İBRAHİM SARAÇOĞLU Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi için Lavanta Kürü öneriyor. Saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm arayanlara Lavanta Kürünü anlatmak istiyoruz… Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tavsiyeli Lavanta kürü ile saç dökülmesini önlemek mümkün. Saç dökülmesi için bitkisel tedavi ve doğal ilaç arayanlara harika bir kür tarifi vereceğiz.

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi Kürü

Saç dökülmesine karşı  ev yapımı basit bitkisel çözüm olarak İbrahim Saraçoğlu Lavanta kürü öneriyor. Lavanta bitkisi kürü ile  saç yıkamak ve lavanta suyu içmek olmak üzere iki kısımdan oluşan Lavanta kürü tarifi veriyor İbrahim Saraçoğlu… Bunlardan başka en sonda ise Ceviz Yaprağı- Isırgan ve Lavanta ile yapılan yeni bir kür tarifi var… Özellikle mevsim değişikliklerinde olan saç dökülmesi için son kür çok etkili…

Saç dökülmesine karşı Lavanta kürü: Saç Yıkama Kürü

Birinci kısım lavanta ile saçların yıkanması şeklindedir. Önceden yıkanmış saçlara uygulanır. 3 bardak su tencerede kaynatılır. Kaynadıktan sonra bir tatlı kaşığı lavanta içine atılır ve hafif ateşte 5 dakika hafif ateşte demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve sıcakken süzünüz. Ilıyınca saçlarınızı iyicice bu lavanta suyu ile ıslatınız. Yarım saat etki etmesini bekleyiniz. Yarım saat sonra saçlarınızı sadece durulayıp kurulayınız. İki ay boyunca saçlarınızı yıkadıktan sonra bu lavanta kürünü uygulayınız.

Saç dökülmesi için Lavanta kürü: İçme Kürü

İkinci kısımda ise lavanta suyunun içilmesi gerekir. Bir tatlı kaşığı lavantayı 300 ml (yaklaşık bir buçuk su bardağı) suda 7 dakika hafif ateşte demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra, ılımasını beklemeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyiniz. 15 gün boyunca gün aşırı akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı dolusu içilmesi gerekir. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır. 15 gün sonra 10 gün ara veriniz ve tekrar 15 gün boyunca gün aşırı kullanılır ve kür sonlandırılır.

Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman bu lavanta kürü uygulanabilir.

YENİ »
Yıpranmış Saçlar İçin Evde Maske Yapımı

Mevsim Değişikliklerinde Saç Dökülmesi İçin

Mevsim değişikliklerinde görülen saç dökülmeleri için İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi kürü (Üçlü Kür: Ceviz Yaprağı, Isırgan , Lavanta Kürü) şöyle:

Eşit miktarda lavanta, ısırgan ve ceviz yaprağı karıştırılır. Suda 5 dakika kaynatılır. Soğuduktan sonra saçlar bu su ile yıkanılır.

Mevsim değişikliklerinde kadınlar hormon dengesizliği de yaşayabiliyorlar. Buna karşı testere dişli aslanpençesi faydalıdır…

YENİ »
Hindistan Cevizi Yağının Faydaları - Saça, Cilde ve Vücuda Faydaları
YENİ »
Teşkilat Dizisi Oyuncuları ve Konusu | Teşkilat Dizisi Oyuncu Kadrosu
YENİ »
İllere Göre Koronavirüs Vaka Sayıları ve Koronavirüs Risk Haritası
YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.