En İyi Oyunlar PC – Mobil – Playstation – Xbox – Switch

En İyi Oyunlar PC – Mobil – Playstation – Xbox – Switch: Sizler için en iyi mobil oyunlar, en iyi PC oyunları, en güzel playstation oyunları, Xbox oyunları listesini vermek istedik.  Metacritic ortalamalarına göre 2020 yılının en iyi oyunları listesi, platformlara göre en iyi 10 oyun:

En İyi Oyunlar PC

Half-Life: Alyx — 93

en iyi pc oyunları half-life-alyx

Efsane oyun  Half-Life: Alyx 23 Mart 2020’de piyasaya sürüldü. Oyun aynı zamanda tüm zamanların en iyi VR uyarlamalarından birine sahip ve şimdiden VR Ödülleri’nden Yılın Oyunu ödülünü kazandı. Bu yıl Oyun Ödülleri için dört ayrı aday gösterilmesiyle, oyunun 2020’de mevcut en iyilerden biri olarak kabul edilmesi şaşırtıcı değil.

Oyun; bir sanal gerçeklik oyunudur ve oyuncu, nesnelerle etkileşime geçmek için Half-Life 2’deki yer çekimi silahına benzeyen “yer çekimi eldivenleri”ni kullanır. Serideki fizik tabanlı bulmaca, çatışma ve keşif yapma ögeleri bu oyunda da mevcuttur; ayrıca hayatta kalma-korku ögeleri de yer alır.

Hades — 93

en iyi oyunlar pc hades

Supergiant Games, 17 Eylül 2020’de Hades’i PC’de yayınladı. Supergiant Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan roguelike bir aksiyon rol yapma video oyunudur. Time Magazine, Hades’i 2020’nin En İyi 10 Oyunu listesinde listeledi ve aynı zamanda Yılın Oyunu ödülüne layık görüldü.

Microsoft Flight Simulator — 91

en iyi oyunlar pc microsoft flight simulator

Orijinal Microsoft Flight Simulator’ın 1982’de piyasaya sürüldüğüne inanmak zor. O zamanlar oyuncular oyunun bir gün VR’da oynanabilir olacağını veya otuz sekiz yıl boyunca mükemmel kalitesini koruyacağını düşünemezlerdi

Crusader Kings III — 91

en iyi oyunlar pc

Crusader Kings III, Paradox Development Studio tarafından geliştirilen ve Crusader Kings (2004) ve Crusader Kings II’nin (2012) devamı olarak Paradox Interactive tarafından yayımlanan, Orta Çağ’da geçen bir strateji oyunu. Oyun, ilk olarak Ekim 2019’da PDXCon 2019’da duyuruldu ve 1 Eylül 2020’de yayımlandı.

YENİ »
Redmi Note 10 Serisi: Redmi Note 10 ve Note 10 Pro Fiyatı ve Özellikleri

Spelunky 2 — 91

en iyi oyunlar pc

There is no game : Wrong dimension — 89

en iyi oyunlar pc

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 — 88

Ori and the Will of the Wisps — 88

en iyi oyunlar pc

Halo: The Master Chief Collection – Halo 3 — 88

en iyi oyunlar pc

F1 2020 — 88

En İyi Oyunlar Mobil İphone / İpad

İphone / İpad için en iyi mobil oyunlar listesi , Metacritic sitesinin 2020 yılı verilerine göre sıralanıyor.

XCOM 2 Collection [89]

en iyi oyunlar iphone

Mobil cihazlar için en iyi Triple-A oyunlarından birini yeniden oluşturan Feral Interactive, 2020 yılının en iyi İOS oyununua imza atmayı başardı.   Bir gorillerden oluşan askeri güç ile uzaylıları öldürmek , çok keyifli…

Moonlighter [88]

Oyuncular her gün bir dükkan işletmeli ve ertesi gün gece satmak için zindanlarda savaşmalıdır. Oyun orijinal olarak PC ve konsollar için piyasaya sürülürken, gözden geçirenler oyunun cazibesini iOS sürümünde koruduğunu söylediler. Bu oyun, oyuncuların seveceği farklı görsel tasarımlarla zindanı eğlenceli yeni bir seviyeye taşıyor.

