Kar Tatili olan İller: Hangi İllerde Kar Tatili Var? SON DAKİKA 6 şubat 2023 okullar tatil mi?

Kar Tatili olan İller: Hangi İllerde Kar Tatili Var? Yoğun kar yağışı nedeniyle kar tatili olan illerden bahsetmek istiyoruz. 6 Şubat 2023 yarın okullar tatil mi? Kamu personeli yarın çalışacak mı? Kimler idari izinli sayılacak? Son dakika kar tatili olan iller ve tüm detaylar. 6 Şubat okullar kar tatili var mı? Acaba 6 Şubat’ta hangi illerde okullar tatil edildi? 6 şubat 2023 okullar yarım gün mü? 2023 okullar tatil olacak mı?

Hangi İllerde Kar Tatili Var?

Hangi İllerde Kar Tatili Var?

Yoğun kar yağışı nedeniyle, aralarında İstanbul’un da yer aldığı 22 ilde eğitime değişen sürelerle ara verildiği açıklandı. İstanbul ve Ankara’dan başka Isparta, Bitlis Ahlat, Kayseri, Karaman, Çanakkale, Bayburt, Kahramanmaraş, Elazığ, Hakkari, Malatya, Tunceli, Sivas, Gaziantep Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Muş illerinde ve Diyarbakır’ın Çüngüş ile Dicle, Siirt’in Şirvan Muş’un Varto ve Muğla’nın Kavaklıdere ilçelerinde okullar tatil edildi.

Kar Tatili olan İller

Kar Tatili olan İller: Hangi İllerde Kar Tatili Var?
Kar Tatili olan İller: Hangi İllerde Kar Tatili Var?

İstanbul

İstanbul Valiliği “İlimizde beklenen kötü hava koşulları nedeniyle temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime 6 Şubat Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verilmiştir” şeklinde sosyal medyadan açıklama yaptı.

YENİ »
Kar Tatili İstanbul: İstanbul'da Okullar 6 Şubat Günü Tatil

Kar Tatili olan İller: Hangi İllerde Kar Tatili Var?

Adıyaman

Vali Salih Ayhan, “Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın.” şeklinde açıklama yaptı.

Ankara’da Okullar Tatil Edildi

Ankara Valisi Vasip Şahin, “Son meteorolojik değerlendirmelere göre, İlimizde yarın sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma, öğlen saatlerinden itibaren de yoğun yağış beklendiğinden ilk, orta, lise ve okul öncesi eğitim kurumlarında 06 Şubat Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Hamile ve engelli personelimiz ile 10 yaş ve daha küçük yaşta çocuk sahibi kadın personelimiz idari izinli sayılacaktır” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesabından “Sevgili evlatlarım, değerli öğretmenlerimiz ve velilerimiz; Kentimizde yarın beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle 06 Şubat Pazartesi günü ilk, orta, lise ve okul öncesi eğitime 1 gün ara verilmiştir. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimize dikkatli olmalarını hatırlatırım.” şeklinde açıklama yaptı.

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Bitlis

Bitlis Valiliği, merkez ile Güroymak ve Hizan ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat günü eğitime ara verildiğini açıkladı.

Diyarbakır’da iki ilçede okullar tatil edildi

Diyarbakır’da Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucu, ilçede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle öğrenciler ve öğretmenlerin can güvenliği düşünülerek tüm resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 6 ve 7 Şubat’ta tatil edildiğini duyurdu.

Dicle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü ilçe genelindeki resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarının tatil edildiği belirtildi.

YENİ »
En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi #30 Adet Bilim Kurgu Film Önerileri

BİNGÖL’DE OKUL TATİLİ

Bingöl’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime iki gün ara verildi.
Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel anaokulları ve gündüz bakımevlerinin kapatılacağı belirtildi. şehir merkezi ve tüm ilçeler 6 ve 7 Şubat tarihlerinde kapatıldı. .

GAZİANTEP’TE OKUL TATİLİ: Gaziantep yarın okul tatil mi?

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Gaziantep’te yarın okullar tatil edildi. Vali Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte yoğun kar yağışı nedeniyle okulların bir gün tatil edildiğini söyledi.

Gül, “Gaziantep’te yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün süreyle tatil edildi. Engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacak. Kartopu oynayın ve kitap okuyun. ifadesini kullandı.

