anlaşmalar gereğince Elysium’a girmeleri kesin suretle yasaktır. Ta ki Elysium’a gitmekten başka çaresi kalmayan Max isimli sıradan bir adam çıkana dek…

8. V for Vendetta  (2006)

Yönetmen James McTeigue
Oyuncular: Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea

2020 yılında ve İngiltere’de geçiyor, V for Vendetta. Ülke, son derece baskıcı bir toplum düzenini yaşamaktadır. Türlü yasaklar ve engellerle idare edilen halk, şiddet yanlısı bir konuma gelmiştir. Bu kargaşanın orta yerinde görünen gizemli V, belaya bulaşmış masum bir kadın olan Evey’i kurtarır. Ancak bu kurtarış, tam da ulusun kurtuluşunu temsil eder çünkü onun davranışı aslında toplumun uyanışını tetikleyen ve başkaldırıyı başlatan unsurdur. Tam da bu sebeple artık insanlık adına bir ayaklanma zamanıdır.

9. Yedinci Hayat / What Happened to Monday? (2017)

Yedinci Hayat

Yönetmen Tommy Wirkola
Oyuncular: Noomi Rapace, Glenn Close, Willem Dafoe

Dünyanın nüfus artışı sebebiyle yeni bir yasa getirilmiştir ve aileler artık sadece birer çocuk sahibi olabilecektir. Ancak birbirinin birebir aynı olan yediz kız kardeşler hükümetin konuyla ilgilenen ve acımasız Nicolette Cayman tarafından yönetilen kolu Çocuk Tahsisi Bürosu’yla tehlikeli bir saklambaç oynamaktadır. Göze batmamak adına hepsi sanki tek bir kişiymiş gibi davranmaktadırlar. Karen Settman adında tek bir kadın olarak haftanın her günü farklı bir kardeş dışarı çıkmaktadır. Ancak büyükbabaları tarafından haftanın 7 günüyle adlandırılan kardeşlerden birinin bir gün eve geri dönmemesi bütün düzeni yıkacaktır…

10. Azınlık Raporu / Minority Report (2002)

Efsanevi yazar Philip K. Dick’in bir kısa öyküsünden yönetmen Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlanan film, 2054’te Washington DC’de geçen, heyecanlı bir aksiyon filmi. Dedektif John Anderton, psişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik aygıtlar sayesinde cinayetleri daha işlenmeden önce farkedip suçluları yakalayan özel bir polis biriminin başındadır. Anderton’ın kusursuz işlediğine inandığı sistem, birdenbire tersine döner.

YENİ »
Casus Filmleri: En İyi Ajan Filmleri, CIA ve KGB Filmleri

11. Bıçak Sırtı / Blade Runner (1982)

Bıçak Sırtı, çekildiği yıldan çok uzak bir dönemde, 2019 yılında dünyanın artık distopik bir yaşam alanı haline geldiği bir dönemde geçer. Tyrell gibi devasa üretici firmalar Replikant isimli, dış görünüm olarak insan türünden ayırt edilemeyen robotlar üretmektedirler. Dünya dışı kolonilerin tehlikeli ve illegal işlerinin halledilmesi için kullanılan bu robotlar, Blade Runners isimli özel polisler tarafından yakalanmaktadır. Uzman bir Blade Runner olan Rick Deckard, görevini bıraktığı bir esnada, Los Angeles’a gelen bir grup replikantı yakalamak için verilen son bir görevi kabul eder. Ancak iki milyon insanın yaşadığı bu şehirde görünüm olarak insandan hiçbir farkı bulunmayan bu robotları teşhis etmek hiç kolay olmayacaktır.

