The Batman (2022) Konusu, Oyuncuları, Gişe Hasılatı, Yaş Sınırı

2022 yılında izleyicilerin en çok merak ettiği filmlerden birisi olan The Batman, 4 Mart’ta vizyona girdi. İlk gününde 57 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaşan film hakkında pek çok şey merak ediliyor. The Batman (2022) hangi zamanı anlatıyor? The Batman 2022 Konusu ne? The Batman 2022 oyuncuları kimler? The Batman 2022 gişe hasılatı ne kadar? The Batman Yaş Sınırı ne? The Batman 2022 kaç saat sürüyor? Batman serisi hangi sırayla izlenmeli? Ilk Batman filmi ne zaman çekildi? The Batman filminde Kedi Kadın (Catwoman) rolünü kim oynuyor? Batman / Joker hayranları için filmi kısaca anlatmaya başlıyoruz:

The Batman (2022) Konusu ne?

The Batman (2022) Konusu ne? Yeni Batman Konusu Ne?

Peter Craig ve Matt Reeves’in yönetmenliğini yaptığı The Batman filminin konusu kısaca şöyle: Batman efsanesinin yeni başladığı zamanlardayız. Batman, Gotham City’de suç ile savaştığı ikinci yıl. Batman filmde yaklaşık 30 yaşında, süper kahramanlık konusunda oldukça toy bir Batman karşımızda. Riddler olarak bilinen seri katilin yolu Batman ile kesişir. Riddler bilmecelere aşırı takıntılı, sanki Zodiac Katili’nden esinlenilmiş bir seri katil olarak karşımıza çıkıyor.

YENİ »
En İyi Suç Filmleri: Gerilim ve Polisiye İçeren Suç Filmleri

The Batman 2022 oyuncuları kimler?

The Batman 2022 oyuncuları listesine hemen göz atalım:

Robert Pattinson – Bruce Wayne / Batman

Sosyetik, genç ve yakışıklı milyarderimiz Bruce Wayne, bu sefer daha genç yaşta karşımıza çıkıyor. 30’lu yaşlardaki Bruce, babasının intikamını almak ve suçlularla mücadeleye girmek için Batman olmayı seçmiştir. Süper kahramanlığa başladığının ikinci yılında toy bir savaşçı. Batmobil falan da son filmlere göre eski model kalıyor.

Zoë Kravitz – Selina Kyle / Kedi Kadın

The Batman filminde Kedi Kadın (Catwoman) rolünü kim oynuyor diye çok merak ediliyor. Kedi Kadın rolünde Zoe Kravitz karşımıza çıkıyor. 2017 yapımı Lego Batman Filmi’nde karakteri seslendiren Zoe Kravitz, bu filmde Kedi Kadın karakterini canlandırıyor.

Paul Dano – Edward Nashton / Riddler

Bir seri katil, filmde Batman’in peşinden koşacağı suçlumuz. Bilmecelere takıntılı karakterin Zodiac Katili’nden ilham alındığını düşünüyoruz.

Jeffrey Wright – James Gordon

Gotham City Polis Departmanı’nda çalışan Batman’in dostu komiserimiz. Yıllar önce Kara Şövalye serisinde Gary Oldman’ın canlandırdığı karakteri Jeffrey Wright devralıyor.

John Turturro – Carmine Falcone

Gotham’da bir suç lordu olarak karşımıza Falcone çıkıyor.

Peter Sarsgaard – Gil Colson

Gotham’ın bölge savcısı. Oysa Harvey Dent aklımızda kalan son savcıdır, bu filmde ise Gil Colson karakterini görüyoruz.

Andy Serkis – Alfred Pennyworth

Batman’in uşağı ve akıl hocası olan Alfred rolünde alıştığımız Michael Kaine yok, Andy Serkis de bu rolü kapmış.

Colin Farrell – Oswald “Oz” Cobblepot / Penguen

Gotham’da yeni bir mafya babası…  Penguen kısa ve aşırı şişman biri olarak ykarşımıza çıkar, çizgi romanlarda da öyle tasvir edilmiştir. Penguen kuşları kullanır, ayrıca silah olarak kullandığı şemsiyeler ile karşımıza çıkmaktadır.

YENİ »
Peaky Blinders Benzeri Diziler Peaky Blinders Tarzı Suç ve Mafya Dizileri

The Batman (2022) gişe hasılatı ne kadar?

2022’nin en çok merak edilen filmlerinden olan The Batman ilk gişe gününde 57 milyon dolarlık bir açılışa ulaştı. Aslında Perşembe günü ön gösterimi yapılan filmin ilk günkü 21.6 milyon dolarlık kısmı da bu açılış rakamına dahil. 2022 yılının en çok izlene filmi rekorunu şimdiden Uncharted’dan almış gibi görünüyor.

Batman 2022 kaç yaş üstü? The Batman Yaş Sınırı

The Batman PG-13 olarak derecelendirilen bir film. 2022 yılındaki Batman filmini izleyebilmek için 13 yaş ve üzerinde olmanız gerekiyor.

The Batman 2022 kaç saat sürüyor?

Film genel olarak birazcık uzun diyebiliriz: The Batman tam olarak 2 saat 56 dakika sürüyor. Neden 3 saate tamamlamamışlar diye biz de merak ediyoruz.

Batman serisi hangi sırayla izlenmeli?

Batman (1943)
Batman and Robin (1949)
Batman: The Movie (1966)
Batman (1989)
Batman Returns (1992)
Batman: Mask of the Phantasm (1993)
Batman Forever (1995)
Batman and Robin (1997)
Batman Begins (2005)
The Dark Knight (2008)
The Dark Knight Rises (2012)
Batman V Superman: Dawn Of Justice (2016)
Suicide Squad (2016)
Justice League (2017)
The Lego Batman Movie (2017)
Zack Snyder’s Justice League (2021)
The Batman (2022)

Ilk Batman filmi ne zaman çekildi?

İlk Batman filmi için 1943 yılına kadar gidilebilir. Yine de modern zamanlardaki ilk film olarak 1989 yılından başlayabilirsiniz.

1989’da çekilen ve Tim Burton’ın yönettiği filmde, Batman karakterini Michael Keaton canlandırıyordu.

1 Yorum yapılmış

  1. Sinem
    Posted on 27 Şubat 2024

Yorum yapmak ister misiniz?