Kırmızı Oda Oyuncuları – Kırmızı Oda Dizisi Oyuncuları

Kırmızı Oda Oyuncuları – Kırmızı Oda Dizisi Oyuncuları kimler? Kırmızı Oda dizisinde hangi rolü kim oynuyor? Doktor hanım, Piraye, Deniz, Ayşe Sekreter Tuna, Boncuk, Meliha, Alya, Selvi, Melek, Galip, Akif, Güler ve merak ettiğiniz karakterlere bir göz atalım:

Kırmızı Oda Dizisi Hakkında Bilgiler

Kırmızı Oda, OGM Pictures tarafından çekilen dram ve psikolojik türünde bir dizi. Pek alışık olmadığımız bir psikiyatri kliniğinde geçiyor hikayemiz. Yönetmeliğini Cem Karcı’nın yaptığı dizinin senaryosu ise Banu Kiremitçi Bozkurt’a ait. Aslında orjinal hikaye Gülseren Budayıcıoğlu’na ait.

Kırmızı Oda Dizisinin Kitabı

Yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi adlı eseri ve çeşitli bölümler derlenerek televizyona uyarlanmıştır. Dipnot: Doğduğun Ev Kaderindir dizisi de Gülseren Budayıcıoğlu’nun Camdaki Kız romanından uyarlandı.

Kırmızı Oda Dizisi Hangi Gün?

Kırmızı Oda dizisi akşam saat 8’de Cuma günleri yayınlanıyor.

Kırmızı Oda Dizisi Hangi Kanalda?

Kırmızı Oda dizisi TV8’de yayınlanıyor.

Kırmızı Oda Dizisi Oyuncu Kadrosu

Kırmızı oda dizisindeki karakterler ve rollerdeki oyunculara bir göz atalım:

Doktor Hanım

kırmızı oda oyuncuları doktor hanım

Kırmızı Oda dizisinin oyuncu kadrosunda başrolümüz Binnur Kaya, dizideki rolü Doktor Hanım…

Aslen Elazığlı olan Binnur Kaya, 19 Nisan 1972 Ankara doğumludur. 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. İlk televizyon dizisi Kaynanalar’dır. Beşiktaş Kültür Merkezi oyuncu kadrosuna katıldı. 2007-2008 sezonunda Avrupa Yakası komedi dizisinin kadrosuna dahil oldu.
Çarli, Bir Demet Tiyatro, Yabancı Damat ve Avrupa Yakası gibi dizilerde oynadı.

Piraye

kırmızı oda oyuncuları piraye

Klinikteki doktorlarımızdan olan Piraye rolünde Tülin Özen yer alıyor. Tülin Özen aslen Artvin’lidir. 24 Aralık 1979’da İskenderun’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde bir süre okudu.
Aşk ve Gurur, Ufak Tefek Cinayetler dizilerinde oynamıştı. En son Karakomik Filmler’de de rol aldı. Beyaz Gelincik dizisindeki Meryemce karakteri tanınmasına yardımcı oldu. Semih Kaplanoğlu’nun “Meleğin Düşüşü” filmi ile “En iyi kadın oyuncu” Altın Portakal Ödülünü kazanmıştır.

Pirayenin ayrıldığı eşi rolünde de Tansel Öngel oynamıştı. Tansel Öngel şu sıralar Masumlar Apartmanı’nın Naci Hocası…

Deniz

kırmızı oda oyuncuları deniz

Klinikte daha çok çocuklar  ile ilgilenen Doktor Deniz bey rolünü Burak Sevinç  oynuyor. Burak Sevinç, 1 Nisan 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Zonguldak’lıdır. Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünden mezundur. 2012 yılında rol aldığı Babam İçin dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Burak Sevinç kanun, ud, keman ve gitar çalıyor. Bir dönem Enbe Orkestrası’nda profesyonel olarak müzisyenlik yapmıştır.