12. Uyumsuz / Divergent (2014)

Yönetmen Neil Burger
Oyuncular: Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet

Uzak bir gelecekte geçen distopik hikayede insanlık, her biri farklı bir erdemi temsil eden beş farklı parçaya bölünmüş bir düzende yaşamaktadır. İnsanlar 16 yaşına geldiklerinde kendi insani özelliklerine göre bu beş bölümden birine dahil olup ömür boyu bu bölümde yaşamlarını sürdürmektedirler. Tris Prior için de bu kuralı uygulama zamanı geldiğinde kendiyle ilgili büyük bir sırrı keşfeder: Tris, ‘uyumsuz’dur ve herhangi bir gruba ait olması mümkün değildir. Asıl sorun ise uyumsuzların bir lider tarafından yok edildiği ve bu yüzden hayatını kurtarabilmek için kaçması gerektiği gerçeğiyle yüzleştiği an ortaya çıkar. Tris bu belalı yolculukta hem hayatta kalabilmek hem de kendisi gibi uyumsuzların bu düzende neden bu denli tehlikeli bulunduklarını öğrenebilmek için Four adlı gizemli bir yabancıya güvenmek ve onunla işbirliği yapmak zorunda kalır.

13. Gattaca (1997)

Yönetmen Andrew Niccol
Oyuncular: Ethan Hawke, Uma Thurman, Jude Law

Teknolojinin ve bilimin durmak bilmeksizin ilerlediği bir yüzyıldayız. Bilim artık kusursuz insan modelleri üretebilmekte ve ortaya çıkan ırk süper insan niceliklerini taşımaktadır. Özel amaçlar ve mevkiler için yaratılan bu insanlar, eski insanlığın yerini almakta ve onları hayattan soyutlamaktadır. Bu eski insanlardan biri olan astronot adayı Vincent, önemli bir şirkette ancak temizlikçi olarak iş bulabilecektir. Ancak bu süreçte kurduğu bir tezgah sayesinde yüksek bir mevkide iş bulur. Şirkette vuku bulan bir cinayeti çözmek için görevlendirilen özel dedektif, Vincent’ın sırrını açığa çıkarmak üzeredir.

14. Matrix / The Matrix (1999)

Distopta filmleri listemizde efsane Matrix de yer alıyor.

Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik… Biri rüya, diğeri ise Matrix! Bir gece Neo, kendisini başka bir dünyaya götürebilecek güzel yabancı Trinity ile tanışır. Bu kızın götüreceği dünyada, Neo Morpheus’u bulacak ve Matrix hakkında bir şeyler öğrenecektir. Neo, tam olarak kavrayamadığı şeylerin yaşamını kontrol ettiğini biliyor.. Peki ama nedir bu Matrix?

15. Gizemli Şehir / Dark City (1998)

John Murdoch, bir sabah nasıl geldiğini bilmediği yabancı bir otel odasında uyanır ve vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlayamamaktadır. Dedektif Burmstead tarafından aranan Murdoch, gerçekte kim olduğunu öğrenmek ve karşılaştığı bu korkunç bilmeceyi çözmek için büyük bir mücadeleye başlar.

16. Son Umut / Children of Men (2006)

Dünyanın en genç insanı on sekiz yaşında ölmüştür ve insanlık, neslinin tükenme olasılığı ile karşı karşıyadır. 2027 yılı itibari ile artık üreme diye bir şey gerçekleşmemektedir. Bu durum siyasi açıdan da tüm dengeleri sarsarken bir grup insan, var oluşlarını akışa teslim etmiş, bir diğer grup ise olanları değiştirmenin başkaldırısında mücadeleye soyunmuşlardır.

17.  Fahrenheit 451 (1966)

Devlet, insanların düşünsel dünyalarını özgürleştirdiği için tüm kitapları yasaklamış ve kitap kavramını tedavülden kaldırmıştır. Devlet, kitaplarla olan savaşı kazanmıştır. İtfaiyede çalışan Guy Montag’ın görevi de bu mevcut tüm kitapları yakmak ve onları tarihe gömmektir. Ancak Montag, tüm insanların yitip gittiği ve türlü haplarla hayatta kalmaya çalıştıkları dünyada kendini tek başına kalmış gibi hissetmektedir. Bir süre sonra aşık olacağı kitap aşığı bir kız, Montag’ın tüm bakış açısını değiştirecektir.

18. Mad Max 2: Yol Savaşçısı / Max Max 2  (1981)

Distopya filmleri arasında Mad Max serisi ayrı bir yere sahip.

