House of the Dragon 7. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox House of Dragon full izle HD

House of the Dragon 7. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox. Merakla beklenilen House of the Dragon 7. Bölüm gece saatlerinde yayınlandı. Peki House of the Dragon 7. Bölüm nereden izlenir? House of the Dragon 7. Bölüm ne zaman diye merak edenler, diziyi bugün izleyebilirler. Güncel adresler House of the Dragon 7. Bölüm izle diziyo, House of the Dragon 7. Bölüm izle dizipal
ve House of the Dragon 7. Bölüm izle dizibox var mı? House of the Dragon 7. Bölüm özetine ve dizide yaşananlara kısaca göz atalım:

House of the Dragon 7. Bölüm yayınlandı mı?

Bu gece sabaha karşı House of the Dragon 7. Bölüm yayınlandı. 7. bölümün adı Driftmark. House of the Dragon, önemli olduğunu düşündüğümüz oyuncuların artık ölüp gittiği yaklaşık 15 yıllık bir tarihi kat etti. Sonuç olarak görünenler artık sadece geçmişin kalıntılarıdır.  House of the Dragon aslında en başından beri bir iç savaşa hazırlanıyordu. 7. Bölümün sonunda bu savaşın arifesindeyiz. Taraflar seçildi, ejderhalar hizalandı, artık taht için savaşılabilir. En azından kral sonunda öldüğünde…

7. Bölümün ana teması, Rhaenyra ve Alicent arasındaki büyüyen ayrılıktır. Ve bu bölümde Haneler arasındaki savaşı ve bu savaş için gelecekteki müttefiklerin seçimini de görmüş oluyoruz. İnanmak zor ama, 7. bölüm neredeyse tek bir mekanda geçiyor. Tüm aksiyonun tek bir mekanla sınırlı olduğu klasik bir bölüm. Velaryon Hanesi’nin oturduğu yerde geçiyor tüm bölüm… Böylece, bu bölüm farklı hikayelerdeki tüm karakterleri duyguların bittiği bir cenaze için bir araya getiriyor; onları her zaman seks ve/veya şiddetle sonuçlanan şekillerde birbirlerine karşı dövüyor; daha sonra, deneyimden sarsılarak herkesi ayrı köşelerine geri gönderir.

House of the Dragon 7. Bölüm izle adresi

House of the Dragon 7. Bölüm izle adresi
House of the Dragon 7. Bölüm izle adresi

Öncelikle House of the Dragon 7. Bölüm bir cenazede başlar. Son bölümde doğum sırasında (ejderha intiharı) hayatını kaybeden Laena Velaryon, bu bölümde toprağa verildi. 7. bölümün tamamı burada geçiyor.

Bu noktada güç dengesine dikkat etmekte fayda var. Üç aile kontrol için yarışıyor. Kralın atanmış varisi Prenses Rhaenyra Targaryen (Emma D’Arcy) ve Laenor Velaryon’un (John Macmillan) gayrimeşru olarak iki çocuğu vardır; Rhaenyra’nın taht iddiasına itiraz edilmezse, çocuklarınınki kesinlikle itiraz edilecektir. Bir de Kral Viserys (Paddy Considine) ve Alicent Hightower (Olivia Cooke) var, hepsi Targaryen, en büyüğü Aegon’dan üç çocuğu var, muhtemelen Rhaenyra olarak taht üzerinde eşit bir iddiaya sahipler. Bir de Daemon Targaryen’in (Matt Smith) merhum Laena Velaryon’dan iki çocuğu var. Daemon, karısının ölümünden kısa bir süre sonra yeniden evlenme eğilimindedir ve bu nedenle evi, bir başkasına katılmaya güçlü bir şekilde hazırdır.

Üç aile de cenazede eşit sayıda meşgul insanla toplanır. İlk olarak, dedeler. Otto Hightower (Rhys Ifans), şimdi Kral Eli olarak yeniden görevlendirildi, Aegon’un iddiasını ilerletmeye çalışacak. Corlys Velaryon (Steve Toussaint), diğer iki hanedeki çocukların “dedesi”, Rhaenyra’nın çocukları ve Daemon’un çocukları, Jacaerys’in iddiasını ilerletmeye çalışacak – çünkü o Rhaenyra’nın ilk oğlu ve dolayısıyla tahtın ismen varisi. Rhaenyra aracılığıyla. Büyükanne ve büyükbabalar cenaze resepsiyonunu torunlarıyla konuşarak geçirirler; ancak, her iki set de iddiasız: Aegon üzgün çocuğu sarhoş ediyor ve Jacaerys, hükmetmesi için ne olması gerektiğini kara kara düşünüyor (“herkes çoktan ölmüş olmalı.”) Yani her iki torun da temelde işe yaramaz.