Burak Sevinç’in son yıllarda oynadığı yapımlara göz atalım:

2012- Babam İçin,
2012- Yol Ayrımı- Yusuf,
2013- Kurtlar Vadisi Pusu- Timur,
2013- Ben Onu Çok Sevdim-Hasan,
2015- Evli ve Öfkeli-Cihan,
2016- Altınsoylar-Oğuz,
2017- Söz- Fethi,
2019-Leke-Cem

Ayşe

kırmızı oda oyuncuları ayşe

Kliniğin en genç doktoru rolünde Meriç Aral oynuyor. 1 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul’da doğan Meriç Aral lise eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesi’nde hukuk ve yan dal olarak karşılaştırmalı edebiyat eğitimi aldı. 2012 yılında mezun olan oyuncu avukatlık stajını bitirdikten sonra Yeni Sinemacılar ile film asistanı olarak çalışmaya başladı.

YENİ »
Cuma Hangi Diziler Var 5 Mayıs 2023 Cuma TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

Nurgül Yeşilçay ve Şahin Irmak’ın oynadığı Sultan dizisinin deneme çekimlerine katılan Aral, bu filmde oyunculuk kariyerine başlamış oldu. Medcezir’deki Hale rolüyle tanındı. Unutursam Fısılda, Yüksek Sosyete, Hesapta Aşk, Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü, Söz ve Biz Böyleyiz dizi filmlerinde rol aldı. Söz dizisinde Burak Sevinç ile birlikte rol almışlardı.

Sekreter Tuna

kırmızı oda oyuncuları tuna

Kliniğin sevimli sekreteri rolünde Gülçin Kültür Şahin oynuyor. Kendisini aynı zamanda Bir Başkadır dizisinde de seyretmek mümkün.

4 Aralık 1988 Kırklareli doğumlu olan Gülçin Kültür Şahin’in hikayesi çok ilgi çekici.  Mühendis olarak çalışırken mesleğini bırakıp,oyunculuk dünyasına geçiş yapmış.

Hacettepe Üniversitesi’nde Gıda Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Lisans eğitiminin ardından 2010-2013 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yaparken, aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2012 yılında Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Gıda Mühendisi olarak işe başladı.

TiyatroMUZ Tiyatro Ekibi ile oyunculuk kariyerine  ilk adımını attı. 2013 yılında Bilkent Üniversitesi’nde Oyunculuk Bölümü’nde tam burslu olarak eğitime başladı. 2015-2017 yılları arasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda Program Koordinatörü olarak görev aldı. 2017 yılında Bilkent Üniversitesi’nden bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan istifa etti.

8. Boğaziçi Film Festivali’nde ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü aldı.

Rol aldığı filmler:

Kumbara (2020) – Ayfer
Çatlak (2020) – Fatma
Yedinci Koğuştaki Mucize (2019) – Hatice
Sibel (2018) – Feride
Kelebekler (2018) – Hatice

Rol aldığı diziler:

Gülperi (2018-2019, 30 bölüm) – Kader
Kırmızı Oda (2020-) – Tuna
Bir Başkadır (2020) – Mesude

Kafedeki Aynur Hanım

kırmızı oda oyuncuları aynur

Daha çok öğle yemekleri ve kahve zamanları indikleri kafedeki Aynur Hanım rolünde Sezin Bozacı’yı görüyoruz.

Kırmızı Oda Oyuncuları Alya

kırmızı oda oyuncuları alya

Diziye 2. bölümde dahil olan ve 13. bölüme kadar hikayesi ile herkesi ekrana bağlayan Alya rolünü Melisa Sözen oynadı. Alya’nın hikayesi Hayata Dön adlı kitaptaki Ala’nın hikayesi… Ala ilk seansa geldiğinde 22 yaşında avukatlık stajyerliği yapan bir kız. Hukuk Fakültesini birincilikle bitirmiş.  Yaklaşık 1.70 boyunda ama 41 kilo ve inanılmaz zayıf. Pespaye giyimli, saçı başı dağınık, Üstün zekalı bir kız ama evde, sonrasında okulda hiç bir zaman sevilmiyor.  Alya ailesiyle birlikte, annesi, babası, babannesi ile bize kendini izlettirmeyi başaran oldukça güzel bir karakterdi.