Nükleer savaş sonrası harap ve bitap düşmüş Avustralya. İlk filmden hatırladığımız çılgın Max, ailesini kaybettikten sonra kendisini yollara vurmuştur. İnsanların ulaşımlarını sağlayacak petrol için yaşadığı bir bölgede çetelerin baskısı altında olan bir grubun yanına sığınır ve güvenliklerini sağlamaya çalışır.

19. They Live (1988)

Seyyare bir işçi olan John Nada, bir inşaatta çalışmak için Los Angeles’tadır. Şans eseri uzaylıların dünyayı ele geçirme planına şahit olur. TV, gazete ve basın yayın yoluyla halkı ipnotize eden ve gerçek görüntülerini gizleyen iğrenç istilacılar, özellikle para ve güç sahibi kimseleri kendilerine hedef seçmektedir.

Gizlice örgütlenmiş direniş hareketine katılan Nada, direnişçilerin özel yapım güneş gözlükleri sayesinde kerkenkelemsi uzaylıların gerçek yüzünü görebilmektedir.

20. Brazil (1985)

Günümüzden çok uzak bir gelecekte geçen film, insanoğlunun distopik sonlarından birini ele alıyor. Son derece fütüristik ve karanlık bir atmosfere evrilen bu dünyada yaşayan insanlardan biri olan Sam Lowrey, sıradan bir devlet memurudur. Fazlasıyla bunaldığı işinden ve teknolojinin ta kendisinden kaçmasının tek yolu ise hayal ve rüyalarına sığınmaktır.

21. On the Beach (1959)

Stanley Kramer’in yönetmenliğini yaptığı, Gregory Peck, Anthony Perkins ve Ava Gardner’in başrollerinde olduğu 1959 yapımı filmde en büyük korku teması olan nükleer savaş sonrasında yaşananlar anlatılıyor.

22. Strange Days (1995)

En İyi Distopya Filmleri Strange Days

James Cameron’un senaryosunu yazdığı ve Oscar’lı yönetmen Kathryn Bigelow’un imzası bulunan film eski milenyumun son günleri üzerinden 1999 yılının Los Angeles’ını anlatıyor. Ralp Fiennes ve Angela Bassett’in başrollerinde olduğu film; eski bir polis olan Lenny Nero’nun eline geçen bir diskte gördüğü cinayeti araştırmasıyla derinlere indiğinde gerçeklik kavramını sorgulayan filmlerden.

23. The Lobster (2015)

Yakın gelecekten ilginç bir distopya öyküsü anlatıyor bize The Lobster. Yalnız kalmış, ilişkisi olmaya insanların tutuklandığı, alternatif bir gelecekte geçen öyküde, bekar insanlar korkunç bir otele yerleştirildikten 45 gün sonra, kendileriyle eşleşen kişiyle ilişkiye başlamak zorunda kalıyorlar. Eğer ki ilişkilerinde başarıyı yakalayamazlarsa, kendilerinin seçtikleri bir hayvana dönüştürülüyorlar!

24. The Quiet Earth (1985)

Bir bilim adamı olan Zac Hobson bir sabah uyanır ve bu dünyada yalnız olacağını fark eder. Çok geçmeden hayatta kalan diğerlerini bulmaya çalışır. Bunun üzerine güzel bir kadın olan Joanne ve koca bir kabile üyesi olan Api ile tanışır. Birbirlerine güvenmeye başladıkları anda ise neden bu dünyada kalmış olduklarını çözmeye çalışırlar.  Zac diğerlerine hükümet laboratuvarında araştırmış olduğu bir projenin bu olağanüstü olaya yol açmış olabileceğini söyler. Bunun üzerine Zac ve diğerleri bu deneyi durdurabilmek için laboratuvarı havaya uçurmaya karar verirler.

25. Kum Saati Sanatoryumu / The Hourglass Sanatorium (1973)

Józef, ölmekte olan babasını, zamanın kendisinin var olmadığı ve rüyalar ile anılar arasındaki çizginin ayırt edilemez hale geldiği ücra bir akıl hastanesinde ziyaret eder.

