Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Kil Maskesi Ne İşe Yarar? Kil maskesini çevrenizden yeni işittiyseniz veya internette karşınıza yeni çıktıysa, kil maskesi hakkında kısa ve öz bilgi almak için doğru yerdesiniz. Kil maskesi çok eski zamanlardan beri güzellik için kullanılır. Sizlere kil maskesi çeşitleri ve kil maskelerinin faydalarından bahsetmek istiyoruz.

Kil Maskesi Çeşitleri

Kil maskelerini renklerine göre ayırmak mümkün.

Gri kil: Cildin dışına ciltteki toksinleri çeker. Yağlı ciltler ve sivilceye yatkın kişiler için idealdir.

Beyaz kil: Farklı cilt tiplerinde iyi çalışan çeşitli tonlara sahiptir ve en yaygın kullanımı pembe sivilceli ciltler için olanıdır.

Yeşil kil: Demir ve magnezyum deposudur. Cilt hücrelerinin sebum üretimini denetleyerek yağ üretimini dengeler.

Mavi kil: Hücrelerin oksijen almasını sağlar ve güneş lekeleri için genel cilt lekelerinin önüne geçer.

Kırmızı kil: Kuru ve normal hassas ciltler için tavsiye edilir ve cildin yağ dengesi ayarlar.

Sarı kil: Alerjiye yatkın ve hassas ciltler için uygundur. Mineral açısından oldukça zengindir.

Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Cildi derinlemesine temizler

Gün boyunca yağ, kir ve birçok madde cildinizin yüzeyinde birikebilir ve gözeneklerinizin daha büyük görünmesini sağlayarak cildinizi kaba hissetmenize yol açabilir. Bu birikimi kil maskeleri ortaya çıkarmakla kalmaz aynı zamanda gözeneklerin görünümünü sıkılaştırarak ölü cilt hücrelerinin temizlenmesini sağlar ve pürüzsüzlük katar. Diğer yandan kil maskeleri hemen cilt dokusu rafine olarak gözeneklerin görünümünü de en aza indirir.

Cildinize aydınlık katar

Ne yazık ki cildimiz parlaklığını her zaman koruyamaz ve bazı günler daha donuk bir görünüme sahip olur. Cildiniz eğer bugün diğer günlere göre daha donuk görünüyorsa parlak tarafa bakmanızın zamanı çoktan gelmiştir. Bunun için kullanabileceğiniz birçok kil maskesi vardır. Mesela kömür maskesi kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu tür kil maskeleri donuk cildinizin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir ve parlaklığı arttırmanın yanı sıra cildinizin tonunu da yükseltebilir.

YENİ »
Yıpranmış Saçlar İçin Evde Maske Yapımı

Cildinizi yağlı görünmekten kurtarır

Hemen hemen her kadın cildinin yağlı yapısından şikayet etmektedir. Siz de eğer bu sorundan yakınıyorsanız tam da kil maskesi size göre! Kil içeren yüz maskelerini gözeneklerdeki kil emmeye ve aşırı parlaklığın görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

Hassas cilt temizliği sunar

Çok sık eğer makyaj yapıyorsanız, zamanla sert temizlik cildi rahatsız ederek kurutucu ve hassaslaştırıcı etkilere neden olabilir. Fakat her ne kadar hassaslaşsa da cildiniz temizlenmek zorundadır. Kil içeren yüz temizleme ürünleri, kusurların görünümünü görsel olarak azaltmaya, tıkanık gözeneklerin görünümünü temizlemenize ve nazikçe hassas bölgeleri temizlemenize yardımcı olur. Cildinizi bu ürünler derhal taze ve rahat hissettirir.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil maskelerinden herhangi ürünü kullanmayı seçerseniz seçin, hemen hemen hepsinin bunların uygulanışı aynıdır. Öncelikle bunun için iyice cildinizi temizleyin ve kurutarak düz bir katman olacak şekilde uygulayın. Daha sonra 10-15 dakika kadar bekletin. Sonrasında ılık suyla cildinizi iyice durulayın. Ürünlerin tümü için söyleyemesek de birçok üründe en iyi sonucu alabilmek için haftada üç kere kullanmanız tavsiye edilir.

Kil Maskesi Nerede Satılır?

Kil maskesini evde kendiniz hazırlamak istiyorsanız, doğal kil şeklinde aktardan satın alabilirsiniz. Aktarlarda ve kozmetik mağazalarda hazır maske şeklide de kil maskesi satılmaktadır. 5-15 ml şeklinde olanlar tek kullanımlık maske, 75-150 ml arası olanlar ise krem şeklinde çok kullanımlık maskeler, fiyatları da ona göre değişmektedir.

Gratis Kil Maskesi Çeşitleri ve Fiyatları

YENİ »
Cilt İçin Faydalı Yağlar Cilt Bakımı İçin Doğal Yağlar

Watsons  Kil Maskeleri ve Fiyatları

Yorum yapmak ister misiniz?