Resident Alien Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Resident Alien Dizisi Konusu ve Oyuncuları hakkında bilgi vermek istedik. 2021 yılının en eğlenceli dizilerinden birini izlemeye hazır mısınız? Bilim kurgu, uzaylılar, komedi, fantastik ve biraz da dram karışık enfes bir dizi sizi bekliyor.

Resident Alien Dizisi | IMDb 8.3

Yabancı Dizi Önerileri 2021 Resident Alien

Eğlenceli bir dizi arayanlar için yepyeni bir dizi… Komedi, gizem, bilim kurgu arasında keyiflice izleyebileceğiniz bir dizi arıyorsanız tavsiye edebiliriz. İMDb puanı 8.3, dizi güzel bir intiba bırakıyor izleyenlerde. Resident Alien, kayıtlı göçmenlere verilen bir deyimden türetilmiş, sanki Yerleşik Uzaylı olarak çevirebiliriz.

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Resident Alien Dizisi Konusu

Resident Alien dizisi konusu kısaca şöyle: Dünyaya insanları yok edecek bir cihaz bırakıp uzaklaşmak için gelen uzaylı yaratık Hah Re, uzay aracına yıldırım çarpınca dünyada mahsur kalır. Colorado’nun kırsal Patience kasabası yakınlarında geçiyor olaylar. Uzay gemisinin pilotu Hah Re, yakınlarda bir kulübe bulur. Kulübede yaşayan Harry Vanderspeigle’ı öldürür ve onun şekline girer. Kaybolan cihazını aramak için dağ dağ gezmektedir.

4 ay kadar sonra bir gün şerif ve yardımcısı onun kulübesine gelir. Kasabadaki yerel doktor ölü bulunmuştur. Yollar kardan kapalı olduğu için ondan otopsi yapması istenir. Daha önce insan içine hiç karışmamış olan uzaylımız, ilk bölümde otopsi yapacak, sonra bara gidip viski içmeyi ve dans etmeyi öğrenecek. Onla ilk samimi olan kişi ise hemşire Asta ve barmen Darcy. Doktorun kasabada canını sıkan şey ise onun uzaylı olduğunu farkeden ve onu uzaylı şeklinde görebilen bir çocuk. İlk bölümde onu öldürmeye çalışsa da başaramaz ve olaylar gelişir.

Doktorluk yaparken aklındaki en önemli soru şudur: insanlar kurtarılmaya değer mi? Dizinin içinde uzaylılar insanların birbiri arasındaki bağı zayıflık olarak görmeleri anlatılıyor. Ama uzaylımız bundan emin değil, belki de insanları en güçlü yapan bu bağ olabilir.

59 miners died to save one

Kasabanın hüzünlü bir madenci hikayesi de mevcut. Bar sahnesinde barmen 59 kişiden bahsediyor, bu 59 kişinin dizideki hikayesi şöyle:  Sene 1884. Bir gün madende çökme olunca herkes dışarı kaçar. Saydıklarında bir kişinin içeride kaldığını fark ederler. 59 kişi bir kişiyi kurtarmak için madene geri döner, tekrar maden çökünce hepsi göçük altında kalırlar.

Dipnot: Gerçek hayatta böyle bir maden kazası olmuş mu diye maden kazalarını araştırdık, Colarado ve 1884 hakkında bilgiye erişemedik.

Bilgi olarak dursun:

6 Aralık 1907’de Batı Virginia’daki Monongah madencilik felaketinde 362 madenci hayatını kaybetti.

19 Aralık 1907’de Pennsylvania, Rostraver Kasabası, Van Meter’daki Darr Madeni felaketinde  239 madenci hayatını kaybetti.

8 Haziran 1917’deki bakır madeni kazası tarihe Spekülatör Maden Felaketi olarak geçti. Montana’daki maden kazasında 168 madenci hayatını kaybetti.

Resident Alien Geyik Sahnesi

Resident Alien Dizisi geyik sahnesi

Dizinin ilk bölümüzde ilginç olarak bir geyik sahnesi var. Yakın zamanda Maraşlı dizisinde de Maraşlı’nın rüyalarında gördüğümüz geyik, hemşire Asta için yol gösterici bir figür olacak…

Dizide ilginç karakterler var. Doktor için çalışan bir Kızılderili hemşire olan Asta Twelvetrees (Sara Tomko), yerel barmen ve eski Olimpik kayak meraklısı D’Arcy (Alice Wetterlund) , yerel belediye başkanı (Levi Fiehler) ve  karısı (Meredith Garretson). Belediye başkanını oğlu (Judah Prehn’s Max) ise kasabada tuhaf şeyler olduğunu farkeder…

“Kasaba doktoru öldürüldü. Şimdi yaşıyorum çünkü kasaba doktoruyum”

