Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci Netflix Yeni Dizisi Yakamoz S-245

Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci Netflix Yeni Dizisi çekimlerinden ilk fotoğraflar yayınlandı. Kod adı  Bir Denizaltı Hikâyesi olarak duyurulan dizinin adı ise Yakamoz S-245. Bilim kurgu dizisi sevenler için… Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci, Netflix Yeni Dizisi Yakamoz S-245 için başroldeler. Bilim Kurgu dizisi Yakamoz S-245 oyuncuları ve Yakamoz S245 konusu hakkında bilgiler:

Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci Netflix Yeni Dizisi Yakamoz S-245

OGM Pictures yapımcılığında çekilen Netflix yerli dizisi Bir Denizaltı Hikayesi’nin çalışmaları başladı ve Netflix, sosyal medya hesaplarından ilk set görsellerini yayınladı.

Geçtiğimiz haftalarda çekimleri başlayan dizinin kod ismi Bir Denizaltı Hikâyesi. Dizinin adı sonradan Yakamoz S245 olarak konuldu.

Dizi nerede çekiliyor diye merak edenlere söyleyelim: Dizinin çekimleri yakın zamanda İzmir Foça’da başladı.

Netflix Yeni Dizisi Yakamoz S-245 Oyuncuları

Tolga Karaçelik ile Umut Aral’ın yöneteceği dizinin senaristliğini ise Jason George önderliğinde Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Marçalı üstlenecek. Yakamoz S-245 Oyuncu kadrosu ise şöyle: Kıvanç TatlıtuğÖzge Özpirinçci, Meriç Aral, Ertan Saban, Ece Çeşmioğlu, Onur Ünsal, Ecem Uzun, Jerry Hoffman, Güven Murat Akpınar, Ersin Arıcı, Alper Saldıran ve Hakan Salınmış.

YENİ »
En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi #30 Adet Bilim Kurgu Film Önerileri

Netflix Yeni Dizisi  Yakamoz S-245 Konusu

Dizinin konusu: Dünyayı vuran bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekir. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırır. Her şeyin sonunda kendini, ekibini ve aslında çok daha fazlasını kurtarma yolunda başarılı olabilecek miydi?

Kıvanç Tatlıtuğ, özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman olarak karşımıza çıkacak…

 

Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci Netflix dizi

Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Netflix’in 2021 yılında yayınlayacağı diğer yerli dizilere de bir göz atalım:

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Charles King’in aynı adlı romanından uyarlanan “Pera Palas’ta Gece Yarısı”nın yapımında bir Red Arrow Studios şirketi olan Karga Seven Pictures yer alıyor. Elif Usman’ın senaryosunu yazdığı dizinin yönetmenliğini Emre Şahin yapacak. Sekiz bölümden oluşan dizi, genç bir gazeteci olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.

Kuş Uçuşu

Netflix’in favorileri arasına yerleşen Aşk 101’in yaratıcısı Meriç Acemi tarafından kaleme alınan dizinin yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor. X kuşağı yeni dünyayı, sosyal medyayı, yeni mecraları ve iş kollarını anlamaya çalışırken, asıl büyük değişikliğin farkında değiller. Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolun yürünme şekli bambaşka artık. Yukarılara tırmanırken, çok çalışmanın erdemine güvenmek yerine “kuş uçuşu” gitmeye çalışan Aslı’yı izleyeceğiz. Hikaye, hedefine güdümlenmiş, en üstteki koltuğa oturabilmek, masadaki önemli kişi olabilmek için mücadele eden Aslı’nın, yeni dünyanın yöntemleriyle kazanıp kazanamayacağını sorgulayacak.

YENİ »
Netflix En İyi Diziler Listesi: Netflix'te En Çok Sevilen Diziler IMDb

Kod Adı: Kulüp

Yapımcılığını Saner Ayar, Ayşe Durmaz ve O3 Medya’nın üstlendiği dizinin, yönetmen koltuğunda Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce oturuyor. Dizinin senaryosu Necati Şahin, Ayşin Akbulut, Serkan Yörük, Bengü Üçüncü, Rana Denizer’den geliyor. Ünlü oyuncular Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci ise başrolde yer alacak. 1955 İstanbul’unda geçen hikaye, dönemin devrim yaratan gece kulübünde çalışan eski mahkum Matilda ve hapisten çıktığı güne kadar kendisinin varlığından habersiz olan kızı Raşel’in yaşam macerasını anlatıyor. Matilda bir yandan kızı Raşel ile ilişkisini düzeltmeye, onu Pera’nın belalı yakışıklısı Fıstık İsmet’ten uzak tutmaya çalışacak; bir yandan da gece hayatındaki meslektaşları olan cesur patronu Orhan, kıskanç yönetici Çelebi ve vizyoner sanatçı Selim’in egolarını yönetmeye uğraşacaktır. Kulüp, Matilda’nın gelişiyle yepyeni bir ruha bürünecek; her biri kendi hikayesinin “öteki”si olan karakterlerimiz için bir yuvaya dönüşecektir. Belki de en güzel aile, ailesizlerin kurduğudur.

