Kripto Para Borsası FTX iflas etti, Ceo’su istifa etti

Kripto Para Borsası FTX iflas etti, FTX iflas için başvuruda bulundu. FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried görevlerinden istifa etti. FTX için yeni CEO olarak John J. Ray göreve getirildi. Ülkemizdeki FTX şirketi olan FTX TURKEY Teknoloji ve Ticaret Anonim Şirketi de iflas listesinde yer alıyor.

Kripto Para Borsası FTX iflas etti, Ceo’su istifa etti

Yedigunluk.com olarak takip ettiğimiz kripto para haberleri ve Bitcoin neden düşüyor sorusunun cevabı, FTX şirketinin likidite sorunu kaynaklı idi. Uzun süren likidite tartışmasında Binance haklıydı ve FTX’i satın almak için bir niyet mektubu imzaladı. Ancak Binance daha sonra yeni bir açıklama ile FTX alımından vazgeçtiğini duyurdu. Bu, FTX’e son darbeyi indirirken, kripto para piyasasında büyük bir düşüşe neden oldu. Bu arada Bahama Sermaye Piyasaları Kurumu, Bahamalar merkezli FTX’in operasyonlarını dondurdu. Tüm bu gelişmeler sonucunda FTX iflas başvurusunda bulunmuştur.

Borçlarını ödeyemeyen şirketlerin sıklıkla iflas başvurusunda bulunduğu ABD’de “Chapter 11/ Bölüm 11” olarak bilinen yasal süreci başlattığını duyurdu.

Resmi iflas başrurusunu şuradan okuyabilirsiniz:

YENİ »
Altcoin Fiyatları 14 Nisan 2023 Son Dakika Altcoin Haberleri Güncel Kripto Para Fiyatları

Yorum yapmak ister misiniz?