Aile gücü için verilen savaşta başka bir işgüzar, Rhaenyra’nın çocuklarının gerçek babasını (kendi kardeşi) ve kendi babası El’i öldürerek Hightower Hanesinin kontrolü yeniden kazanmasına yardım eden Larys Strong’dur (Matthew Needham). Ve son olarak, karısının cenazesinde bile gözü Rhaenyra’da olan ebedi meşgul Daemon var. Viserys ondan tahtı talep etmesi için yalvarır gibi Kral’ın Şehri’ne dönmesini bile ister ama Daemon Pentos’ta kalmak istediğini söyleyerek reddeder.

YENİ »
Memur zammı ne kadar olacak? 2023 memur maaşı ne kadar olur?

House of the Dragon 7. Bölüm izle diziyo

House of the Dragon 7. Bölüm izle diziyo
House of the Dragon 7. Bölüm izle diziyo

Gece çökerken, bir aile üyesi nihayet gücü ele geçirmeye çalışır. Alicent’in en küçüğü olan Aemond, Laena’nın ölümünden sonra artık sahipsiz olan ejderha Vhagar’ı talep etmeye karar verir. Vhagar’dan kaçışı diğer çocukları uyandırır ve Laena’nın ejderhanın kendilerine ait olduğunu düşünen ikiz kızları Rhaena ve Baela’yı üzer. Aemond’u kale girişinde Jacaerys ve Lucerys’in yanında bulurlar. Ve böylece üç aile, çocuklar aracılığıyla savaşır. Rhaena ve Baela, Aemond’a saldırır. Sonra Jacaerys ve Lucerys, Aemond’a saldırır. Aemond son iki piçi çağırdıktan sonra, Jacaerys’in Aemond’un gözünü kesmek için bir bıçak kullanması ile onu damgalarlar. Yetişkinler daha sonra kavgayı ayırmak için ortaya çıkar. Hepsi açıklama için Viserys’e çağrılır.

Ejderha havadayken, Rhaenyra ve Daemon sahilde bir gece gezintisine çıkarlar. Rhaenyra, Daemon’u onu Kral’ın Şehri’nde bırakmakla, konumunu zayıflatmakla ve mutsuz etmekle suçlar. Onun sadece bir çocuk olduğunu söylüyor ve artık çocuk olmadığını söylüyor ve ardından ikili öpüşüyor ve sonunda tüm sezon boyunca yaydıkları tuhaf hisleri tüketiyorlar. Kaleye döndüklerinde kaosla karşılaşırlar. Rhaenyra’nın çocukları kanlar içinde ve Alicent’in en küçüğünün bir gözü yok. Viserys bir açıklama ister, bu sırada Rhaenyra Aemond’u çocuklarına iftira atmakla suçlar ve onları “piçler” olarak adlandırır. Böyle bir iddianın ihanetle eşdeğer olduğunu söylüyor.

YENİ »
Merve Boluğur & Mert Aydın evlendi | Merve Boluğur düğün fotoğrafları

Viserys, hakaretin ciddiyetini hemen anlar; belki de Krallıkta “iftira” gerçeğinden habersiz olan tek kişidir. Aemond’dan söylentiyi nereden duyduğunu söylemesini ister. Aemond kardeşini suçlamadan önce annesine bakar. Bütün gece sarhoş olan Aegon, krala herkesin dedikoduyu bildiğini söyler; “Sadece onlara bak.” Bir güç kayması gibi görünen durumdan yararlanan Alicent, kefaret olarak Jacaerys’in de bir gözünü kaybetmesini talep eder. Bu öneri son derece kötüdür ve Rhaenyra onu durdursa da – bu süreçte kesintiye uğramasına rağmen – sonunda çocuğa bir hançer alır. Alicent, sonunda gerçek niyetini gösterdikten sonra bıçağı düşürür. Babası El, daha sonra onun azmini övdü ve sonunda onu Taht için savaşmaya hazır biri olarak gördü.

Dizi siteleri House of the Dragon 7. Bölüm izle diziyo, House of the Dragon 7. Bölüm izle dizipal ve House of the Dragon 7. Bölüm izle dizibox

House of the Dragon 7. Bölüm izle dizipal Türkçe altyazılı

House of the Dragon 7. Bölüm izle dizipal Türkçe altyazılı
House of the Dragon 7. Bölüm izle dizipal Türkçe altyazılı