If Found… [88]

en iyi oyunlar iphone

If Found …, Dreamfeel tarafından geliştirilen ve Annapurna Interactive tarafından Microsoft Windows, macOS ve iOS için Mayıs 2020’de ve Nintendo Switch için Ekim 2020’de yayınlanan görsel bir romandır. Oyun, oyuncunun günlük girişlerini veya resimleri silerek iki serpiştirilmiş hikaye boyunca ilerlemesini sağlar. Trans bir kadının anıları, gelecekten gelen bir astronotun anılarıyla nasıl iç içe geçer?

Castlevania: Symphony Of The Night [88]

en iyi oyunlar iphone

Castlevania: Symphony of the Night, 1997 yılında PlayStation için Konami tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir platform macera aksiyon rol yapma oyunudur.  Şimdi artık mobil cihazınızda oynayabilirsiniz.

Company Of Heroes [86]

Normandiya Çıkartması’yla senaryo görevlerine başlanan oyunda, oyuncu, görevin niteliğine göre piyade bölüğü olan “Able” ile veya hava indirme bölüğü olan “Fox” ile görevleri tamamlamaya çalışmaktadır. Oyunun içerisinde birbirlerini izleyen senaryolar sonunda, müttefiklerin Fransa’yı Alman işgalinden kurtarması işlenmektedir.Oyunun ek paketlerinde ise Alman ve İngiliz senaryosuda gelmiştir.

YENİ »
iPhone 14 Fiyat Listesi Türkiye | iPhone 14 Fiyatları

Slay The Spire [85]

En İyi Oyunlar Mobil İphone / İpad

Slay the Spire, Amerikan stüdyosu MegaCrit tarafından geliştirilen ve Humble Bundle tarafından yayınlanan hayali bir video oyunudur. Oyun ilk olarak Microsoft Windows, macOS ve Linux için erken erişimde 2017 yılının sonlarında, resmi olarak Ocak 2019’da piyasaya sürüldü.

South Of The Circle [84]

 

Crying Suns [84]

En İyi Oyunlar Mobil İphone / İpad

Genshin Impact [83]

En İyi Oyunlar Mobil İphone / İpad

HoloVista [83]

En İyi Oyunlar Mobil İphone / İpad

 

 

En İyi Oyunlar PlayStation

Persona 5 Royal — 95
The Last of Us Part II — 93
Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition — 93
Demon’s Souls — 92
Dreams — 89
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 — 89
Devil May Cry 5 Special Edition
Pistol Whip — 88
Kentucky Route Zero: TV Edition — 88
Final Fantasy VII Remake — 87

En İyi Oyunlar Xbox

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition — 91
F1 2020 — 91
Ori and the Will of the Wisps — 90
Yakuza 0 — 90
Yakuza: Like a Dragon — 89
DOOM Eternal — 88
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 — 88
Kentucky Route Zero: TV Edition — 87
Huntdown — 87
Planet Coaster: Console Edition — 85

En İyi Oyunlar Switch

Hades — 93
Ori and the Will of the Wisps — 93
Animal Crossing: New Horizons — 90
Xenoblade Chronicles: Definitive Edition — 89
A Short Hike — 88
Super Mega Baseball 3 — 87
Kentucky Route Zero: TV Edition — 87
Streets of Rage 4 — 87
Huntdown — 86
Heroes of Hammerwatch – Ultimate Edition — 85

MG elektrikli araba fiyat listesi, Mercedes yeni E serisi fiyat listesi, 2024 Mercedes Yeni Cla fiyat listesi ve Fiat Doblo sıfır fiyatları da ilgi çekiyor. 2. el araba alırken en fazla kaç km olmalı? Acaba en iyi Ferrari hangisidir? Peki araca sonradan multimedya takılır mı?

YENİ »
İleti Yönetim Sistemi Nasıl Kullanılır? İstenmeyen SMS ve Çağrıları Engelleme

Yorum yapmak ister misiniz?