Melisa Sözen, 6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul’da doğdu. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. 2001 yapımı Bana Şans Dile filmindeki Tuba rolü ile sinema dünyasına adım attı. 2004 yılında Çemberimde Gül Oya dizisinde Feriha karakterini canlandırdı. 2011 yılında Av Mevsimi filmindeki Asiye karakteri ile  4. Yeşilçam Ödülleri, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülünü aldı. 2015 yılında Kış Uykusu filminde rol aldı. Bu performansı ile 20. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Seçici Kurul Özel Ödülü  ile 47. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

YENİ »
Cuma Hangi Diziler Var 20 Ocak 2023 Cuma TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

Kırmızı Oda Oyuncuları Selvi

kırmızı oda oyuncuları selvi hanım

Selvi Hanım, evinden çıkamayan kadın rolünde 10. bölümde diziye dahil oldu. Çocuk yaşta gelin giden Selvi’nin rolünü Sema Keçik oynuyor. Agorafobi diye tabir edilen, güvendiği ortamdan dışarı çıkamayan bir tür hastalığı var. Tabi bu hastalığa onun yıllarca evden dışarı çıkmasını yasaklayan eşi neden oluyor.

Sema Keçik, 1965 yılında Ağrı Diyadin’de dünyaya geldi. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünden mezun oldu.

Sema Keçik, Muhteşem Yüzyıl’da Daye Hatun rolüyle biliniyor olsa da, aslında pek çok tiyatro oyununda rol almıştır.

Kırmızı Oda Oyuncuları Boncuk

kırmızı oda oyuncuları boncuk

Burcu Biricik, 14. bölümde dahil olmuştu diziye. Erenler ile karşımıza çıkan Boncuğun hikayesi bu bölümde de devam edecek.

4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’da doğdu. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen Miss Mediterranean güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi seçildi.Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Aynı zamanda  Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı. Burcu Biricik, oyunculuk kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda yer alarak başladı.

2007 yılında Show TV’de yayımlanan Maçolar dizisiyle televizyon ekranlarına çıkan Burcu Biricik daha sonra Muhteşem Yüzyıl 2011 ve Ustura Kemal 2012 dizilerinde küçük roller aldı. Show TV ‘de yayımlanan Düşman Kardeşler dizisinde, TRT 1’de yayımlanan Beni Böyle Sev  dizisinde, Kanal D’de yayımlanan Şeref Meselesi dizisinde rol aldı. 2015-2017 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan Hayat Şarkısı’nda Hülya karakterini canlandırdı. 2019 yılında Çiçero isimli sinema filminde Erdal Beşikçioğlu ile başrolü paylaştı. En son Kuzgun dizisinde rol aldı.

Kırmızı Oda Oyuncuları Meliha

kırmızı oda oyuncuları meliha

Evrim Alasya , Meliha rolüyle karşımıza çıkmıştı. İlk 7 bölümde dizinin en önemli karakterlerinden biri olarak karşımıza çıktı ve oynadığı karakter çok sevildi. Meliha’nın kızı Melek rolünde ise Nilsu Yılmaz oynamıştı.

Evrim Alasya 2 Ağustos 1979 tarihinde İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Oyunculuğa ilk olarak 1999 yılında Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda başlamıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hafsa Sultan’ın gençliğini canlandırmıştır. Güneş’in kızları dizisinde Güneş karakterini oynadı. Sevilen sanatçı, Kırmızı Oda dizisindeki rolünün ardından şimdi de Akrep dizisinde rol alıyor.

Meliha çocukluktan başlayan acıklı hikayesi, sonra evlenmesi, kızı Melek’in yangın ölmesi, üvey oğlu Necdet ile olan aşkları ile devam etti. Kanser olan Necdet’e gizli gizli  yemek götüren ve ölüm döşeğindeki Necdet’i yalnız bırakmayan Meliha… Necdet ölmeden önce Meliha’ya olan duygularını açar. Meliha başta bunu kabullenemez, ama sonrasında o da duygularının peşinden gider. Ta ki Necdet’i evinde bir başka kadınla yakalayana dek…

YENİ »
Yeşilçam Dizisi Oyuncuları ve Konusu | Yeşilçam Dizisi Ne Zaman?

Garip

kırmızı oda oyuncuları garip

Celik Nalçakan, Menekşe isimli sevgilisinden sonra kendini doktor hanımın karşısında bulan bir gazino müdürünü canlandırdı.