Daemon ve King Viserys (Paddy Considine) yıllar sonra ilk kez birkaç kelime alışverişinde bulunurlar ve Daemon, Viserys’in hızlı düşüşünü ya alaycı ya da sempatik bir şekilde ya da kendi ifadesiyle her ikisinden de biraz izler. Ama yine de eve gitmeyi kabul etmez ve Viserys yenik bir şekilde yatağa gider. Bu arada Corlys ve karısı Rhaenys (Eve Best), miras hakkında büyüleyici bir tartışma yaparlar: Rhaenyra’nın çocuklarının kendi kanlarından olmaması önemli mi? Yoksa bir mirası garantilemek için isim yeterli mi? Corlys önemli olanın bu olduğunu düşünüyor; Rhaenys burada ve şimdi yaşamak ve gerçek çocuklarını ve torunlarını korumak istiyor. Sadakatleri üzerine kurnazca incelikli bir tartışma, içinde bulundukları zor konumu ve Targaryen güç mücadelesinde -herkesten daha fazla- kaybedecek çok şeyleri olduğu gerçeğini kabul ediyor.

Tüm aile yataklarından uyandırılır ve büyük salona çağrılır. Üstat Aemond’u dikerken çocuklar bağırır ve birbirlerini suçlarlar. Alicent (Olivia Cooke) kan peşindedir, kelimenin tam anlamıyla göze göz ister ve diğer seçenekler başarısız olursa onu almaya hazırdır. Rhaenyra sonunda çocuklarının babalığı hakkındaki suçlamalarla açıkça yüzleşir ve alenen Viserys’i onunla taraf olmaya zorlar ve Alicent’in tatlı, makul maskesi altında yatan öfkeyi göstermek için düşer. Bu mutlak bir sahne, sadece bu bölümün değil, dizinin şimdiye kadarki en önemli parçası, Alicent’in “yeşilleri” ile Rhaenyra’nın “siyahları” – evlerinin renklerinden dolayı adlandırılan – savaş çizgilerinin çizildiğini gösteriyor. Dizipal güncel giriş

Rhaenyra’nın, Daemon’ın Harwin’in soğukkanlılıkla ölümünü emrettiği önerisine karşı Alicent’i savunmasından birkaç dakika önce ilginçtir; şimdi Alicent Rhaenyra’nın kolunu kestiğinde kadınların arkadaşlığının son kalıntıları da silinip gitmiş gibi görünüyor. Bu sorunların gelmesine neden olabilir.

Peki güncel dizipal adresi ne? House of the Dragon izle dizipal

YENİ »
Dizipal Güncel Adres 2022 Dizipal Güncel Giriş Adresi

House of the Dragon 7. Bölüm izle dizibox

House of the Dragon 7. Bölüm bir cenaze, bir düğün ve kanlı bir organ kaybını içerir. Dostum, bu Targaryen geçiş törenleri zambaklar için değil. Bu saat aynı zamanda Daemon ve Rhaenyra’nın Kızıl Kale’den kaçtıkları gece aralarında neler olduğunu ilk kez konuştuklarını gösteriyor. Ve sezon açılmaya devam ettikçe bu tartışmanın sonuçları geniş kapsamlı sonuçlara sahip olacak. Ayrıca, bu tür şeylerle ilgileniyorsanız, bol miktarda ejderha gezintisi var!

Leydi Laena’nın, High Tide yakınlarındaki okyanusun üzerindeki bir uçurumun üzerinde gerçekleşen cenazesinde açıyoruz. Kameralar kalabalığı yakalarken, Laena ve Daemon’un kızlarının Rhaenys’e yapıştığını görüyoruz. Otto Hightower orada, Kralın Eli broşunu takıyor – geri döndü tatlım! Corlys’in erkek kardeşi Vaemond, Yüksek Velaryon’da aile kanının nasıl yoğun ve gerçek olduğu ve asla seyreltilmemesi gerektiği konusunda devam ederken, Daemon kıkırdamasını bile bastırmaya çalışmaz… önceki bölümdeki piç) not alır. Sonra Laena’nın taş tabutu suya itilir ve hepsi bu.

Dizibox House of the Dragon 7. Bölüm izle

YENİ »
Black Panther Wakanda Forever fragmanı yayınlandı! Peki Black Panther Wakanda Forever ne zaman çıkacak?
YENİ »
House of the Dragon Oyuncuları ve Karakterler (HBO Max) House of the Dragon Oyuncu Kadrosu
YENİ »
Netflix En İyi Diziler Listesi: Netflixte En Çok Sevilen Diziler IMDb
YENİ »
Bitcoin Nasıl Alınır Nasıl Satılır? » Nasıl Bitcoin Alabilirim?
YENİ »
Prestij Meselesi Oyuncuları arasına Barış Murat Yağcı da katıldı
YENİ »
Dahmer Gerçek mi Uyarlama mı? Dahmer Konusu Gerçek mi? Dahmer Gerçekte Kaç Kişiyi Öldürdü?

Yorum yapmak ister misiniz?