Resident Alien Dizisi Fragmanı

Resident Alien Dizisi Oyuncuları

ALAN TUDYK / Harry Vanderspeigle

Resident Alien Dizisi Oyuncuları Alan Tudyk

Harley Quinn, Doom Patrol , Powerless ve Firefly gibi dizilerden hatırlıyoruz. Yakında onu Star Wars Dizisi “Cassian Andor”‘da droid K-2SO  rolünde göreceğiz. Oynadığı bazı önemli filmler ise şunlar:

  • Ben, Robot
  • Serenity
  • 3:10 Yuma
  • Transformers 3: Ay’ın Karanlık Yüzü

Dizinin başrolündeki karakterimize yakından bakarsak: Dünyaya aslında insanlığı yok etmek için geliyor ama gemisi yıldırım çarpınca dünyaya inmek zorunda kalıyor. İnsanları yok edecek cihazını bulmak için 4 ay arama yapıyor. Derken kendisini insanların içinde buluyor. İnsanları tanımaya çalışırken geliş amacından vazgeçip geçmeyeceğini zamanla göreceğiz.

İlk konuşmalarını televizyondan öğrenen uzaylımız, sonrasında ise halkın arasına karışarak yeni şeyler öğrenmeye başlıyor. İnsanların duygusal özelliklerini anlamakta ise epey zorlanacak…

ALICE WETTERLUND / D’Arcy Bloom

resident alien dizisi oyunculari alice wetterlund

Silicon Valley dizisinde gördüğümüz Alice Wetterlund, aslında daha çok bir stand-up sanatçısı ve podcast yayıncısı olarak biliniyor. Dizide barmen olarak karşımıza çıkıyor. Sonradan olimpik kayak meraklısı olduğunu da öğreneceğiz. Altın madalya almak için yarışırken ayağını kırmış, ve küçük kasabasına geri dönmüş. Doktorumuzdan hoşlandığını belirtelim.

COREY REYNOLDS / Mike Thompson

Resident Alien Dizisi Oyuncuları Şerif

The Guardian , The Closer , Murder In The First gibi dizilerde oynamış olan Corey Reynolds bu dizide kasabanın şerifi Mike Thompson rolünde. Kendisini ilk bölümde doktoru kulübesinden almaya geldiğinde görüyoruz. Spoiler olmasın, şerifimiz uzaylılar konusunda çok meraklı birisi…

LEVI FIEHLER / Ben Hawthorne

The Fosters ve Mars dizileriyle bilinen genç aktör, genç belediye başkanı rolünde.

SARA TOMKO / Asta Twelvetrees

Resident Alien Dizisi Oyuncuları

Düzenbaz Pete, Bir Varmış Bir Yokmuş gibi dizilerde gördüğümüz ve 2016 yapımı Pandemik filminde karşılaştığımız Sara Tomko, aslen kızılderili bir hemşire rolünde. 16 yaşında halime kaldığını ve çocuğunu evlatlık vermek zorunda olduğunu öğreniyoruz. Hikayenin devamında kimin annesi olduğu da ortaya çıkacak. Hemşiremizin ailesi de konunun epey ortasında yer alacaklar. İlk bölümden eski kocasını görüyoruz, sonrasında ise babası ve ablasını görüyoruz. Yerlilerin yaşadıkları yere ise 4. bölümde gideceğiz, doktor ile birlikte.

YENİ »
En İyi Filmler » En İyi Film Önerileri #100 Film

Resident Alien Dizisi İzle

Resident Alien dizisi Amerika’da SYFY tarafından yapıldı.  Amazon Prime’da diziyi izleyebilirsiniz. Diziyi ayrıca çeşitli dizi sitelerinden izlemeniz mümkün.

YENİ »
Bridgerton Dizisi Konusu Oyuncular Fragman ve Yorumları
YENİ »
The Irregulars Dizisi Konusu ve Oyuncuları | 2021 Netflix Dizisi
YENİ »
The Falcon and the Winter Soldier Ne Zaman Çıkacak? Konusu Oyuncuları
YENİ »
Resident Alien Dizisi Konusu ve Oyuncuları
YENİ »
Invisible City Dizisi Konusu ve Oyuncular Netflix
YENİ »
Your Honor Dizisi Konusu Oyuncular Fragman ve Yorumları
YENİ »
Debris Dizisi Konusu ve Oyuncuları | Debris Dizisi Hangi Kanalda?
YENİ »
Peaky Blinders Benzeri Diziler Peaky Blinders Tarzı Suç ve Mafya Dizileri
YENİ »
Gözlerinin Ardında / Behind Her Eyes Dizisi Konusu ve Oyuncular Netflix

1 Yorum yapılmış

  1. mert
    Posted on 27 Şubat 2021

Yorum yapmak ister misiniz?