Twitter Gündemi: Bugün Twitter’da TT Olanlar

Twitter Gündemi: Bugün Twitter’da TT Olanlar Listesi…

Meral Akşener

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener’in konuşmasından satırbaşları:

  • Bu olayların ardından, özellikle devleti idare edenlerin her sözlerine dikkat etmeleri gerekir. Devleti idare edenler, terör örgütünün alıkoyduğu evlatlarımıza, “Esir” demez, diyemez.
  • Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için “Esir” kelimesini kullanamaz. Siz hiç yabancı devlet görevlilerinin, kaçırılan vatandaşları için “esir” dediğini duydunuz mu? Ciddiyet sahibi görevlilerden bunu duyamazsınız, çünkü bunun bir sebebi vardır. Esir, savaşta alınan tutsaktır.
  • Sayın Erdoğan; Evlatlarımızı teröre şehit verdik. Milletimizin canı yanıyor. Türkiye’ye, afra tafra yapan Suud’ların kralı öldüğünde, ilan ettiğin yası, evlatlarımıza neden çok görüyorsun?
  • Gara’daki kahrolası o mağara, lebalep şehit doluyken; Sen, “pandemiye rağmen kongre salonu lebalep dolu.” diye sevinemezsin. Böyle şuursuzluk, böyle aymazlık olmaz.

Meral Akşener, partisinin grup toplantısında  kürsüye ev kadını Münevver Acar‘ı çıkarttı. Akşener’in “TRT yine yayını kesecek ama biz milletimizin sesini duyurmaktan vazgeçmeyeceğiz” sözlerinin ardından kürsüyü bıraktığı Acar, yaşadığı geçim sıkıntılarını anlatarak sorunların çözülmesini istedi.

Bağ-Kur’dan aldığı ‘dul ve yetim aylığı’ ile geçindiğini söyleyen ve 42 yaşında 5 kız çocuğuyla yalnız kaldığını ifade eden Münevver Acar, zorluklara rağmen çocuklarını okuttuğunu, ev kadınlarına sadece ‘ev işi yapar’ gözüyle bakılmaması gerektiğini söyledi.

“Çocuklarımızı okutmaya çalışırız, onları götürürüz okula, bırakır okuldan alırız ama güçlükler nedeniyle yapamıyoruz” diyen Acar, yaşadığı ve şahit olduğu ekonomik zorlukları anlattı:

“Hayat çok pahalandı. O kadar zam var ki marketlere gittiğimizde bakıyoruz etiketlere bir zam konmuş ertesi gün ikinci zam gelmiş. Evimizde doğalgaz yakamıyoruz. Pazara gitsek ne alacağız. Meyve pahalı, sebze pahalı. Akşam üzeri genelde hanımlar gidiyor, kalan çürük şeyleri topluyorlar yemek yapmaya çalışıyoruz”

“Bir Türk insanı, Türk kadını, Tür annesi bunları hiç hak etmiyor” diyen Acar, “Zorluklarla büyüttüğüm çocukları bunun için mi büyüttüm” diye sorarak “Artık bizler bu zorluğa dayanamıyoruz” dedi.

“Tencerelerimiz kaynasın istiyoruz” diyen Acar, “Çocuklarımızın anne ve babaları kredi kartları yüzünden ölmesin istiyoruz” diye konuştu.

Nedim Şener

Nedim Şener’in Hürriyet’teki köşe yazısının başlığı:  Amerika ile çatışmaya hazır mısınız?

Suriye topraklarını bölerek bir terör devleti oluşturma hedefinden vazgeçmeyen Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili gerçekleri artık açık açık konuşma zamanı geldi. Çünkü bir süre sonra buna karşı tavır almak da gerekecek. Yazının devamını okumak isterseniz tıklayın: Nedim Şener / Hürriyet

Alkollü içkiye

Alkollü içkiye %17 zam gelmiş…

YENİ »
Yeni Yıl Zamları 2021 | Yılın İlk Zamları | Yeni Yılda Zamlar

#TescilliYalancıGalatasaray

#TescilliYalancıFenerbahce

Metin Sipahioğlu

Şifre 1907

Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası Galatasaray kulübünün iddialarına karşı Fenerbahçe yöneticisi Metin Sipahioğlu açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe ve Galatasaray hakkındaki etiketler bu iddialar ve cevaplar ile şekillendi.

Metin Sipahioğlu: Hayal güçleri çok yüksek. Şifre 1907 diyorlar… Her 1907 diyeni stada aldılar diyorlar. Herhalde fazla film izliyorlar. Nereden akıllarına geliyor, bu akılları kim veriyor? Akıl alacak gibi değil. Protokol tribünü ve bizim 200 kişilik 1907 tribünümüz vardı. Gelene protokole mi geldiniz, 1907 Tribünü’ne mi geldiniz diye soruldu. Yönlendirmek için… HES koduna kadar soruldu 1907’ye gelenlere.

YENİ »
Fenerbahçe-Galatasaray Maçı Yorumları: Spor Yazarları Maç İçin Ne Dedi?

#DünyaKedilerGünü

Dünya Kediler Günü çeşitli ülkelerde farklı tarihlerde kutlanıyor. Birçok ülkede Dünya Kediler Günü 17 Şubat’ta kutlanıyor. Kediler Günü’nün tarihi Amerika Birleşik Devletleri’nde 29 Ekim, Rusya’da ise 1 Mart.

Müjdat Gezen / Metin Akpınar

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla ayrı ayrı 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istendi.

#BizDeğişmezsekİklimDeğişecek

BuDaMı Suç

Adnan Oktar destekçilerinin başlattığı bir etiket.

YENİ »
En İyi Suç Filmleri: Gerilim ve Polisiye İçeren Suç Filmleri

#SınavVarsaBizYokuz

Lise öğrencilerinin sınavların iptali için eylemleri bugün de devam ediyor.

#TomrisUyar

Tomris Uyar ve ona Aşık Üç Şair.

Turgut Uyar onun için; ‘’Bir bozuk saattir yüreğim, hep sen de durur’’ derdi. Edip Cansever onun için; ‘’Seni görünce dünyayı dolaşıyor insan sanki’’ derdi. Cemal Süreya onun için; ‘’Daha nen olayım isterdin onursuzunum senin’’ derdi.

YENİ »
Masumlar Apartmanı'ndaki Şiir : Masumlar Apartmanı Şiirleri

#DurmakYokSırıtmayaDevam

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in konuşması sonrası twitter’a gündem olarak girdi.

Binali Yıldırım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bizim Yunus Yılı açılış töreninde yaptığı konuşmanın, Binali Yıldırım’ın 4 yıl önceki konuşmasının aynısı olduğu ortaya çıktı

#MaskeSağlığaZararlıdır

Maske takmak itemeylerni başlattığı bir etiket. Maske hakkında son günlerdeki bir kaç açıklamayı şuraya not düşelim:

  • Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, nemlenen veya ıslanan maskelerin koruyuculuğunu tamamen kaybettiğini, bunun yanı sıra ciltte temasa bağlı egzama ve kurdeşen oluşabildiğini belirtti
  • ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin verileri, çift maske kullanımının Covid-19’dan korunmayı ciddi ölçüde artırdığını ortaya koydu. Araştırmacılar, iki maskenin potansiyel olarak bulaşıcı partikülleri yüzde 92.5 oranında engelleyebildiğini ortaya çıktı.

1 Yorum yapılmış

  1. akıllı saatler
    Posted on 30 Kasım 2023

Yorum yapmak ister misiniz?