Avatar 2 Yorumlar | Avatar 2 Nasıl bir Film? Avatar 2 Yaş Sınırı Kaç? Avatar 2 3 Boyutlu mu?

Avatar 2 Yorumlar | Vizyona giren Avatar 2 Nasıl bir Film? Avatar 2 Suyun Yolu saat kaçta? Avatar 2 Yaş Sınırı Kaç? Merakla beklenilen Avatar filminin devam filmi Avatar: Suyun Yolu 16 Aralık 2022’de vizyona giriyor. Acaba Avatar 2 3 Boyutlu mu? Avatar 2 kaç dakika? Eleştirmenlerin Avatar 2 yorumları nasıl? Avatar Suyun Yolu kaç yaş üstü? Sizlere Avatar 2 inceleme yazısı hazırlamak istedik.

Avatar 2 Yorumlar | Avatar 2 Nasıl bir Film?

Avatar 2 Yorumlar | Avatar 2 Nasıl bir Film?
Avatar 2 Yorumlar | Avatar 2 Nasıl bir Film?

Sinemalarda bugün vizyona giren Avatar 2 hakkında eleştirmenler ne diyor? Dünyaca ünlü web siteleri Avatar 2 hakkında neler söylemiş? Filme gitmeyi veya izlemeyi düşünenleri neler bekliyor, kısaca göz atacağız. Gişede hasılat rekoru kırıp kırmayacağı merakla beklenilen film acaba sinema tarihine damga mı vuracak, yoksa hayal kırıklığı mı yaratacak? Film Günlüğü bugün Avatar 2’den bahsedecek:

Avatar 2 Yorumlar | Avatar 2 İnceleme

Rotten Tomatoes’ta şimdiden dizi için yüzde 82’lik olumlu oy kullanıldı. Önizleme şansı bulanların film için eleştirilerinin genellikle olumlu olduğu söylenilebilir. Bu olumlu Rotten Tomatoes puanı, hikayesini, karakterlerini ve görsellerini öven birçok incelemenin coşkulu tonuna da yansıyor gibi görünüyor. Avatar 2’ye verilen büyük tepkiler, onun sadece muhteşem değil, aynı zamanda zorlayıcı bir hikaye anlatımı olduğunu gösteriyor, en azından bazı eleştirmenler için, potansiyel olarak Avatar’dan daha fazla. James Cameron’ın gişe rekorları kıran başka bir hit daha ürettiğine dair yaygın bir fikir birliği var gibi görünüyor.

Ünlü film sitelerinin yorumlarına da kısaca göz atalım: Beklendiği gibi, Avatar: The Way of Water’ın çoğu incelemesi Pandora ve Na’vi’nin görsel efektlerini, tasarımını ve dünya inşasını övüyor, ancak birçoğu filmin ilk filmin öyküsünü ve karakterlerini geliştirdiğinden de bahsediyor. senaryosu nedeniyle eleştirildi. Cameron, harika tiyatro deneyimleri yaratmasıyla tanınır ve olumlu eleştiriler, filmin beyaz perdede heyecan verici olduğu konusunda hemfikirdir.

“Suyun yolu hikayede uzun ve ince, ancak Avatar devamı güzel, yemyeşil dünya eğitimi ve derinlik katan karakterler.” / Screen Rant

Screen Rant sitesi film hakkında şöyle bir özet yapmış: Genel olarak, çoğu inceleme Avatar: The Way of Water’ın orijinal Avatar’dan bile daha büyük bir görsel gösteri olduğu konusunda hemfikir ve birçok inceleme, hikayenin de büyük bir gelişme olduğunu söylüyor. Elbette tüm incelemeler özneldir, ancak eleştirmenlerin ezici çoğunluğu filmi övmektedir. Gişe performansı, Avatar: The Way of Water’ın Cameron’ın diğer filmlerinin başarısını tekrar edip edemeyeceğinin tek gerçek testi olacak, ancak şu anki haliyle, James Cameron’ın elinde başka bir gişe rekorları kıran film var gibi görünüyor.

“Avatar: Suyun Yolu bu dizi için yeni bir başlangıç ​​gibi geliyor, çünkü Cameron ilk filmin zayıf yönlerine hitap ediyor, senaryoyu ve karakterleri geliştiriyor ve aynı zamanda en olağanüstü uzmanlardan birini yaratıyor.” / Collider

Collider web sitesi filmi kısaca şöyle özetlemiş: Yine de The Way of Water bize aynı zamanda hiçbir yönetmenin James Cameron gibi olmadığını ve elinden gelenin en iyisini yaptığında filmlerinin eşi benzeri olmayan olağanüstü deneyimler olduğunu hatırlatır. Zaman zaman, Terminatör 2: Kıyamet Günü gibi hissettiren yıkım sahneleri, Uzaylıları anımsatan insan makineleri ve muhtemelen Cameron’ın filmdeki çalışması olmadan mümkün olmayacak doruğa ulaşan bir sahne ile Cameron izleyicilere Titanik gibi en büyük hitlerini veriyormuş gibi geliyor.

YENİ »
TV Yayın Akışı 19 Mart 2023 Pazar Tvde Bugün Ne Var? Show TV, TV8, Kanal D, Star TV, FOX TV, ATV, TRT 1 yayın akışı

Ancak Avatar 2’nin bu doruk noktasından bahsetmişken, Cameron harika bir aksiyon sahnesinin nasıl yapılandırılacağını tam olarak biliyor; sadece sekansı heyecan verici, duygusal açıdan güçlü ve sürükleyici kılmakla kalmıyor, aynı zamanda sahnenin işleyişinin altında yatan mekanikleri de biliyor. Filmin bu bölümünde birden çok karakterin yer aldığı dev bir aksiyon sahnesi yer alsa da Cameron, her karakterin bu sahneyle ilişkisinin ve herkes için neyin tehlikede olduğunun yanı sıra detayların bu sahnenin mutantlarını nasıl değiştireceğinin de farkına varmamızı sağlıyor.

