Clarice Dizisi Konusu ve Oyuncuları | 2021 Clarice Dizisi Hannibal

Clarice Dizisi konusu nedir? Kuzuların Sessizliği ve Hannibal’ın devam dizisi olan Clarice’nin senaryosu, fragmanı ve oyuncu kadrosu hakkında bilgiler vereceğiz:

Clarice Dizisi Konusu

Kuzuların Sessizliği filminin bir yıl sonrasında başlıyor dizimiz. Clarice yeni seri katillerin peşine düşerken, Hannibal Lecter’dan sonra davranışları da eskisine göre değişecek. Bu filmi kısaca hatırlamadan diziye başlamayalım…

Kuzuların Sessizliği

Akademiyi başarıyla bitirmiş olan Clarice Starling artık genç bir FBI ajanıdır.Clarice, sapık bir katilin peşindedir. Katilin elinde bulunan bir kadını kurtarmaya çalışmaktadır.Bu katil, kurbanlarının derilerini yüzebilecek kadar psikopat bir sapıktır. Clarice, bu sapığa ulaşma amacıyla, bir başka psikopat olan ünlü Doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşmak gerektiği yönünde bir plan yapar. Fakat, Clarice’in Lecter’dan alacağı bilgiler güvenini kazanmasına bağlıdır. Film, 1992 yılında 7 dalda Oscar’a aday oldu, en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında ödüle layık görüldü. Anthony Hopkins en iyi erkek oyuncu, Jodie Foster da en iyi kadın oyuncu seçildi.

Dizimiz, seri cinayet davalarını çözmeye çalışan Clarice Starling adlı ajanın hayatına odaklanıyor. Psikolojik gerilim, suç ve detektif dizilerini sevenlerin çok beğeneceğini tahmin ediyoruz.

Clarice dizisinin konusu, Kuzuların Sessizliği filminin bittiği yerden tam bir sene sonra başlıyor. Çünkü olayın yıl dönümü için düzenlenen törende ajanımız orada ve fotoğrafı çekilip dergilere kapak oluyor. Dergilerde kahraman olarak görünse de, üzerinden bir yıl geçmesine rağmen ajan Clarice Starling kendine gelebilmiş değil. Clarice, bir yanden seri katillerin peşine düşerken, diğer yandan da kendini Washington’da yüksek riskli politika dünyasının içinde bulur ve açığa çıkan siyasi komploları araştırmaya başlar.

Dizinin ilk bölümünde ajanımız Clarice Starling psikiyatrist ile görüşme esnasında karşımıza çıkıyor. Görüşme esnasında psikolojik gerilim üzerine bir dizi olacağını hemen hissetmeye başlıyorsunuz. Tam o sırada Başsavcı tarafından başka bir seri katil cinayetlerini çözmesi için görevlendiriliyor. Başsavcımız, son görevde kurtardığı kızın annesi…

Nehirde lime lime edilmiş iki ceset bulunuyor. Angela Bird 28 yaşında ve Tess Laughty 55 yaşında.

Olay yerine varıyor ve incelemeye başlıyor. İlk dikkatimizi çeken, ekip başının onu çok sevmediği ve işlerine karışılmasını istemedikleri. Burada Clarice’nin Kuzuların Sessizliği filmindeki Jodia Foster’a bir an ne kadar benzediğini farkediyoruz.

Seri katilin peşindeki ekibe kısaca değinelim: Esquivel, keskin nişancı. Tripathi için kütüphane diyorlar, bilgi kaynağı… Clarke ise yalan dedektörü olarak söyleniyor, en iyi detektif olduğunu söylemek mümkün.

Olayı araştırmak için Esquivel ile ortak çalışmaya başlayan Clarice kurbanlar arasındaki ortak noktayı bulur. Ofise geri döndüklerinde ise üçüncü bir ceset bulunmuştur. Ekip şefi, Clarice’e masa başında kalmasını ve olay yerine gelmemesi gerektiğini söyler… Clarice masada oturken Kuzuların Sessizliği’nde kurtardığı genç kız Catherine ile telefonda görüşür. Gerilimi hissettiren bir telefon görüşmesi olduğunu söyleyip geçelim.

