Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Davetiye Alınır?

Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır? Clubhouse için Nasıl Davetiye Alınır? Clubhouse kullanımı ve Clubhouse hakkında bilgiler

CLUBHOUSE NEDİR?

Clubhouse uygulaması, 2020’de Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan bir sosyal ağ platformudur.

Popülerliği günden güne artan uygulama, 21 Ocak 2021’de bir milyar dolar piyasa değerine ulaştı. Yarın sabah da Elon Musk Clubhouse’ta olacağını açıkladı… Gerisini siz düşünün…

Clubhouse’ta sesli mesajlaşma uygulaması diyebiliriz. Diğer uygulamaların aksine yazılı mesaj, yorum, beğeni ya da fotoğraf paylaşımı, görüntülü konuşma yapılmıyor.
Alışılagelmiş bir ana sayfa akışı yok, sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim sağlanıyor. Uygulama malesef Android için yok, şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunuluyor.

Clubhouse uygulaması hangi bilgileri topluyor: Ad, soyad, e-posta adresi, telefon numarası, kullanıcı kimliği, aygıt kimliği, kişiler (telefon rehberi),ses verileri, kullanım verileri, ağ ve bağlantılar, konum verisi… 18 yaşından küçük kullanıcılar da şu anda sisteme kabul edilmiyor.

CLUBHOUSE NASIL KULLANILIR?

Uygulamada birçok oda bulunuyor. Clubhouse’a üye olduğunuzda birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi kendi ilgi alanlarınızı işaretliyorsunuz.

Konu başlığına göre kurulan sohbet odalarında kullanıcılar, sohbet yöneticisinden izin aldıkları taktirde sohbete dahil olabiliyor, ya da sadece dinleyici olarak da sohbete katılabiliyor.

Bu odalarda ise iletişim sadece ses yoluyla, konuşarak gerçekleşiyor. Odada konuşulanları sadece dinleyebilir, ya da moderatörden izin alarak sohbete dahil olabilirsiniz.

CLUBHOUSE DAVETİYE Nedir?

Clubhouse uygulamasına üye olmak için halihazırda uygulamayı kullanan bir arkadaşınızın size davet kodu göndermesi gerekiyor. Davet kodu olmadan üye olamıyorsunuz. Clubhouse davet kodu birçok forum ve internet sitesinde insanlar birbirlerini ekletmeye çalışıyor.

CLUBHOUSE DAVETİYE KODU NASIL ALINIR?

Clubhouse davet kodunu uygulamaya üye olan bir arkadaşınızdan edinebilirsiniz.

Yöntem #1: Bireysel davetiye
Yöntem #2: Diğer sosyal medya platformları
Yöntem #3: Clubhouse üyesi arkadaşlar
Şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulan Clubhouse’a bekleme listesine girmeden katılabilmek için uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye almak şart. Ancak bunun dışında eğer kendinize ve şansınıza güveniyorsanız uygulayabileceğiz birkaç farklı yöntem daha mevcut.

Şuradan buyurun: Clubhouse Davetiye Kodu Almak (Webtekno)

CLUBHOUSE ANDROID TELEFONLARDA VAR MI?

Davet sistemi ile çalışan Clubhouse, sınırlı kullanıcıya hitap eden ve halen geliştirilmesi devam eden bir mobil uygulama ve şu sıralar oldukça popüler. Yalnızca iOS kullanıcılarının davet sistemiyle kullanabildiği Clubhouse için geliştiriciler Android versiyonu üzerinde halen çalışıyor, ancak Play Store’da henüz resmi uygulama bulunmuyor.

Yorum yapmak ister misiniz?