Bronşite İyi Gelen Bitkiler – Bronşit İçin Kür İbrahim Saraçoğlu

Bronşite İyi Gelen Bitkiler hangileri? Bronşit için doğal çözüm arayanlara bronşit için faydalı şifalı bitkilerden bahsetmek istiyoruz. Ayrıca İbrahim Saraçoğlu’nun bronşit kürü de yazımızın sonunda yer alıyor.

Bronşite İyi Gelen Bitkiler

Akciğerlerdeki hava yollarının, öksürük ve solunum problemlerine neden olacak şekilde iltihaplanması bronşittir. Ciğerlere, akut bronşit viral bir enfeksiyon ya da vücudun başka bir yerinde başlayan soğuk algınlığının uzanması nedeniyle oluşur. Genellikle amfizem gibi uzun süreli akciğer hastalıkları olanlarda ya da sigara içicilerinde kronik bronşit görülür. Bronşit her iki durumda da akciğerde skar dokusu oluşturabilecek ve hırıltı nefes alıp vermeye yol açan bir öksürük üretir. Bronşit belirtilerini azaltmaya bazı otlar yardımcı olabilir, ancak bunlar yan etkiye de neden olabilir. Uzmana danışarak herhangi bir bitkisel küre başvurulmalıdır.

Bronşite İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Sığır Kuyruğu: Öksürük için sık sık sığır kuyruğu tavsiye edilen bir bitkisel tedavi yöntemidir. Akciğeri mukus ve tıkanıklıktan temizlemek için sığır kuyruğu bir balgam söktürücü olarak, bitkisel öksürük tonikleriyle karıştırılarak ya da tek başına kullanılabilir. Bitkinin faydalarına dair yapılan çeşitli araştırmalarda yeterli derecede bulgu elde edilememesine rağmen sığır kuyruğu, hem doğu hem de batı ülkelerinde ilaç niyetine yıllar boyunca süregelen kullanımı öksürüğe karşı etkisinin kanıtı olmuştur. Kullanım dozajı ile ilgili bilgiler sığır kuyruğu içeren bitkisel ürünlerin etiketlerinde bulunabilir.

Ginseng: Bu antik bitki Çin tıbbında kullanılır. Soğuk algınlığı ve gribi önlemede ya da zaten hastalık söz konusu ise Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’ne göre belirtilerin şiddetinin azalmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda ginseng bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir tonik olarak kabul edilir. Ginseng koruyucu olarak akut bronşiti önlemek için kullanılabilir. Bu tip sağlık destek ürünleri satan mağaza ve eczanelerde ginseng bitkisel ürünleri bulunabilir.

YENİ »
Aşırı Halsizliğe ve Yorgunluğa Ne İyi Gelir?

Meyan Kökü: Boğaz ve yemek borusunda koruyucu bir tabaka görevi gören, kuru, kaşıntılı öksürüğü yatıştırıcı müsilaj denilen ince bir sıvı üretir. Bir kap kaynar suya 1 çorba kaşığı meyan kökünü atıp 10 dakika demlenmeye bırakır. Çam demlenince süzülerek içilir. Mideniz öksürükten dolayı altüst olduysa bu duruma meyan kökü yardımcı olabilir. Ancak kan basıncını meyan kökü yükselterek yan etkilere yol açabilir. Yüksek tansiyon için eğer ilaç alıyorsanız meyan kökü almadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Rezene: Rezene başka bir meyan aromalı bitkidir. Akciğer ve bronşit rahatsızlıklarından kaynaklanan öksürüğü rahatlatmak için dahil birçok Ayurvedik tıpta kullanılır. Akut ya da kronik öksürük tedavisi için Ayurveda uzmanları, bu bitkiyle yapılan şurup ya da çay formülleri önerirler.

İbrahim Saraçoğlu Bronşit Kürü

Bir tutam hatmi çiçeğini, kaynamış bir bardak sütün içine koyun, 5 dakika bekletin, sonra süzün. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinden yarım saat önce olacak şekilde günde iki defa içilir. Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

En iyi kilo verdiren diyet ve İsveç diyeti ile zayıflayanlar ilginizi çekebilir. Acaba 1 haftada 5 kilo nasıl verilir? Peki aralıklı oruç nasıl yapılır? Zayıflamak için en iyi spor saat kaçta yapılır?

Yorum yapmak ister misiniz?