Roger Federer son maçı ne zaman, saat kaçta? Federer – Nadal maçı hangi kanalda?

Roger Federer Son maçı çok merak ediliyor. Efsane tenisçi Roger Federer son maçı ne zaman, saat kaçta diye çok merak ediliyor. Bu akşam son maçına çıkacak olan Roger Federer jübile maçı başlamak üzere. 41 yaşındaki tenisçi, Laver Cup’ta çiftler kategorisinde mücadele edecek. İsviçreli tenisçi, 20 Grand Slam şampiyonluğu ile dünyanın en iyi 3 tenisçisinden biri olarak kabul ediliyor. Ve işte Roger Federer tenis kortuna veda etmek üzere son maçına çıkıyor. Peki Roger Federer’in jübile maçı ne zaman, saat kaçta? Federer-Nadal maçı hangi kanalda? Roger Federerin son maçı hangi kanalda ne zaman başlayacak?

Roger Federer Son maçı ne zaman, saat kaçta?

Roger Federer son maçı ne zaman, saat kaçta? Federer - Nadal maçı hangi kanalda?
Roger Federer son maçı ne zaman, saat kaçta? Federer – Nadal maçı hangi kanalda?

Bu akşam tenis dünyasından bir yıldız kayıyor. 20 kez Grand Slam tekler şampiyonu olan Roger Federer Son maçına çıkıyor. Efsane maçta Roger Federer ve Rafael Nadal aynı tarafta olacaklar. bkz: Yağ yakmak için hangi spor yapmalı? 

Roger Federer son maçı ne zaman, saat kaçta?

Roger Federer’in Laver Cup’taki Son Maçı Nasıl İzlenir? Roger Federer kariyerinin son maçını oynuyor. Roger Federer, Rafael Nadal ile çiftler final maçı oynayacak. Roger Federer’in son maçı nasıl izlenir diye merak ediliyor. Ayrıca Federer neden emekli oluyor? Federer neden Nadal ile ikili oynuyor? Merak edilen sorulara bir göz atalım:

YENİ »
5 Kilo Vermek İnsanı Ne Kadar Değiştirir?

Laver Kupası nedir? Laver Kupası ve Federer

Laver Cup, 2017’den beri her yıl düzenlenen ve golfün popüler Ryder Cup’ına eşdeğer olacak şekilde tasarlanmış, uluslararası bir erkekler kapalı sert kort tenis turnuvasıdır. Avustralya Rod Laver Onur Listesi’ne giren etkinlik, Team Europe’u diğer kıtalardan oyunculardan oluşan Team World ile karşı karşıya getiriyor. Genellikle, Avrupa ve dünyanın geri kalanı arasında değişen şehirlerle, yılın son Grand Slam turnuvası olan ABD Açık’tan iki hafta sonra gerçekleşir. Bu yılki turnuva Londra’nın O2 arenasında gerçekleşiyor.

Erkek tenisinin üç büyük oyuncusu Rafael Nadal, Novak Djokovic ve Roger Federer, Team Europe için oynuyor.

Başlangıcından bu yana Roger Federer’in desteğine sahip olmasına rağmen, Laver Kupası tenis yılının sonunda gelir ve genellikle göz ardı edilir. Ancak bu yıl değil – çünkü üç günlük turnuvada Federer’in rekabetçi teniste son dönüşü olacak.

Roger Federer neden emekli oluyor?

20 kez Grand Slam tekler şampiyonu olan ve sadece Nadal’ın 22 ve Djokovic’in 21 kupasını takip eden 41 yaşındaki Roger Federer, sakatlık sebebiyle tenisi bırakıyor. Özellikle çoklu yaralanmalar ve diz ameliyatı nedeniyle 14 aydır zorlu bir maç oynamadı. Yaz boyunca, bir MR taramasında dizinin “beklediği gibi olmadığını” öğrendi. Böylece 15 Eylül’de Laver Kupası’ndan sonra emekli olacağını açıkladı.

Federer neden Nadal ile ikili oynuyor?

Sahada müthiş bir rakip olan Roger Federer ve Nadal saha dışında oldukça iyi arkadaşlar. Federer, Çarşamba günü Nadal’ın yanında bir düşman yerine bir arkadaş olarak oynadığını söyledi, “Birbirimize, ailelere, koçluk ekiplerimize her zaman bu saygıyı göstermek için birlikte mücadele ederken, her zaman gerçekten iyi anlaştık.” “Bizim için de, ikimizin de sahip olduğu bir kariyere sahip olmak ve diğer taraftan çıkmak ve iyi bir ilişkiye sahip olabilmek için, bence bu sadece tenis için değil, spor ve hatta belki de büyük bir mesaj olabilir. öte. ”

Roger Federer Rafael Nadal son maçı ne zaman, hangi kanalda?

Tarihi maç öncesinde nefesler tutuldu. Roger Federer Rafael Nadal son maçı 23 Eylül Cuma günü saat 23:00’te başlıyor.

Ülkemizde bu maçı televizyon ekranlarından Bein Sports 4 kanalından canlı izleyebilirsiniz. Ayrıca EuroSport kanalı da maçı canlı yayınlanacak.

Roger Federer kimdir? Roger Federer Kariyeri ve Şampiyonlukları

8 Ağustos 1981’de İsviçre Basel’de doğan ünlü tenisçi Roger Federer’in 20 Grand Slam şampiyonluğu bulunmaktadır.

  • Avustralya Açık’ı altı defa,
  • Wimbledon tenis turnuvasını sekiz defa,
  • Amerika Açık’ı beş defa,
  • Roland Garros tenis turnuvasını bir defa

Grand Slam turnuvalarında tam 321 maç kazandı ve bu alanda rekoru elinde bulundurmaktadır.

YENİ »
Yağ Yakmak İçin Hangi Spor Yapılmalı?
YENİ »
Beyin Yakan Filmler Listesi: Kafa Karıştıran ve Ters Köşe Yapan Filmler
YENİ »
Kasım tatili ne zaman 2022? İLK ARA TATİL NE ZAMAN? Okullar ne zaman kapanıyor?

Yorum yapmak ister misiniz?