MALATYA’DA OKULLAR TATİL YAPILDI

Malatya’da olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, birkaç gündür devam eden kar yağışının etkisini artırarak sürdürmesinin beklendiği bu nedenle Malatya’nın tüm ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edileceği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

HAKKARI’DAN TATİL HABERLERİ

Hakkari’de okullar, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde kar ve şiddetli hava koşullarının etkili olduğu belirtildi. İlk ve orta öğretim kurumları, özel eğitim kursları, halk eğitimi, oryantasyon ve araştırma ve rehabilitasyon merkezlerinin yarın tatil edileceği belirtilirken, kamuya ait kurumlarda çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Bunun yerine Hakkari’de kar yağışı nedeniyle 55 köy ve 173 mezranın yolları kapandı.

BAYBURT’TA EĞİTİMDE KAR ENGELİ

Bayburt Valiliği, kar yağışı nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, “6 Şubat 2023 Pazartesi günü Bayburt İlçe genelindeki K-12 kurumlarında hava muhalefeti nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. izin de dikkate alınacaktır.

KAYSERİ Valiliği AÇIKLAMASI

Kayseri’de bu gece beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edileceği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hava verilerine göre akşam saatlerinde başlaması beklenen karın aralıklarla aralıklarla devam edeceğini, Pazartesi öğle saatlerinden itibaren yoğunlaşarak Salı günü de etkisinin azalacak olmakla birlikte devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada şu iddialara yer verildi:

“İl merkezi ile mezralar arasında yapılan eğitim, memur ve öğrenci hareketliliği dikkate alınarak hava şartlarından doğabilecek olası olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla anaokulları ve resmi anaokulları/özel okullar, ilkokullar, ortaokullar, liseler , meslek okulları, eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezleri valiliğimizin 6 Şubat tarihli kararı ile hizmete açıldı. Eğitime bir gün ara verildi. Okullarda eğitime ara verildiği gün çocukları kreş ve kreşlere devam eden anneler (sağlık, güvenlik ve 24 saat esasına göre hizmet veren birimlerde çalışan personelin durumu, kanun gereği ilgili birim amirleri tarafından değerlendirilecektir. hizmet), engelli ve hamile memurlar da idari izinli sayılacak.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili öğrenciler, hava verilerine göre bu gece ilimizde yoğun kar yağışı başlayacak. 6 Şubat’ta ilimiz genelinde okullarımız bir günlüğüne tatile girdi. Tüm öğrencilerimizin bu kayak tatilini kitap okuyarak ve top oynayarak geçirmelerini istiyoruz.

YENİ »
En İyi Salgın Filmleri Listesi

ELAZIĞ: Elazığ kar yağışı okullar tatil mi?

Elazığ Valiliği de açıklama yaparak yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında pazartesi ve salı günleri eğitime ara verilmesine karar verilmiştir denildi.

BATMAN

Batmanın Sason ilçesinde de kaymakamlık kararıyla eğitime pazartesi günü ara verildiği duyuruldu.

ŞIRNAK

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi genelinde ve Uludere ilçesinin Ortaköy, Andaç, Dağdibi, Yemişli, Gülyazı, Ortasu, Ortabağ köyleri ile Uzungeçit Beldesinde kaymakamlıklarca eğitime 1 gün ara verildiği, hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada da yoğun kar yağışı nedeniyle, Muti Köprüsü (Erzincan il sınırı) ile Pülümür ilçe merkezi arasında kalan yolun, ikinci bir duyuruya kadar araç trafiğine kapatıldığı duyuruldu.

YENİ »
En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi #30 Adet Bilim Kurgu Film Önerileri

tatil olan iller – son dakika, kar tatili ankara 2023 , Hangi illerde okullar tatil 2023, 6 şubat 2023 okullar tatil mi gaziantep, yarın okullar tatil mi malatya, okullar tatil olacak mı ankara, okullar tatil olacak mı bursa,

6 şubat 2023 okullar tatil mi Şanlıurfa?

Şanlıurfa 6 Subat okullar tatil mi? Valilik okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı. Valilik, “Kar yağışından dolayı il genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün (okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise) ve yaygın eğitim kurumları 6 Şubat 2023 Pazartesi günü tatil edilmiştir.” şeklinde açıklama yaptı.

YENİ »
SUV Kampanyaları 2021 Şubat » Yeni SUV Modelleri ve Fiyatları

Yorum yapmak ister misiniz?