Kpss Branş Sıralaması 2021: Kpss Branş Bazında Sıralama Nedir?

Kpss Branş Sıralaması 2021: Kpss Branş Bazında Sıralama Nedir? Kpss Branş Sıralaması açıklandı mı? Branş sıralaması ne zaman güncellenecek? Kpss 2021 için branş bazında sıralamalar az önce açıklandı.

Kpss Branş Sıralaması 2021

KPSS branş bazında sıralamalar açıklandı. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile KPSS branş bazında sıralamalarını öğrenebilecekler. Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturuluyor. Adaylar bu sıralamalara bakarak kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirebiliyorlar.

2021 Kamu Personel Seçme Sınavına (2021-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Kpss Branş Sıralaması için tıklayın

Kpss Branş Bazında Sıralama Nedir?

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Öğretmen Atamaları Hakkındaki Açıklama

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

YENİ »
Casus Filmleri: En İyi Ajan Filmleri, CIA ve KGB Filmleri

Farklı Puana Sahip Olan Adayların Belli Branşlarda Aynı Sıralamaya Sahip Olması

Sınava giren aday, sınava hangi alandan girmiş olursa olsun seçtiği herhangi bir alandan sıralamasına
bakabilmektedir.
Bir alandan sınava giren hiçbir aday olmaması halinde veya bir alandan sınava giren tüm adayların
puanlarından daha yüksek puan alan, fakat bu adaylardan farklı bir alandan sınava girmiş
adayın/adayların ilgili alanda sıralamasını görüntülemesi halinde 1. sırada yer alması matematiksel bir
sonuçtur.
Benzer şekilde farklı puana sahip olan birden fazla adayın kendi alanı dışındaki bir alanda kendilerini
aynı sırada görmeleri de yukarıda belirtilen sebepten ötürü mümkün olabilmektedir.

 

 

Yorum yapmak ister misiniz?