Kim Kardashian kripto yüzünden 1.26 milyon $ ceza ödeyecek

Kim Kardashian kripto yüzünden 1.26 milyon $ ceza ödeyecek. Kripto dünyası SEC tarafından Kim Kardashian’a kesilen cezayı konuşuyor. Peki Kim Kardashian ne yaptı? Acaba Kim Kardashian ne suç işledi? Magazin dünyasının yıldızlarından olan Kim Kardashian cezayı ödeyecek mi? SEC nedir, SEC neden ceza kesiyor? Haydi detaylara göz atalım:

Kim Kardashian kripto paylaşımları yüzünden 1.26 milyon $ ceza ödeyecek

SEC, şurada yaptığı açıklama ile Kim Kardashian’ı yasadışı bir şekilde kripto paraları teşvik etmek suçundan 1.26 milyon $ cezalandırdığını açıkladı. Peki bu cezayı neden kesti? SEC nedir bu arada? Detaylara bakalım:

Kim Kardashian ne yaptı? Acaba Kim Kardashian kripto dünyasında ne suç işledi?

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bugün, Kim Kardashian’a, EthereumMax tarafından teklif edilen ve satılan bir kripto para menkul kıymetini promosyon için aldığı ödemeyi açıklamadan sosyal medyada duyurduğu için suçlamada bulundu. Kardashian suçlamaları uzlaştırmayı, 1,26 milyon dolar para cezası, tazminat ve faiz ödemeyi ve Komisyonun devam eden soruşturmasında işbirliği yapmayı kabul etti.

SEC kararı, Kardashian’ın Instagram hesabında EthereumMax tarafından sunulan kripto para birimi güvenliği olan EMAX tokenleri hakkında bir gönderi yayınlaması için kendisine 250.000 dolar ödendiğini açıklamadığı sonucuna varıyor. Kardashian’ın gönderisi, potansiyel yatırımcılara EMAX jetonları satın alma talimatları sağlayan EthereumMax web sitesine bir bağlantı içeriyordu. SEC başkanı Gary Gensler, “Bu vaka, ünlüler veya etkileyiciler kripto varlık menkul kıymetleri dahil yatırım fırsatlarını desteklediğinde, bu yatırım ürünlerinin tüm yatırımcılar için uygun olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor” dedi.

“Yatırımcıları, kendi finansal hedefleri ışığında bir yatırımın potansiyel risklerini ve fırsatlarını değerlendirmeye teşvik ediyoruz.” Gensler, “Kardashian davası aynı zamanda ünlülere ve diğerlerine, yasaların, tahvillere yatırım yapmayı teşvik etmek için ne zaman ve ne kadar ödendiklerini halka açıklamalarını gerektirdiğini hatırlatıyor” dedi. SEC bölüm direktörü Gurbir S. Grewal, “Federal menkul kıymetler yasaları, bir kripto varlığını teşvik eden herhangi bir ünlünün veya diğer bireyin, promosyon karşılığında aldıkları tazminatın niteliğini, kaynağını ve miktarını ifşa etmesi gerektiği konusunda net” dedi. yürütme. “Yatırımcılar bir başlığın reklamının tarafsız olup olmadığını bilme hakkına sahiptir ve Bayan Kardashian bu bilgiyi açıklamadı.”

SEC kararı, Kardashian’ın federal menkul kıymetler yasalarının promosyon karşıtı hükmünü ihlal ettiği sonucuna varıyor. Kardashian, SEC’in bulgularını kabul etmeksizin veya reddetmeksizin, promosyon ödemesini temsil eden yaklaşık 260.000$’lık geri ödeme, artı duruşma öncesi faizi ve 260.000$’lık para cezası dahil olmak üzere yukarıda bahsedilen 1.26 milyon$’ı ödemeyi kabul etti. Kardashian ayrıca üç yıl boyunca herhangi bir kripto para birimi unvanını tanıtmamayı da kabul etti.

Devam eden SEC soruşturması, İcra Birimi’nin Siber ve Kripto Varlıklar Birimi’nden Jon A. Daniels, Alison R. Levine ve Pamela Sawhney ve New York Bölge Ofisi’nden Kerri Palen, Lisa Knoop ve Victor Suthammanont tarafından yönetiliyor. Dava, Crypto Assets and Cyber ​​Unit’ten Mark R. Sylvester ve Carolyn Welshhans tarafından denetlendi.

YENİ »
Memur zammı ne kadar olacak? 2023 memur maaşı ne kadar olur?

SEC nedir, SEC neden ceza kesiyor?

SEC, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olarak biliniyor. Büyük Buhran zamanında kurulan SEC 85 yılı aşkın bir süredir, yatırımcıları koruma, adil, düzenli ve verimli piyasaları sürdürme ve sermaye oluşumunu kolaylaştırma misyonunu sağlıyor. Denetledikleri federal menkul kıymetler yasaları basit ve anlaşılır bir konsepte dayanmaktadır: herkese adil davranılmalı ve yatırımlar ve bunları satanlar hakkında belirli gerçeklere erişim sağlanmalıdır.

SEC ünlülerden kripto para, hisse senedi ve diğer yatırımları satın almaya teşvik etmelerini yasaklamış durumda. SEC, ünlüler ve diğer kişilere şöyle sesleniyor:

Ünlüler ve diğerleri, halkı hisse senedi ve diğer yatırımları satın almaya teşvik etmek için sosyal medya ağlarını kullanıyor. Bu cirolar, ciro karşılığında şirket tarafından doğrudan veya dolaylı olarak ödenen herhangi bir tazminatın niteliğini, kaynağını ve miktarını açıklamazlarsa hukuka aykırı olabilir. SEC’in Uygulama Birimi ve Uyum Teftiş ve İnceleme Ofisi, yatırımcıları gerçek olamayacak kadar iyi görünen yatırım fırsatlarına karşı dikkatli olmaya teşvik eder. Yatırımcıları sanatçılardan, spor figürlerinden veya diğer ikonlardan alınan ücretli onaylara güvenmek yerine potansiyel yatırımları araştırmaya teşvik ediyoruz.

Kim Kardashian cezayı ödeyecek mi?

Evet, Kim Kardashian bu cezayı ödemek için mahkemeyle uzlaşmaya gitti. Kardashian, promosyon ödemesini temsil eden yaklaşık 260.000$’lık geri ödeme, artı duruşma öncesi faizi ve 260.000$’lık para cezası dahil olmak üzere yukarıda bahsedilen 1.26 milyon$’ı ödemeyi kabul etti.

YENİ »
Kripto Paralar Son Dakika: Bitcoin Neden Düşüyor?
YENİ »
Merve Boluğur Mert Aydın evlendi | Merve Boluğur düğün fotoğrafları
YENİ »
Bitcoin Nasıl Alınır Nasıl Satılır? » Nasıl Bitcoin Alabilirim?
YENİ »
Prestij Meselesi Oyuncuları arasına Barış Murat Yağcı da katıldı
YENİ »
Dahmer Gerçek mi Uyarlama mı? Dahmer Konusu Gerçek mi? Dahmer Gerçekte Kaç Kişiyi Öldürdü?

Yorum yapmak ister misiniz?