The Sandman Oyuncuları ve Yaşları (Netflix)

Netflix’in yeni dizisi The Sandman 5 Ağustos’ta yayına girecek. Fantastik dizisi The Sandman oyuncuları ve yaşları çok merak ediliyor. Sizlere The Sandman oyuncu kadrosu ve The Sandman karakterleri listesi hazırladık. Neil Gaiman, David S. Goyer, Allan Heinberg tarafından yapılan dizinin konusu ve fragmanı da yazımızda yer alıyor.

The Sandman Oyuncuları ve Yaşları (Netflix)

Dizideki oyuncular ve karakterlerine geçmeden önce kısaca yaşlarından bahsedelim.

 • Tom Sturridge (Dream) 36 yaşında
 • Boyd Holbrook (Korintli) / 40 yaşında
 • Jenna Coleman (Johanna Constantine) / 36 yaşında
 • Gwendoline Christie (Lucifer) / 43 Yaşında
 • Mason Alexander Park (Desire/Arzu) /  27 Yaşında
 • Kirby Howell-Baptiste (Ölüm) / 35 yaşında
 • Patton Oswalt (Kuzgun) / 53 yaşında
 • David Thewlis (John Dee) /  59 yaşında
 • Charles Dance / Roderick Burgess / 75 yaşında
 • Joely Richardson (Ethel Cripps) / 57 yaşında
 • Niamh Walsh / Ethel Cripps’in Gençliği / 34 yaşında
 • Razane Jammal / Lyta Hall / 34 yaşında
 • Sanjeev Bhaskar / Cain / 58 yaşında
 • Nina Wadia (Kader Anne) / 53 yaşında
YENİ »
Netflix En İyi Diziler Listesi: Netflix'te En Çok Sevilen Diziler IMDb

The Sandman Oyuncuları

The Sandman Oyuncuları
The Sandman Oyuncuları

Netflix’in yeni fantastik dizisinin başrol oyuncuları Tom Sturridge, Vivienne Acheampong, Kirby Howell-Baptiste, Jenna Coleman, Boyd Holbrook, Vanesu Samunyai. Dizinin oyuncu kadrosuna ve oynadıkları karakterlere kısaca göz atalım:

The Sandman Başrol oyuncusu Dream kimdir? Tom Sturridge

Yedi Sonsuz isimli grubun bir üyesi olan Dream rolünde Tom Sturridge oynuyor. Aynı zamanda Morpheus olarak da bilinen Dream’i oynuyor. Dream herkesin hayallerinden sorumlu gerçek Sandman’in vücut bulmuş halidir. Dream bir ayinde ölümlü bir büyücü tarafından yakalanmış ve bir asırdan fazla bir süredir esir tutulmuştur. Sonunda serbest kaldığında krallığını kaos içinde bulur. Güçlerini geri almak zorundadır, ki en büyük gücü rüyalara hükmetmesidir. Saltanatını yeniden kurmaya çalışan Dream’in amansız düşmanları vardır.

Dizimizin başrol oyuncusu Tom Sturridge kaç yaşında? Tom Sturridge hangi dizilerde oynadı? Evet, yakışıklı oyuncu hakkında merak edilenleri şurada bulabilirsiniz:

Boyd Holbrook / The Corinthian

Korint, Yunanistan’da bir yer. Oyuncumuz da dizide Korintli olarak tarif ediliyor. 1.88m boyundaki yakışıklı oyuncu 40 yaşında. Boyd Holbrook Narcos dizisindeki Steve karakteriyle ve Gone Girl (Kayıp kız) filmindeki rolü ile tanınıyor.

The Sandman Oyuncuları Johanna kimdir? Jenna Coleman

Doktor Who dizisindeki Clara rolüyle tanıdığımız Jenna Coleman da The Sandman dizisinin başrol oyuncularından birisi. 36 yaşındaki güzel oyuncunun İnstagram adresi şurada: @Jenna_Coleman_

Gwendoline Christie / Lucifer

Harika dizimiz Lucifer bize Lucifer Morningstar’ı erkek şeytan olarak tanıtsa da The Sandman dizisindeki Lucifer rolünde Gwendoline Christie’yi izleyeceğiz. 43 yaşındaki güzel oyuncu 1.91 cm boyu ile en uzun kadın oyunculardan birisi. Game of Thrones’daki Brienne of Tarth rolüyle ve Star Wars evreninde Kaptan Phasma rolüyle bilinir.

Mason Alexander Park / Desire

Cowboy Bebop dizisinden tanınan Mason Alexander Park, 27 yaşında. Dizi kadrosundaki en genç isimlerden birisi.

Kirby Howell-Baptiste / Death

35 yaşındaki İngiliz aktris Killing Eve, House of Lies, Why Women Kill gibi dizilerde rol aldı. The Good Place’de Simone Garnett’i ve Why Women Kill’de Taylor Harding’i canlandırmıştır.

Patton Oswalt / Matthew the Raven

Tam adıyla Patton Peter Oswalt daha çok seslendirme sanatçısı olarak biliniyor.

The Sandman Oyuncuları John Dee kimdir? David Thewlis

The Big Lebowski, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Wonder Woman, Justice League gibi yapımlarla tanınan David Thewlis, yakın zamanda çıkması beklenen Avatar 2’nin de kadrosunda yer alıyor.

Charles Dance / Roderick Burgess

Kadim Gizemler Düzeninin Lord Magus’u olarak bilinen Roderick Burgess karakterini Charles Dance oynuyor. 75 yaşındaki usta oyuncu en çok Game of Thrones dizisindeki Tywin Lannister rolüyle tanınıyor.

Joely Richardson / Ethel Cripps

57 yaşındaki İngiliz oyuncu Margrete rolünü canlandırdığı Shining Through ve Christine karakterini canlandırdığı I’ll Do Anything yapımlarıyla tanınır. Dizide Ethel Cripps karakterine hayat veriyor. Ethel Cripps karakterinin gençliğini ise Niamh Walsh canlandırıyor.

Stephen Fry / Gilbert

Donna Preston / Despair

Niamh Walsh / Ethel Cripps’in Gençliği

The Sandman Oyuncuları Mitchell kimdir? John Cameron

Razane Jammal / Lyta Hall

Sanjeev Bhaskar / Cain

Vivienne Acheampong / Lucienne

The Sandman Oyuncuları Kader Anne kimdir? Nina Wadia

The Sandman Oyuncuları ve Yaşları

Başrol oyuncumuz Tom Sturridge 36 yaşında. Yakışıklı oyuncu 21 Aralık 1985 doğumludur. Johanna karakterini oynayan Jenna Coleman ise 36 yaşında. Lyta karakterini oynayan Razane Jammel ise 34 yaşında.  Masom Alexander Park ise 27 yaşında.

 

1 Yorum yapılmış

 1. Kenan
  Posted on 27 Şubat 2024

Yorum yapmak ister misiniz?