Teşkilat Oyuncuları Hulki Teşkilat Dizisi Hulki Karakteri Nihat Altınkaya

Teşkilat Oyuncuları Hulki kimdir? Hırslı bir yapıya sahip Hulki, yerinde duramayan hiperaktiftir bir karakterdir. Silahlara merakıyla bilinir. Yakın dövüş ve ileri sürüş teknikleri konusunda da uzmandır. Ekipteki özelliği Sürüş teknikleri uzmanı olarak belirtiliyor.

Nihat Altınkaya’nın oyunculuk kariyeri Binbir Gece dizisi ile başlıyor. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde de oynayan Nihat Altınkaya, Yaprak Dökümü 4. Sezonda da yer aldı. Unutulmaz ve Karadayı dizisinde oynayan aktör, Söz dizisindeki Yarbay Erdem karakteri ile çok sevilmişti. Gelin biyografisine göz atalım, sonra da oynadığı dizielr ve filmlere göz atalım.

Nihat Altınkaya Kimdir?

Mankenlik, foto modellik ve oyunculuk yapan Nihat Alptuğ Altınkaya, 28 Eylül 1979 doğumludur. Bir zamanlar profesyonel olarak sporculuk da yapmış olan Altınkaya, 2012 yılında çok konuşulmuş olan Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında birinci olmuştur. Karabük doğumlu olan Altınkaya, Rizeli bir ailede ortanca çocuk olarak dünyaya gelmiştir. İlköğretim ile lise eğitimini Karabük’te alan oyuncunun annesi banka memuresi, babası da demir çelik işi ile ilgilenen serbest meslek çalışanıdır. Oyuncu, okuduğu lise ile Ankara Emlak Bankası Spor Kulübü’nde iki yıl profesyonel voleybol oynadı. 17 yaşındayken geçirdiği sakatlıktan dolayı voleybol hayatını sonlandıran Altınkaya, bu sakatlık sonrasında Ayvalık’ta güvenlik görevlisi olarak çalışmıştır. Sonrasında İstanbul’a yerleşen oyuncu, Fenerbahçe Boks Kulübü’nde yer alarak, yolda yürüdüğü bir anda ajans çalışanı tarafından keşfedilmiştir. Keşfedilmesinden sonra ilk olarak modellik ile foto modellik yapmış, daha sonra da oyunculuk kariyerine başlamıştır. Yaşamını İstanbul’da sürdüren Altınkaya evli ve 2 kız çocuk babası.

Adı: Nihat Alptuğ Altınkaya
Doğum Tarihi: 28 Eylül 1979
Doğum Yeri: Karabük
Boyu: 1.88 m.
Kilosu:  85 kilo
Burcu: Terazi
Göz Rengi: Kahverengi
Annesi: Nilüfer Altınkaya
Eşi: İmre Altınkaya
Çocuğu: Ayşe Altınkaya- Melek Altınkaya
Kardeşleri: İki kız kardeşi var.

YENİ »
Teşkilat Oyuncuları Zehra » Teşkilat Dizisi Zehra Kimdir?
YENİ »
Teşkilat Oyuncuları Serdar Teşkilat Dizisi Serdar Karakteri Çağlar Ertuğrul

Ailesi: Rizeli bir ailenin ortanca çocuğu olarak Karabük’te dünyaya geldi. İki kız kardeşi var.  Annesi banka memurudur, babası ise demir çelik işiyle uğraşmıştır. 2010 yılının Aralık ayında, arkadaş ortamında tanıştığı İmre Altınkaya ile evlendi,  çiftin Ayşe ve Melek adında iki kız çocuğu var.

Çocukluk yılları: Çocukluğundan itibaren profesyonel olarak pek çok spor dalı ile ilgilendi. Karabük Demir Çelik Lisesi’nde ve Ankara Emlak Bankası Spor Kulübü’nde iki sene profesyonel voleybol oynadı. On yedi yaşındayken sakatlandığı için voleybolu bıraktı. “Benim gençlere vereceğim en önemli tavsiye, kendi hayatımda olduğu gibi, sporun insanı içki, sigara ve kötü ortamlardan uzak tutabileceği. Kendim yaşayıp gördüm. İlkokuldan beri okul takımındaydım, kaptanlık yaptım. Hem bana bir özgüven verdi. Hem de kötü arkadaş ortamlarından uzak kalmama sebep oldu. Gençler, daha iyi bir gelecek için sigaradan, uyuşturucudan, içkiden uzak durup, spora yönelsinler.”

