Beşiktaşın yeni hocası kim oldu? Beşiktaş’ın Yeni Teknik Direktörü Kim Oldu?

Beşiktaşın yeni hocası kim oldu? Beşiktaş’ın Yeni Teknik Direktörü Kim Oldu? Acaba Bjk yeni teknik direktörü kim olacak? Şenol Güneş kabul etti mi? Valerien Ismael’in yönetimle anlaşıp ayrılmasının ardından Beşiktaşın yeni teknik direktörü kim olacak diye çok merak ediliyor. Şenol Güneş, Sergen Yalçın, Rıza Çalımbay, Lucescu gibi efsane isimler ilk etapta söylenirken acaba adaylar listesinde kimler var? Peki Bjk yeni hocası kim olacak Son gelişmelere göz atalım:

Beşiktaşın yeni hocası kim oldu?

Herkes heyecanla bu sorunun cevabını bekliyor. Spor camiasında Beşiktaşın yeni teknik direktörü Şenol Güneş mi olacak şeklinde büyük bir bekleyiş var. Beşiktaşın yeni teknik direktörü Sergen Yalçın da olabilir. Peki yeni teknik direktör belli oldu mu? Şimdilik yeni teknik direktör belli olmasa da, bu akşam yapılacak antremanda takımın başında kimin olacağı belli oldu. Beşiktaş’ın bu akşam yapılacak olan antrenmanında takımın başında, U19 teknik direktörü Serdar Topraktepe takımın başında yer alacak.

Beşiktaş’ın Yeni Teknik Direktörü Kim Oldu?

Valerien Ismael, Beşiktaş’ta çalışan 25. yabancı teknik direktörü olarak karşımıza çıktı. Beşiktaşın yeni teknik direktörü kim olacak sorusuna öncelikle yerliler ve yabancıların başarıları açısından göz atalım.

Beşiktaş son 20 yılda 9 farklı yabancı teknik adam ile çalıştı. Ama bu son 20 yılda 5 Süper Lig şampiyonluğu yaşadı. Bu şampiyonlukların sadece birinde yabancı hocanın imzası vardı. Mircea Lucescu, 100. yılında Beşiktaş2ı şampiyon yapmayı başarmıştı. Diğer dört şampiyonluğun biri Mustafa Denizli, ikisi Şenol Güneş, biri Sergen Yalçın döneminde yaşandı.

Beşiktaş’ın başında 2005-2007 yılları arasında görev yapan Jean Tigana iki Türkiye Kupası ve bir Süper Kupa kazanmayı başardı. Diğer 7 yabancı teknik adam kupa kaldırmayı başaramadılar.

Bjk yeni teknik direktörü kim olacak?

Peki yerli teknik direktörler hangi kupaları kaldırdı?  Beşiktaş son 20 yılda 10 yerli teknik direktör ile çalıştı. Bu süreç içinde Rıza Çalımbay, Mehmet Ekşi, Tayfur Havutçu, Ertuğrul Sağlam, Mustafa Denizli, Samet Aybaba, Şenol Güneş, Abdullah Avcı, Sergen Yalçın ve Önder Karaveli hoca olarak Beşiktaş’ın başında gördüğümüz yerli isimlerdi.

Mustafa Denizli ve Sergen Yalçın ile hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşayan Beşiktaş, Şenol Güneş ile ise iki kez lig şampiyonluğu yaşadı. Geçici olarak takımın başında bulundukları dönemlerde Tayfur Havutçu Türkiye Kupası’nı kaldırmayı başardı. Önder Karaveli ise Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Bjk yeni hocası kim olacak?

İşte adı en çok geçen adaylar:

  • Şenol Güneş
  • Mircea Lucescu
  • İlhan Palut
  • Sergen Yalçın
  • Rıza Çalımbay

Beşiktaş’ın Yeni Teknik Direktörü Şenol Güneş mi olacak?

Beşiktaş'ın Yeni Teknik Direktörü Şenol Güneş mi olacak?
Beşiktaş’ın Yeni Teknik Direktörü Şenol Güneş mi olacak?

Resmi olarak Şenol Güneş ismi henüz açıklanmasa da, NTV Spor Şenol Güneş ile anlaşıldığını duyurdu.

NTV Spor’un haberine göre; Yönetim kurulu toplantısından Güneş ismi çıkması halinde tecrübeli çalıştırıcı ile 1 yılı opsiyonlu 2,5 yıllık sözleşme imzalanacak.

YENİ »
A101 karavan özellikleri a101 karavan videosu inceleme

Yorum yapmak ister misiniz?