Yargı Dizisi Engin kimdir? Ceylinin Arkadaşı Avukat Engin kimdir?

Yargı Dizisi Engin kimdir? Ceylinin Arkadaşı Avukat Engin kimdir? Engin rolünde ONUR DURMAZ kimdir? Onur Durmaz dizileri, daha önce oynadığı diziler hangileri?

Yargı Dizisi Engin kimdir?

Avukat Engin rolünde Onur Durmaz karşımıza çıkıyor.

1990 yılının Haziran ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu Kocaeli’lidir. Vienna Konservatorium mezunu olan Durmaz oyuncu ve tiyatrocu kimliğinin yanı sıra cast direktörü ve yönetmen yardımcısı olarak ta çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yönetmen yardımcılığı yaptığı sinema filmleri ise Kaçın Kurası ve Bir Baba Hindu isimli filmlerdir. Hadi İnşallah ve Niyazi Dört Nala adlı sinema filmlerinin ise cast direktörlüğünü yapmıştır.

Yargı Dizisinde Avukat Engin Kimdir?

Engin, Ceylin’in en yakın arkadaşıdır. Avukattır. Güçlü ve zengin bir avukat olan babası Yekta’nın itirazlarına rağmen sınıf arkadaşı olan Ceylin’inle birlikte çalışır. Zor zamanlarında hep birbirlerinin yanında oldukları için Ceylin’e güçlü bağlarla bağlıdır. Babası Yekta’yla ise bitmek bilmeyen bir zıtlaşmanın içindedir.

Engin’in babası Yekta; büyük bir hukuk firması olan Tilmen Hukuk’un kurucusudur. Çalıştığı firmaların bütün kirli geçmişlerini temizlemekle ün salmıştır. Yeterli para ödendiği takdirde dünyadaki bütün sorunların çözülebileceğine inanmaktadır. Oğlu Engin’le neredeyse doğduğu günden beri süren, kendi memnuniyetsizliği üzerine kurulu çatışmalı bir ilişkisi vardır.

Yargı Dizisi Oyuncuları

Yargı Dizisi Fragmanı

 

Yorum yapmak ister misiniz?