Poyraz Karayel dizisinde canlandırdığı Zülfikar karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınan Celil Nalçakan, 10 Haziran 1978 günü Sivas’ta dünyaya geldi.

Oynadığı diziler:

Sıla
Kış Masalı
Hanımım Çiftliği
Bitmeyen Şarkı
Keşanlı Ali Destanı
İntikam
Galip Derviş
Vicdan
Poyraz Karayel
Hayati ve Diğerleri
Bir Aile Hikayesi
Kırmızı Oda

Kumru (Aslıhan Gürbüz)

kırmızı oda oyuncuları kumru

Aslıhan Gürbüz de diziye bu hafta dahil oluyor. Kumru (Aslıhan Gürbüz) , eşi (Fahri Bülent Seyran) ve kızıyla birlikte bir restorandayken başka bir masada gördüğü adama bıçakla saldırıyor, ve orada fenalaşıyor. Bu haftanın ikinci fragmanında o sahneye yer verildi.

Ahmet

Doktor Piraye’nin hastası olarak 5. ve 6. bölümde diziye dahil olan Ahmet Bey rolünde Emre Kınay yer aldı. Emre Bey, eşi Ceyda’yı terkedip sevgilisiyle yaşıyorken, eşinin hasta olduğu öğrendi.

Emre Kınay, Yılan Hikâyesi dizisinde canlandırdığı “Erkan Ağa” ve Yeditepe İstanbul dizisinde canlandırdığı “Yusuf” karakterleri ile tanındı.  İki Aile, Güneşi Beklerken, Güneşin Kızları dizilerinde rol aldı.

Nesrin ve Mehmet

kırmızı oda oyuncuları nesrin

Geçimsizlik sebebiyle doktorumuza başvuran Nesrin ve Mehmet ilk 4 bölümde karşımıza çıktılar. Salih Bademci ve Hande Doğandemir bu rollerde karşımıza çıktılar.

Merak edenler için Kırmız Oda dizisinin bölümlerini izleyebilecekleri youtube adresini şuraya bırakalım: Kırmızı Oda Youtube

Kırmızı Oda Oyuncuları Yiğit Özşener

Kırmızı Oda’nın son konuklarına da göz atalım: Yiğit Özşener ve Esra Ronabar son bölümde dahil oluyorlar.

Doktor Hanım, eşi Zafer’le mutlu bir hayatı olduğunu ve kendisini el üstünde tuttuğunu söyleyen Nihal’in (Esra Ronabar) zamansız bayılmalarının nedenini çözmeye çalışır. Zafer ise (Yiğit Özşener) evliliğindeki sorunlarla ilgili zekice tespitleri ile Doktor Hanım’ı şaşırtır.

Süveyda

Kırmızı Oda’ya yeni sezonda dahil olan oyunculardan birisi de Süveyda. Süveyda’yı annesi bir şeyleri çaldığı için kliniğe getirdi. Aynı zamanda epilepsi hastası olan Süveyda’nın ilk kez 6 yaşında evden kaçtığı ve daha sonra da kaçmaya devam ettiği ortaya çıktı. Süveyda ilk kez evden kaçtığında başına korkunç bir olay gelmiş. Üniversite öğrencisi olan Süveyda, mimarlık bölümünde eğitimine devam ediyor.

Kırmızı Oda dizisinde Süveyda karakterine İlayda Alişan hayat veriyor. Kendisini en son Masumiyet dizisinde Ela olarak görmüştük. Çukur dizisinde işe Akşin karakterini canlandırmıştı.

Kırmızı Oda Süveyda Kimdir? Süveyda Hikayesi: Gerçek Adı Nedir?

Derya

Kırmızı Oda dizisinde Derya karakterini Ayça Bingöl oynuyor.

Derya’nın annesi, babasını öldürüp hapse düşünce, Derya ve kardeşi yetimhanede büyüyorlar. Annesinin hapishaneden çıkacağını öğrenince Derya’nın travmaları başlıyor.

Kırmızı Oda Derya kimdir? Derya Hikayesi Hangi Kitap?

Yorum yapmak ister misiniz?