Böbrek Taşı Evde Nasıl Düşer – Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür?

Böbrek taşı evde nasıl düşer? Evde böbrek taşı nasıl düşürülür? Böbrek taşı düşürmek için doğal yöntemlerden bahsetmek istiyoruz. Böbrek taşı için şifalı bitkiler ve doğal çözümler:

Böbrek Taşı Evde Nasıl Düşer?

Hayatlarının bir döneminde hem erkeklerin hem de kadınların %10’u böbrek taşı sorunuyla karşılaşma riski altındadır. Böbrek taşı oluşumunun tekrar etme olasılığının %80’lere dek varabilmesi böbrek taşıyla ilgili diğer bir istatistik bilgidir. Böbrek taşından bir kere muzdarip olduysanız, ilerleyen zamanlarda aynı sorunu bir daha yaşama riskiniz oldukça yüksektir.

Genel olarak böbrek taşı oluşumunun nedenlerine baktığımızda; fazla hayvansal protein, kalsiyum, fazla vitamin desteği ve genetik faktörler genellikle en sık rastlanan böbrek taşının nedenlerindendir. Ancak böbrek taşına bir ailede rastlanmasının nedenlerinden başlıcalar; o ailenin süregelen beslenme alışkanlıkları ve aile bireylerinden öğrenilen beslenme alışkanlıklarıdır. Böbrek taşı oluşumunda ucuz besin destekleri, çeşitli ilaçlar, fabrika çiftliklerinde üretilen hayvansal ürünler, şekerli-unlu gıdalar, gazlı içecekler ve musluk suyu risk oluşturur.

Evde Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür?

Böbrek taşı evde nasıl düşer diye çözüm arayanlara böbrek taşı için doğal çözümler:

Böbrek Taşını Eriten Balık Taşı, Eşkına Balığı

böbrek taşı evde nasıl düşer eşkına balığı

Kaya levreği olarak da bilinen Eşkına Balığı (eşkine, işkine, işkina, mavruşkil), böbrek taşı için özel bir balık. Kayalık ve mağaralık yerlerde yaşar, ülkemizde tüm denizlerde görülebilir. Eşkına Balığının kafasında, gözlerinin arkasında bulunan taşlar, halk arasında böbrek taşı ve kumu tedavisinde kullanıyor. Özellikle belirtelim: internet üzerinde pek çok satıcı görebilirsiniz ama eğer fırsatınız varsa, gerçek eşkına balık taşı satın almanız açısından, balık halinden almanız tavsiye edilir.

Büyüklüğüne göre 5-8 tane eşkına taşı cam bir bardağın içine konulur. Bir adet limon bardağın içine sıkılır ve ağzı kapatılır. Mide rahatsızlığı olanlar içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı da ilave edebilirler. Bir gün dolapta beklettikten sonra suyunu süzünüz ama taşları atmayınız. Sabah aç karnına, ilk idrardan sonra limon suyunu içiniz. Taşlar 7-10 gün içinde erirler. Her sabah erimeyen taşlar üzerine tekrar limon sıkarak yeniden kürü yapabilirsiniz.

YENİ »
Koronavirüs Aşısı Güvenli Mi? Covid 19 Corona Aşısı Nasıl Yapılıyor?

Büyük taşlar için  veya hızlı sonuç almak için, günlük 2-4 eşkına taşı havanda dövülür, un kıvamına getirilir ve cam bardağın içine alınır. Üzerine bir adet limon sıkılarak iyice eriyene kadar güzelce karıştırılır. Buzdolabında bir gün beklettikten sonra, sabah aç karnına, ilk idrara çıktıktan sonra içilir. Taşlar bitene kadar bu işlemi işlem tekrarlayabilirsiniz. Mide rahatsızlığı olanlar bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyebilirler.

İşlenmemiş Elma Sirkesi, Limon ve Zeytinyağı:

Oldukça basit, böbrek taşları ve taşların yol açtığı ağrı için tariflerden biridir. İlk olarak böbrek taşı ağrı yaptığında organik zeytinyağından yemek kaşığı aynı miktarda da organik limon suyunu birbirine karıştırın. Bu karışımı içip üzerine bardak da su için. Yarım limonu, yarım saat bekledikten sonra, su bardağı suya sıkın ve yemek kaşığı işlenmemiş elma sirkesini ekledikten sonra için.

Saat başı su, elma sirkesi ve limon tarifini belirtiler daha iyiye gidene kadar içebilirsiniz.

Ayı Üzümü:

İdrardaki asit oranını bu bitkinin yaprakları sınırlar, böbreklerde bulunan enfeksiyonla savaşır ve idrar yollarını temizler. Ayı üzümü böbrek taşları için destek ürünlerden biridir. Mevcutta tüm belgeleri ve onayları bulunan kaliteli markalardan bu destek ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Kara Hindiba Kökü:

Böbrekler için organik karahindiba kökü harika bir temizleyicidir. Böbrek taşlarının çözülmesine de ayrıca yardımcı olur. Düzenli olarak çayını içerek bu bitkiden faydalanabilirsiniz.

Kırkkilit Otu:

Böbrekler için kırkkilit etkili olan bitkisel çözümlerden biridir. Kırkkilit otu çayını günde birkaç fincan içerek vücutta birikmiş olan kalsiyum miktarını dengeleyebilir ve böbrek taşlarının oluşumunu engelleyebilir.

Nar Suyu:

Konu böbrekler ve böbrek taşları olunca her derde deva nar karşımıza çıkıyor. Taze sıkılmış nar suyunu içebilir ya da organik narı tüketebilirsiniz.

YENİ »
Ateş Nasıl Düşürülür? Ateş Düşürmek için Ne Yapılır?

En iyi kilo verdiren diyet ve İsveç diyeti ile zayıflayanlar ilginizi çekebilir. Bahar yorgunluğuna ne iyi gelir? Acaba 1 haftada 5 kilo nasıl verilir? Peki aralıklı oruç nasıl yapılır? Zayıflamak için en iyi spor saat kaçta yapılır?

Yorum yapmak ister misiniz?