26. Ölüm Oyunu / Battle Royale (2000)

Günümüzden uzak bir gelecekte, Japon hükumeti çığırından çıkmakta olan Japon gençlerine gözdağı vermek ve şiddet olaylarını azaltmak için çılgın bir plan kurar. Her yanından işsizlik, karamsarlık ve şiddet akan bu ülke gençliği bu plan sonrasında dersini alacak, her şey düzelecektir. Plana göre şiddete meyilli Japon gençliğinden 42 öğrenci zorla bir adaya gönderilir. Bu adada hayatta kalabilmek için birbirlerini öldürmek zorunda olan gençler arasından sadece biri, hayatta kalan son kişi kurtulabilecektir. Böylece bu oyun yıllarca anlatılarak şiddetin önüne geçilmiş olunacaktır.

27. The Trial / The Trial (1962)

Bir sabah odasında uyandığında hakkında bir dava açılmış olduğunu öğrenen, ancak ne ile suçlandığını bir türlü öğrenemeyen banka memuru Josef K.’nın gerçek dışı durumunun anlatıldığı film, toplum içinde bireyin varoluş yalnızlığını ve kabuslarını romana sadık kalarak yansıtır.

28. Akira (1988)

Gelecekte geçen Akira, bir motosiklet çetesi liderinin hikayesini konu ediyor. Motosiklet çetesinin lideri, hükümet tarafından üzerinde tehlikeli deneyler yapılan arkadaşını kurtarmak için harekete geçer. Çete liderinin arkadaşı, yapılan deneyler sonucu büyük yıkıma neden olabilecek psikokinetik güçlere sahip olur. Arkadaşını kurtarmak zorunda olan çete lideri, kendisini zorlu bir mücadelenin içinde bulur.

29. 12 Maymun / Twelve Monkeys (1995)

Dünyada insanlığın yok olmasına yetecek derecede tehlikeli olan bir virüs yaklaşık beş milyar kişinin ölümüne yol açmıştır. Geriye kalan az sayıdaki insan yer altlarına kurdukları barınaklarda yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Bu esnada virüsün yok olması için bir çözüm yolu bulan insanlar, zamanda geriye gidebilecekleri bir zaman makinesi yaparlar. İlk test sürüşü içinse eski bir mahkum olan James Cole gönüllü olur.

30. Otomatik Portakal / A Clockwork Orange (1971)

Otomatik Portakal, şiddet bağımlısı gençlerden kurulu bir çetenin, çevrelerine saçtığı dehşet ve korkuyu işleyerek bir korku imparatorluğunun resmini çizmektedir. Çetenin lideri Alex, işler çığırından çıkınca yakalanır ve gözaltına alınır. Ama hapse atılmaz; cezası bir şiddet deneyine kobay olarak kullanılmak olur. Bu deney insanoğlu ve şiddet kavramı arasındaki ilişkiyi ortaya koyma amaçlıdır ama deneyin kendisi de bir o kadar insan doğasına aykırıdır.

31. Metropolis  (1927)

En iyi distopya filmleri listemize, sinema tarihinin ilk distopik filmini almamız gerekiyor. 1927 yapımı film, karanlık bir dünyayı anlatan ilk film…

Metropolis’te, insanlık artık ikiye ayrılmıştır. Yeraltında makinelerle birlikte yaşayan sınıf ve yukarıda daha konforlu bir yaşam süren yönetici sınıf. Lang, bölünmüş toplumsal yapıyı, insanı bir aşktan yola çıkarak, uzlaştırmaya çalışır.

32. THX 1138 (1971)

25. yüzyıla hoşgeldiniz. İnsanların sadece kod ve sayılarla tanımlandığı, duygulardan arındırılıp yeraltında robot gibi yaşatıldığı bir çağdayız. Devletin bir tür uyuşturucu madde vererek insanlığını yokettiği vatandaşlardan birisi de, fabrika işçisi THX 1138’dir. THX, bir kadın olan ev arkadaşı LUH 3417 ile birlikte yaşamaktadır. Elbette bir bitki gibi süren hayatlarında herhangi bir yakınlaşma olması mümkün değildir. Genç kadın her ikisinin de ilaçlarını almasına engel olduğunda değişim başlar.

YENİ »
En İyi Suç Filmleri: Gerilim ve Polisiye İçeren Suç Filmleri
YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Yorum yapmak ister misiniz?