Bu, Cameron’un zahmetsiz görünmesini sağladığı, yapılandırma ve planlamanın çarpıcı bir başarısı. İşte böyle anlarda, Cameron’ın gerçekten gelmiş geçmiş en iyi aksiyon yönetmenlerinden biri olduğunu ve diğer aksiyon filmlerinin bu ayrıntıları akılda tutmakta ne kadar sıklıkla bocaladığını anlıyorsunuz.

“Nihayetinde, Cameron’un bu fantastik dünyaya olan inancının, onu unutulmaz kılan yarattığı samimiyettir.” / Hollywood Reporter

“Avatar: Su Yolu Pherotor için açık bir gelişmedir ve hikayesi yeni bir yol kırmasa da, çarpıcı resimleri bunu Pandora’ya karşı konulmaz bir dönüş haline getiriyor.” / IGN Movies

“Akıp giden mülayim olay örgüsü, mizahı olmayan bir çocuk hikayesine, duygusal yarası olmayan bir ergen bilim kurgu hikayesine, gerçek heyecanın sertliği olmayan bir aksiyon gerilimine benziyor.” / Guardian

“Taşınan tek parçam gözlerimdi.” / Variety

“Orijinali gibi, uzayda ‘Kurtlarla Dans’. Sadece daha aptal.” / Seattle

“Cameron karakterlerinin izini kaybediyor, hikâyesini hırlıyor, yıldız gücünü çarçur ediyor ve ardından 3D izleyicilerini o kadar çok vızıltıyla şaşırtıyor ki, hayranlık yerine saldırıya uğramış hissedebilirler.” / Mashable

Avatar 2 Yaş Sınırı Kaç? Avatar Suyun Yolu kaç yaş üstü?

Avatar 2 Yaş Sınırı Kaç? Avatar Suyun Yolu kaç yaş üstü? 
Avatar 2 Yaş Sınırı Kaç? Avatar Suyun Yolu kaç yaş üstü?

Film 13 yaş sınırı ile vizyona giriyor. Avatar 2 yaş sınırı 13. Acaba Avatar 2 yaş sınırı var mı diye merak ediliyor. Sinemalarda Avatar 2 izlemek isteyenler için 13 yaş üstü olduğunu belirtelim.

YENİ »
Cuma Hangi Diziler Var 7 Nisan 2023 Cuma TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

Avatar 2 3 Boyutlu mu?

13 yıl önce çekilen Avatar, sinema tarihinin ilk 3D filmi olmuştu. Yeni film Avatar 2 de üç boyutlu olarak çekildi. Filmi sinemada hangi formatta izlemek gerekiyor, kısa bir özet geçelim.

Avatar 2, dünyanın dört bir yanındaki farklı boyutlardaki sinema salonlarında ve ekranlarda düzinelerce farklı formatta izleniyor, ancak çoğu insanın amaçları doğrultusunda, vermeniz gereken yalnızca birkaç karar var: Filmi 3D olarak izlemek istiyor musunuz, istemiyor musunuz? CGI eyleminin bir kısmını yumuşatmak için bazı sekanslardaki kareleri saniyede 48 kare ile ikiye katlayan Yüksek Kare Hızı (HFR) formatında izlemek ister misiniz?

IMAX Formatı: Büyük format, Avatar: Suyun Yolu filmini izlemenin harika bir yoludur. Ekranın ölçeği, Pandora’nın güzel sularına götürülme deneyimini kesinlikle geliştiriyor. Ancak bu kesinlikle gerekli değildir ve IMAX’a direnmek, deneyiminizi bu listedeki herhangi bir şey kadar etkilemeyecektir.

3D: Tavsiyemiz filmi 3 boyutlu izlemeniz. Tıpkı ilk Avatar’da olduğu gibi, The Way of Water’ın 3D’si o kadar iyi ki, teknolojinin uygulanabilir olduğunu ve James Cameron adında olmayan kişiler tarafından kullanılması gerektiğini düşünerek sizi kandıracak. (Aslında uygulanabilir değil ve Cameron’ın filmleri dışında kullanmak yasa dışı olmalı.) Filmi HFR’de görmek isteseniz de istemeseniz de, eğer bu sizin için mümkünse, 3D olarak izlemek için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

HFR (Yüksek Kare Hızı): Eğer Avatar 2’yi HFR formatında bir salonda izlerseniz, harika bir deneyim olabilir. Özellikle, sudaki her şey (filmin çoğu) ve uçuşla ilgili her şey (filmden biraz daha az) harika görünüyor ve bazı insanlar için geri kalan sahneler de aynı şekilde çalışacak. Ancak diğerleri, HFR’nin kendilerini hareket yumuşatma etkinleştirilmiş bir TV izliyormuş gibi hissettirdiğini veya bunun video oyunu çekimlerine çok benzediğini hissedecektir. NOT: Hareket yumuşatma sizi rahatsız ediyorsa, HFR projeksiyonu hoşunuza gitmeyecektir.

YENİ »
Pazartesi Hangi Diziler Var 15 Mayıs 2023 Pazartesi TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

Avatar 2 kaç dakika?

Merak edilen sorulardan birisi de Avatar 2 kaç dakika sürüyor. Avatar 2 3 saat 12 dakika süren bir efsane. Biraz uzun olduğunu not alın ve sinema programınızı ona göre yapın.

Bkz: Avatar 2 Fragman

Yorum yapmak ister misiniz?