House of the Dragon Oyuncuları ve Karakterler (HBO Max) House of the Dragon Oyuncu Kadrosu

House of the Dragon oyuncuları ve dizideki karakterler çok merak ediliyor. HBO’nun yeni dizisi House of the Dragon, ilk gün 10 milyona yakın izlenme alarak kanal tarihinin rekorunu kırmayı başardı. Peki House of the Dragon Oyuncu Kadrosu kimlerden oluşuyor? House of the Dragon karakterleri kimler? Game of Thrones ile House of the Dragon aynı zamanda mı geçiyor? House of the Dragon dizisi oyuncuları kimler? Şimdiden rekorları alt üst eden diziyi Türkiye’den izlemek isteyenler ne yapmalı?

House of the Dragon Oyuncuları ve Karakterler (HBO Max)

Game of Thrones hayranları çok mutlular. Çünkü yıllardır bekledikleri dizi yayına başladı.  Hbo Max ekranlarında dizinin yeni bölümlerini 2 Eylül’de izleme şansınız olacak. İlk gününde 10 milyona yakın izlenme alan ve sunucuları çökerten dizi hakkında çok şey merak ediliyor. House of the Dragon oyuncuları ve dizideki karakterler listesi çok merak ediliyor. Yedi Krallık ve aileler bu dizide de karşımıza çıkıyor ama Game of Thrones evreninden iki yüz yıl öncesine gidiyoruz.

House of the Dragon Oyuncuları

Efsane olacağını ilk bölümüyle belli eden House of the Dragon oyuncuları listesine göz atacağız. Sonrasında da ana karakterle göz atacağız. dizide önemli tam 29 karakter bulunuyor. Yeni çıkan diziler listesinde en popüler dizi olmayı başaran dizinin oyuncu kadrosu şöyle:

House of the Dragon Oyuncuları: House of the Dragon Oyuncu Kadrosu

Paddy Considine dizide Kral Viserys Targaryen olarak karşımıza çıkıyor. Matt Smith ise Prens Daemon Targaryen rolünü oynuyor.  Olivia Cooke ise Alicent Hightower karakterine hayat veriyor. House of the Dragon oyuncuları listesi:

 • Paddy Considine as King Viserys I Targaryen
 • Matt Smith as Prince Daemon Targaryen
 • Emma D’Arcy as Princess Rhaenyra Targaryen
 • Olivia Cooke as Lady Alicent Hightower
 • Rhys Ifans as Ser Otto Hightower
 • Steve Toussaint as Lord Corlys Velaryon
 • Eve Best as Princess Rhaenys Targaryen
 • Sonoya Mizuno as Mysaria
 • Fabien Frankel as Ser Criston Cole
 • Graham McTavish as Ser Harrold Westerling
 • David Horovitch as Grand Maester Mellos
 • Bill Paterson as Lord Lyman Beesbury
 • Gavin Spokes as Lord Lyonel Strong
 • Steffan Rhodri as Hobert Hightower
 • Elliott Tittensor as Ser Erryk Cargyll
 • Luke Tittensor as Ser Arryk Cargyll
 • Julian Lewis Jones as Boremund Baratheon
 • David Hounslow as Lord Rickon Stark
 • Frankie Wilson as Captain Randyll Barret
 • Gary Raymond as High Septon
 • Bethany Antonia as Lady Baela Targaryen
 • Nanna Blondell as Lady Laena Velaryon
 • Nova Foueillis-Mose portrays child Laena Velaryon

House of the Dragon karakterleri kimler?

House of the Dragon karakterleri kimler?
House of the Dragon karakterleri kimler? HBO Max House of the Dragon oyuncu kadrosu

Yeni dizi House of the Dragon’un kadrosunda 29 karakter yer alıyor. Önemli House of the Dragon karakterleri listesine bakacağız:

Kral Viserys Targaryen / Paddy Considine

House of the Dragon oyuncuları arasında King çok güçlü bir karakter. Paddy Considine, Westeros Lordları tarafından Harrenhal’daki Büyük Konsey’de eski Kral Jaehaerys Targaryen’in halefi olarak seçilen Kral Viserys Targaryen olarak. Sıcak, kibar ve düzgün bir adam olan Viserys, büyükbabasının mirasını sürdürmek istiyor.

Kral Viserys, Demir Taht’ı dedesi Kral Jaehaerys’ten miras alan Yedi Krallığın iyi kalpli kralıdır ve hükümdarlığının 50. yılına barış ve refah damgasını vurmuştur. Ancak, Viserys’in tahta çıkması ve kimin halefi olabileceği konusunda gerginlikler ortaya çıkar ve hiziplerin ortaya çıkmasına ve büyük çatışmalara yol açabilir. Kral Viserys, Targaryen Hanesi’nde iç savaştan kaçınabilecek mi?

