Pele Belgeseli Netflix: Pele’nin Hikayesi Netflix Ekranlarında

Pele Belgeseli Netflix: Pele’nin Hikayesi Netflix ekranlarında yayınlandı. Brezilya’nın çalkantılı bir döneminde geçen bu belgesel, Pelé’nin çığır açan bir yetenek olarak başlayan ve ulusal kahramanlığa uzanan olağanüstü yolculuğunu ele alıyor.

Pele Belgeseli Netflix Fragmanı

Pele Belgeseli Netflix Konusu

Netflix Pele Belgeseli

1 saat 35 dakikalık belgeselde neler var, kısaca değinelim.

1958 Dünya Kupası zaferinde henüz 17 yaşındayken takım arkadaşlarının kollarında havalara kaldırılan Pelé… Çoğu insana göre dünya futbolunun bir numarası… kimileri ise Maradona’yı daha çok seviyor… Günümüzdeki rakipleri ise Ronaldo, Messi, belki de Neymar…

Brezilya’nın Dünya Kupası’ndaki 1950’deki mağlubiyetinde Pelé çocuk yaşta… ağlayan babasına o kupayı geri kazanacağını söylüyor.

Üç Dünya Kupası şampiyonluğu kazanan tek kişi olan Pelé’nin 1958’de genç bir futbol yıldızından 1970’te ulusal kahramana dönüştüğü 12 yıllık olağanüstü dönemi anlatan bir belgesel. Brezilya tarihinde radikal ama çalkantılı bir dönemdeki Pele’nin başarılı hayatına göz atacağız.

Belgeselde Pele’nin hayat hikayesinde eksik kalan yerler göreceksiniz: kendi kızını reddeden Pele’nin kızını göremiyorsunuz… ve kara para aklayan oğlunu. Maradona belgeseli gibi oyuncunun tüm geçmişini gözler önüne sermiyor deyip geçelim.

Pele Belgeseli Netflix İzle

Netflix’te bugün yayınlanmaya başlandı. Şuradan izleyebilirsiniz:

Pele Belgeseli | Netflix

 

YENİ »
Fenerbahçe Trabzonspor Muhtemel 11 2023 Fenerbahçe Trabzon Maçı Muhtemel Kadrolar

Yorum yapmak ister misiniz?