YENİ »
En İyi Gerilim Filmleri: Gerilim, Korku ve Gizem Dolu 50 Film

Clarice Dizisi Oyuncuları

Rebecca Breeds (Clarice Starling)

Popüler Avustralya pembe dizileri Blue Water High ve Home and Away’de oynayan başrol oyuncumuz, dünya çapında ise  Vampire Günlükleri’nin devamı olan The Originals ve Pretty Little Liars rolleriyle biliniyor. 33 yaşındaki oyuncu, Clarice’in başrolünde ilk kez bir Amerikan dizisinin başrolünü üstleniyor.

Simon Northwood (Buffalo Bill)

Hannibal Lecter rolünde Simon Northwood karşımıza çıkıyor. Buffalo Bill olarak biliniyor. 52 yaşındaki İngiliz aktör,2020 yapımı Random Acts of Violence filminde ve Star Trek: Discovery filminde oynamıştı.

 Marnee Carpenter (Catherine Martin)

Kuzuların Sessizliği’nde Ajan Clarice tarafından kurtarılan genç kız. Bu dizide de senatör annesinin Clarice’i davaya çağırmasıyla annesinin de tanımış oluyoruz. Bununla birlikte, genç aktris, Good Girls, Yellowstone ve  Criminal Minds gibi popüler dizilerde  rol aldı.

Jayne Atkinson (Ruth Martin)

Catherine Martin’in ABD’li senatör annesi Ruth,  Netflix’in House of Cards’daki Dışişleri Bakanı rolünde idi. Criminal Minds’da ise Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı olarak karşımıza çıkmıştı. Ayrıca Shyamalan’ın The Village adlı filminden tanınıyor.

Shawn Doyle (Clarice’nin Terapisti)

Dizide adını bilmiyoruz, ama dizinin hemen başında Clarice’nin odasında görüşme yaptığı terapist olarak gözümüze çarpıyor. Criminal Minds ve House of Cards’da oynamıştı.

Caitlin Stryker (Rebecca)

Supernatural, Lucifer ve The Flash gibi dizilerde gördüğümüz Caitlin Stryker, dizide Clarice’nin ev arkadaşı rolünde…

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri Fantastik Korku: SUPERNATURAL Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Kal Penn (Emin Grigoryan)

Clarice, daha önce kısa ömürlü CBS sitcomu We Are Men’de birlikte rol alan Rebecca Breeds ve Kal Penn için bir yeniden bir araya geldikleri dizi oluyor.

Michael Cudlitz (Paul Krendler)

Paul, ajan Clarice’yi pek sevmeyen amiri rolünde. HBO’nun Emmy ödüllü II.Dünya Savaşı mini dizisi Band of Brothers and Call’dan, ayrıca The Walking Dead’de Abraham Ford rolüyle tanınıyor.

Raoul Bhaneja (TBA)

Clarice’de oynadığı rol hakkında bilinen bir kelime var TBA, bu da insanı meraklandırıyor – yeni Hannibal Lecter o olabilir mi?

YENİ »
The Irregulars Dizisi Konusu ve Oyuncuları | 2021 Netflix Dizisi
YENİ »
The Falcon and the Winter Soldier Ne Zaman Çıkacak? Konusu Oyuncuları
YENİ »
Resident Alien Dizisi Konusu ve Oyuncuları
YENİ »
Invisible City Dizisi Konusu ve Oyuncular Netflix
YENİ »
Your Honor Dizisi Konusu Oyuncular Fragman ve Yorumları
YENİ »
Debris Dizisi Konusu ve Oyuncuları | Debris Dizisi Hangi Kanalda?
YENİ »
Peaky Blinders Benzeri Diziler Peaky Blinders Tarzı Suç ve Mafya Dizileri
YENİ »
Gözlerinin Ardında / Behind Her Eyes Dizisi Konusu ve Oyuncular Netflix

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.