Prens Daemon Targaryen / Matt Smith

Matt Smith, Kral Viserys’in küçük kardeşi ve tahtın varisi Prens Daemon Targaryen rolünde. Mükemmel bir savaşçı ve binici olan Damon’ın gerçek ejderha kanı var. Ama her Targaryen doğduğunda tanrıların havaya bozuk para attığını söylüyorlar…

Kral Viserys’in küçük kardeşi Prens Daemon, savaşta şiddetlidir, ancak dürtüsel ve bazen pervasız tavrıyla geride kalır. Bu nedenle, teknik olarak Demir Taht’ın varisi olmasına rağmen – Viserys’in meşru bir oğlu olmadığı için – Westeros’un lordlarının çoğu, onun yönetmesine izin verilmemesi gerektiğini şiddetle hissediyor. Sık sık “Rogue Prince” olarak anılır. Serinin başında Damon, Runestone’dan Leydi Rhea Royce ile evlidir.

Alicente Hightower / Olivia Cooke

Olivia Cooke, Kral Eli ve Yedi Krallığın en güzel kadını Otto Hightower’ın kızı Alycent Hightower rolünde. Kızıl Kale’de, krala ve maiyetine yakın bir yerde büyüdü; hem nazik bir zarafete hem de keskin bir politik kavrayışa sahip.

House of the Dragon oyuncuları arasında Alycent Hightower Sever Kingdoms’ın en güzel karakteridir. Leydi Alicent, Sör Otto Hightower’ın kızıdır. Babası Kral Eli olduğundan, hayatının çoğunu kraliyet evinde geçirdi ve bu süre zarfında Prenses Rhaenyra ile arkadaş oldu. Ancak bu bağlantı önümüzdeki yıllarda test edilecektir.

Prenses Rainira Targaryen/ Emma D’Arcy

Emma D’Arcy, kralın ilk doğan, safkan Valyrian ve ejderha binicisi Prenses Rhaenyra Targaryen rolünde. Birçok kişi Reynira’nın her şeyle doğduğunu söyleyecektir…ama o bir erkek olarak doğmamıştır.

Lord Corlis Velaryon / Steve Toussaint

Steve Toussaint, Lord Corlis Velaryon, “Deniz Yılanı” olarak karşımıza çıkıyor. Velaryon Hanesi’nin lordu, Targaryen Hanesi kadar eski bir Valyria soyu. Westeros tarihindeki en ünlü deniz maceracısı olan “Deniz Yılanı” olarak Lord Corlys, evini Lannisterlardan bile daha zengin ve güçlü bir bölgeye dönüştürdü ve dünyanın en büyük filosuna sahip olduğunu iddia ediyor.

Prenses Rhaenys Targaryen / Eve Best

Eve Best, ejderha binicisi ve Lord Corlis Velaryon’un karısı Prenses Rhaenys Targaryen rolünde, “asla var olmamış kraliçe” Büyük Konsey tarafından tahtın varisi olarak reddedildi çünkü kuzeni Viserys krallık tarafından sırf erkek olduğu için tercih ediliyordu. .

Sir Christon Cole / Fabienne Frankel

Fabien Frankel Sir Kriston Cole gibi Cole da ne arazi ne de tapu talep ediyor; Onun adına sahip olduğu tek şey, onur ve inanılmaz bir kılıç kullanma yeteneğidir.

House of Dragon ve Game of Thrones karakterleri arasındaki bağlantı nedir?

House of the Dragon, Game of Thrones olaylarından 200 yıl önce geçiyor. Yedi Krallık ve aileler aynı ama zaman dilimi farklı.

House of the Dragon hangi aileler var?

House of the Dragon’da 3 ana hanedan vardır:

 • Targaryen Hanedanı: Bir zamanlar Westeros’un Yedi Krallığını yöneten Valyria kökenli soylu bir aile.
 • Velaryon Ailesi: Taç Toprakları’ndaki Valyrialıların Soylu Hanesi ve Yedi Krallık’taki birkaç haneden biri
 • YHightower Ailesi: Rhaenyra ve Daenerys başarılı ejderha binicileridir ve kendilerine emanet edilen gücün farkındadırlar. Rhaenyra’nın ilk bölümün sonunda babasına söylediği gibi: “Herkes Targaryenların tanrılara insanlardan daha yakın olduğunu söylüyor. Ama bunu ejderhalarımız yüzünden söylüyorlar.

Karakter soy ağacını görmek isterseniz » House of the Dragon Karakter Rehberi (Hbo Max)

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2022 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Yorum yapmak ister misiniz?