Sonbahar Diyeti ile Haftada 2 Kilo Verin

Sonbahar Diyeti ile kilo vermek ister misiniz? Bu bol sebze ve meyve içeren dengeli diyet listesiyle haftada hem iki kilo verecek hem de sağlıklı kalacaksınız. İşte haftada iki kilo verdiren sonbahar diyeti…

Sonbahar Diyeti ile Haftada 2 Kilo Verin

Kış mevsiminin de her ne kadar kendine has koşuşturmaları olsa da yaz gibi kilo vermek mümkün olmuyor. Buna istinaden biz de sizin için bir diyet listesi araştırdık. Bu bol sebze ve meyve içerikli diyet listesi ile haftada iki kilo verecek hem de sağlıklı kalacaksınız. Ayrıca yaz boyunca kaybettiğiniz kilolar da sizden uzak kalmaya devam edecek.

Sonbahar Diyeti Nasıl Yapılır?

Peki sonbahar diyeti nasıl yapılır? Sonbahar diyeti beslenme listesinde meyve ve sebzeler bolca yer alıyor. İşte haftada iki kilo verdiren sonbahar diyeti:

Sonbahar Diyeti 1. Gün Pazartesi

1 adet ceviz, kibrit kutusu kadar az yağlı beyaz peynir ve 1 ince dilim kepekli ekmekle güne başlıyoruz. Şekersiz çayı da yanında tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinden önce ara öğün olarak 1 adet elmamız var. Öğlen de 100 gr ızgara ya da haşlama et, az yağlı 1 kase yoğurt, yağsız bol yeşillikli salata, 2 dilim ince kepekli ya da tam buğday unlu ekmek sizleri bekliyor. Öğle yemeğinden iki saat sonra 4 adet bisküvi yiyebilirsiniz. Akşamı da 1 tabak kabak ya da lahana ile pişirilmiş pirinç pilavıyla tamamlayarak yatmadan önce 1 adet elma ya da armut ya da 200 gr kavun yiyebilirsiniz.

Sonbahar Diyeti 2. Gün Salı

Yine ikinci gün sabahında 1 adet şekersiz çayınız var. Onun yanında da az miktarda yağsız peynir, domates, salatalık, 1 dilim kepekli ekmek tüketeceksiniz. Kahvaltıdan iki saat sonra 4 adet grisini, öğlen de 1 tabak sebze çorbası, 100 gr ızgara ya da haşlama tavuk, 1 bardak ev yapımı ayran, mevsim salata yağsız, 1 ince dilim de ekmek tüketilecek. İkindi için 100 gr az yağlı yoğurt. Yine akşam bir önceki gün gibi 1 tabak sebze yemeği, 1 kase yağsız yoğurt, 1 tabak yağsız salata, 4 yemek kaşığı pilav. Gece yatmadan evvel de 1 adet armut.

YENİ »
Baba Oyuncuları | Show TV Baba Dizisi Tüm Oyuncuları

Sonbahar Diyeti 3. Gün Çarşamba

Çaya alternatif olarak bugün şekersiz kahve de içebilirsiniz. Yanında da az miktarda salatalık, domates, 1 ince dilim kepekli ekmek bulunacak. Ara öğünde de 1 adet simit. Öğle yemeğinde de 100 gr ızgara ya da haşlama et yanında 1 haşlanmış patates ve ayran var. İkindi için de 4 adet bisküvi. Akşam yemeğinde 8 yemek kaşığı kadar kabak yemeği, 1 kase az yağlı yoğurt, yağsız salata ve 4 yemek kaşığı erişte tüketilecek. Yatmadan evvel de 1 adet ayva tüketilecek.

Perşembe

Yine 4. Günün sabahına şekersiz çay ya da kahve, az yağlı beyaz peynir, havuç, salatalık, 1-2 adet ceviz, 1 ince dilim kepekli ekmekle başlanacak. Ara öğünde 2 adet bisküviyi tüketebilirsiniz. Öğlen yemeğiniz 100 gr ızgara ya da haşlama tavuk, 1 kase yoğurt, yağsız salata, 2 ince dilim kepekli ekmekten ibaret olmalı. İkindi de 1 yarım simit tüketilecek. Akşam 8 yemek kaşığı lahana ya da pırasalı etsiz sebze yemeği ile az yağlı yoğurt, yağsız salata, 2 ince dilim kepekli ekmek var. Gece öğünü 1 adet nar ya da 1 adet elma.

Cuma

Son iki günde olduğu gibi yine 1 adet şekersiz çay ya da kahve, 1 adet taze ceviz, domates, salatalık, 1 ince dilim kepekli ekmekle kahvaltıyı tamamlayacaksınız. Bu defa ara öğünde 2 adet diyet bisküvinin yanına 1 bardak süt olacak. Öğlen 8 yemek kaşığı ıspanak (yoğurtlu), yağsız salata, 1 ince dilim kepekli ekmek, yedikten sonra ikindiniz 1 porsiyon meyve. Akşam yemeğinde de balık var. 100 gr ve ızgara ya da buğulama pişecek yanında da yağsız salatayla 6 yemek kaşığı pirinç pilavı yenecek. Uyumadan yine 1 porsiyon meyve tüketebilirsiniz. Meyveyi siz seçin.

Cumartesi

Sabah kahvaltısı olarak hafta sonu 1 adet şekersiz çay ya da kahve, az miktarda beyaz peynir (az yağlı), az miktarda dil peyniri, domates, salatalık, 2 ince dilim kepekli ekmek bulunuyor. Yine öğlen 8 yemek kaşığı kabak yemeği, 1 küçük kutu ayran, yağsız salata, 1 ince dilim kepekli ekmekten ibaret. İkindi için yarım simit ve akşam yemeği için de 100 gr ızgara ya da haşlama tavuk, 1 küçük kutu ayran, 1 küçük boy haşlanmış patates, yağsız salata, 1 ince dilim kepekli ekmek olacak. Gece uyumadan evvel 2 adet elma tüketebilirsiniz.

YENİ »
Ben Bu Cihana Sığmazam oyuncuları kimler? Ben Bu Cihana Sığmazam konusu ne? Atv

Pazar

Ara öğünler son gün kalkıyor. 1 adet şekersiz çay ya da kahve, az miktarda beyaz peynir, 1 adet haşlanmış yumurta, 3-4 adet taze ceviz, salatalık, domates, 2 ince dilim kepekli ekmek hazırlanıyor. Öğle yemeğinde 1 kase çorba, 1 porsiyon havuçlu ya da kabaklı sebze yemeği, 1 kase az yağlı yoğurt, yağsız salata, 1 ince dilim kepekli ekmekten tüketiliyor. Bu defa ara öğün 2 porsiyon meyve. Akşam yemeği için de 100 gr ızgara ya da buğulama balık, yağsız salata, 2 ince dilim kepekli ekmek, gece de 1 adet ayva ya da armut yiyerek diyet haftasını tamamlayabilirsiniz.

Sonbahar diyeti beslenme programı burada sona erdi. Diğer popüler diyet konuları şunlar:

Yorum yapmak ister misiniz?