Elon Musk dünyanın en zengin insanı: 185 milyar dolar

Elon Musk dünyanın en zengin insanı… Elon Musk, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geçerek dünyanın en zengin kişisi oldu.
Tesla Inc. ve SpaceX’in arkasındaki girişimci Elon Musk, şu anda gezegendeki en zengin kişi durumunda.

Elon Musk dünyanın en zengin insanı

CNBC’nin haberine göre Elon Musk 185 milyar doları geçen servetiyle dünyanın en zengin insanı oldu.

Tesla’nın hisse fiyatlarında Perşembe günü yaşanan artış, Musk’ı 2017’den beri dünyanın en zengin insanı olan ve şu anda yaklaşık 184 milyar dolar değerinde serveti olan Jeff Bezos’u geride bıraktı.

Bir yılda 150 Milyar Dolar Kazandı

Musk, 2020 yılına yaklaşık 27 milyar dolarla başladı ve dünyanın en zengin 50 kişisi arasında yer aldı.Tesla’nın son bir yılda dokuz kattan fazla artan hisse fiyatı, Musk’a 150 milyar dolardan fazla katkıda bulundu.

Elon Musk, Temmuz ayında dünyanın en zengin yedinci kişisi olarak, Waren Buffet’ı geçmişti. Kasım ayında Musk, Bill Gates’i geçerek en zengin ikinci kişi oldu. Musk, son 12 ayda Bill Gates’in toplam 132 milyar dolarlık net değerinden daha fazla servet kazandı.

Tesla’nın şirketinin piyasa değeri perşembe günü itibariyle 737,6 milyar dolara çıktı.

Gürcistan gezilecek şehirler neler? Acaba Batum’da denize giriliyor mu? Peki Karadağ’da ev fiyatları ne kadar? Ankara çıkışlı günübirlik turlar hangileri? Adrasan tekne turu nerelere gidiyor? Siz de keyifli geziler yapmak isterseniz Muğla tatil yerleri ve Ankara kahvaltı mekanları sizi bekliyor.

YENİ »
Kripto Para Piyasası Canlı 27 Nisan 2023 Bugün 1 Bitcoin kaç dolar? ETH, XRP, HOT, SHIB, MATIC, DOGE, SOL, AVAX, ADA, DOT, BNB kaç dolar?

Yorum yapmak ister misiniz?