Erşan Kuneri

Cem Yılmaz’ın yıllardır beklenen projesi sonunda gerçekleşiyor. Yapımcılığını Cmylmz Fikirsanat’ın üstlendiği dizi, ilk olarak G.O.R.A.’da karşımıza çıkan Erşan Kuneri karakterinin 70’ler erotik sinemasında ortalığı kasıp kavurduğu zamanları anlatacak. Sektörden partnerleri Alev, Altın Oran, Miki Muammer, Seyyal, Kaya Akın (a.k.a İbrahim Tumtum), Firdevs ve Payro Kemal ile radikal bir film maratonuna koşmaya karar verirler.Erşan Kuneri, acaba İran sinemasından, İtalyan romantik dönemine mi girecek, teen slasher korkulardan, sosyal içerikli dramalara mı kayacak, Ortaçağ intikam filmlerinde at mı koşturacak (at mı?) yoksa Hong Kong’a mı göz kırpacak?

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Yılmaz Erdoğan’ın ödül ve gişe rekortmeni olarak tiyatro klasikleri arasına giren ‘’Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?’’ oyunu 18 yıl sonra aynı isimli modern uyarlamasıyla filme dönüşüyor. 1948 yılında İstanbul’da üstün zekalı bir çocuk olarak dünyaya gelen Gülseren’in, ailesiyle birlikte bulunduğu çevreye ayak uydurabilme çabalarını anlatırken, diğer yandan da Türkiye’nin bir dönemine ayna tutuyor. Yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu otururken, Başrollerde, Patron karakteriyle Yılmaz Erdoğan, Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alıyor.

96 Yazı

Bir OGM Pictures yapımı daha Netflix’le evlerinize geliyor. Yönetmen Ozan Açıktan imzalı film, 2021’in Haziran ayında Netflix’te yayınlanacak. Türkiye’nin güneyinde, 1996’nın yaz aylarında geçen hikaye, rüzgar, kayalık uçurumlar, sonsuz dalgalar arasında aşk ve yaşamla tanışan ve eninde sonunda hüznü de tadacak olan bir grup gencin hikayesini konu alıyor. Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz için bu yıl farklıdır. Artık 16 yaşına girmiş aşka dair yeni duygular ve yeni deneyimler yaşamak istemektedir. Deniz, Aslı’ya yakınlaşmaya çalışırken, aynı mahallenin ortalığı kasıp kavuran, son derece yakışıklı ve sportif genci Burak’ın da Aslı’yla ilgilendiğini fark eder. Filmin başrollerinde Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer yer alıyor.

Beni Çok Sev

Büyük sükse yapan 7. Koğuştaki Mucize filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin’den yepyeni bir yapım. Başrollerinde Sarp Akkaya, Songül Öden, Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel, Güner Özkul ve Ushan Çakır yer alıyor. Bir gün Sedat’a verilen yeni görevle iki erkek Musa’yı bir günlüğüne cezaevinden çıkararak Musa’nın köyüne kızını ziyaret etmesi için yola çıkarlar. Musa 14 yıldan sonra ilk kez eski karısını, annesini ve kendisini yabancı gibi gören kızı Yonca ile karşılaşır. Baba-kız bir gün boyunca ne kadar da birbirlerine yabancı olsalar da 14 yıl hiç geçmemiş gibi harika vakit geçirirler. Musa’yı rahatsız eden bir durum vardır, yanlış giden bir şey, bir his. Alzheimer olan annesi gece yanına gelir ve bir anda hiç hasta olmamış gibi onu en derin yerinden vuracak acı gerçekleri açıklar. Yonca gerçek kızı değildir, kızı öldürülmüştür. Musa’nın hapishaneye dönmesi gerekir, ama ne kadar acıtsa da kızının başına ne geldiğini öğrenmek zorundadır.

Yorum yapmak ister misiniz?