İstanbul’a Hafta Sonu Yoğun Kar Geliyor

İstanbul’a yağan kar, yoğun olmasa da pek çok kişinin yüzünü güldürdü. Ama cumartesi özellikle gece saatlerinden itibaren daha yoğun kar yağışı bekleniyor.

Hafta Sonu Hava Durumu

Cumartesi ve Pazar Günü ülke genelindeki hava tahmin haritasına bakalım:

Önümüzdeki yedi gün için İstanbul hava tahmini şöyle:

İstanbul Yedi Günlük Hava Durumu

GÜNHAVAEN YÜKSEKEN DÜŞÜK
14 Şubat PazarYoğun Kar Yağışlı2
15 Şubat PerşembeYoğun Kar Yağışlı2
16 Şubat CumaKar Yağışlı2
17 Şubat CumartesiKar Yağışlı3-2
18 Şubat PazarParçalı Bulutlu4-2
19 Şubat PazartesiParçalı Bulutlu4-1
20 Şubat SalıParçalı Bulutlu4-1
İstanbul yedi günlük hava durumu raporu şöyle: Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’un Cumartesi gece saatlerinden itibaren başlamak üzere 2 gün boyunca şiddetli kar yağışının etkisi altında kalacağını duyurmuştu. Beklenen kar başladı. Salı ve Çarşamba günü de kar yağışı devam edecek.

İstanbul’a Pazar Günü Yoğun Kar Geliyor

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan,

‘Cumartesi gecesi ve pazar günü yoğun kar yağışı bekleniyor. Poyrazın da etkisiyle tipi şeklinde yağacak. Pazartesi rüzgar biraz hızını azaltacak ama pazartesi de en azından öğle saatlerine kadar yağış etkili olacak. 4 yıldır böyle yoğun bir kar yağışı yoktu. Bu seferki kar yoğun yağacak. 20-30 cm’nin üzerinde kar yağışı alabileceğiz. Muhteşem kar geliyor’

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen de Twitter hesabından paylaşımda bulunarak şu ifadelere yer verdi:

‘Gece İstanbul’a hafif de olsa kar yağdı. Bugün İstanbul’da kar yok. Bu gece kar yağışı başlar ve 3 gün devam eder. Yağış cumartesi akşam, pazar ve pazartesi kuvvetlenecek’

İstanbul Kar Manzaraları: İstanbul’da Kar Yağışı Görüntüleri

Yorum yapmak ister misiniz?