Eğitim hayatı: İlk, orta ve lise eğitimini Karabük’te tamamladı. Daha sonra İstanbul’a taşındı, buradaki gece kulüplerinde çalışırken boks eğitimi aldı. Fenerbahçe Boks Kulübü’nde sporculuk yaptı. Oyuncu olmaya karar verdikten sonra da Ekol Drama Sanat Evi’nde Ayla Algan ve İpek Bilgin gibi eğitmenlerden tiyatro sanatı eğitimi aldı.

Oyunculuk kariyeri: Yolda yürürken hayatının akışı değişti. İstiklal Caddesi’nde yürürken tanıştığı kast ajansı sahibi Gökçe Doruk Erten vasıtasıyla Funda Arar’ın ‘Özledim’ şarkısının klibinde oynadıktan sonra iki kez mankenlik, iki kez de modellik yaptı daha sonra oyunculuk kariyeri başladı. “Modellik ve mankenlik klipten sonra başladı. Zaten iki kez mankenlik, iki kez de modellik yaptım. İstiklal Caddesi’nde bir yere giderken cast ajansı sahibi Gökçe Doruk Erten’le tanıştım. Bir hafta sonra klipte oynadım ve oradan oyunculuğa hızlı bir giriş yaptım.”

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon macerasına, ‘Binbir Gece’ dizisinde canlandırdığı ‘Fuat’ karakteriyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Yaprak Dökümü’ dizisinde canlandırdığı ‘Levent Tuncel’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

YENİ »
Teşkilat Dizisi Oyuncuları ve Konusu | Teşkilat Dizisi Oyuncu Kadrosu

Nihat Altınkaya’nın oynadığı diziler

2021 – Teşkilat (Hulki) (TV Dizisi)

Teşkilat Oyuncuları Hulki

2019 – Elimi Bırakma (TV Dizisi)

Elimi Bırakma (TV Dizisi) Nihat Altınkaya

2017 – Söz (Yarbay Erdem) (TV Dizisi)

Söz (Yarbay Erdem) (TV Dizisi)

2016 – Yüksek Sosyete (Levent) (TV Dizisi)

Yüksek Sosyete (Levent)
Yüksek Sosyete (Levent)

2015 – Kara Ekmek (TV Dizisi)

2013 – Tozlu Yollar (TV Dizisi)

2013 – Karadayı (Sinan Koca) (TV Dizisi)

2010 – En Mutlu Olduğum Yer (Kemal) (Sinema Filmi)

2009 – 2010 – Unutulmaz (Aras) (TV Dizisi)

2009 – Turquaze (Ediz) (Sinema Filmi)

2009 – Kahramanlar (Mete) (TV Dizisi)

2009 – Aşk Üçgen (Tarık) (TV Filmi)

2009 – Yaprak Dökümü 4. Sezon (Levent Tuncel ) (TV Dizisi)

2008 – Dudaktan Kalbe (Umut Altuğ) (TV Dizisi)

2008 – Kırmızı Işık (TV Dizisi)

2007 – Menekşe ile Halil (Semih) (TV Dizisi)

2007 – Kurtlar Vadisi Pusu (Ajan) (TV Dizisi)

2006 – Binbir Gece (TV Dizisi)

Nihat Altınkaya’nın rol aldığı filmler

2010  – En Mutlu Olduğum Yer  – Kemal

2010  – Turquaze

2009  – Aşk Üçgeni

Fantastik Kore dizileri ve Netflix en iyi bilim kurgu filmleri de ilginizi çekebilir. En iyi bilim kurgu filmleri, katil kim temalı korku filmleri, kıyamet sonrası filmler ve en iyi polisiye diziler listelerine de göz atabilirsiniz. En iyi korku gerilim filmleri, en iyi suç filmleri ve zaman yolculuğu filmleri de göz atmaya değer.

YENİ »
Teşkilat Oyuncuları Serdar Teşkilat Dizisi Serdar Karakteri Çağlar Ertuğrul
YENİ »
Teşkilat Oyuncuları Zehra » Teşkilat Dizisi Zehra Kimdir?
YENİ »
Teşkilat Dizisi Oyuncuları ve Konusu | Teşkilat Dizisi Oyuncu Kadrosu
YENİ »
Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Oyuncuları ve Konusu » TRT1 Yeni Dizisi
YENİ »
Savaşçı Dizisi 5. Sezon Oyuncuları 2021 Savaşçı Oyuncu Kadrosu

Yorum yapmak ister misiniz?