Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik Fiyat ve Özellikleri | Xiaomi akıllı bileklik

Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik dün duyuruldu. Xiaomi ayrıca dünyanın en iyi kameraya sahip akıllı telefonu Xiaomi Mi 11 Ultra‘yı da duyurmuştu. Xiaomi akıllı bileklik son modeli Xiaomi Mi Band 6 teknik özellikleri ve fiyatı nedir, gelin yakından bakalım:

Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik

Xiaomi, popüler akıllı bileklik serisi Mi Band’in en yeni modeli Mi Band 6’yı duyurdu.  Temel özellikleri arasında 1,56 inç AMOLED ekran, SpO2 sensörü, 30 egzersiz modu ve 14 günlük pil ömrü bulunuyor.

Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik teknik özellikleri

Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik teknik özellikleri

Bir önceki Xiaomi Mi Band 5 modeli 1,1 inç’lik ekrana sahipti. Yeni model ise 1,56 inç büyüklüğünde bir AMOLED ekran ile karşımıza çıkıyor.  Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik, büyüyen ekran boyutuna rağmen tek şarj ile 14 gün kullanım süresi sunmaya devam ediyor.  Ayrıca 152 x 360 piksele çıkan çözünürlüğü ve 326 PPI piksel yoğunluğa da sahip.

Ekranla ilgili bilinen başka neler biliyoruz: Ekran artık kasanın kenarlarına kadar uzanarak daha ince çerçevelerle sonuçlanıyor, ekran %50 büyümesine rağmen tasarım hala kibar bir görüntüye sahip. Yeni tasarımla Mi Band 6 artık daha eksiksiz bir ürün gibi görünüyor. Xiaomi, Mi band 6’nın 130 farklı saat arayüzüne sahip olacak. Hatta akıllı telefonunuzdaki herhangi bir görüntüyü kullanarak özel bir saat yüzü de oluşturabileceksiniz.

Mi Band 6 için de sağlık özellikleri ön plana çıkıyor. Artık bir SpO2 sensörüne sahip olan Mi Band ailesi, bu sayede kullanıcılara kandaki oksijen seviyelerini gösterebiliyor. Xiaomi, SpO2 sensörünün uykuda solunum kalitesini izlemek için de kullanılabileceğini söylüyor.

Mi Band 6 da Mi Band 5 gibi 24 saatlik kalp atış hızı izleme özelliğine sahip bir kalp atış hızı monitörüne sahip.

Ayrıca Mi Band 5’te bulunan 15 egzersiz moduna 15 yeni egzersiz modu daha eklenmiş durumda. Xiaomi, 6 fitness aktivitesini ise otomatik algılayarak takip gerçekleştiriyor. Fitness takipçisi ayrıca kapalı ve açık havada koşu, kapalı ve açık bisiklet ve eliptik bisiklet içeren 6 otomatik algılamalı fitness izleme modu sunuyor.

Pil ömrüne gelince Xiaomi, Mi Band 6’nın tek bir şarjla 14 gün dayanabileceğini iddia ediyor. Pil ömrünü 19 güne uzatabilen bir güç tasarrufu modu da var. Mi Band 6 ayrıca çok daha kolay şarj etmesini sağlayan manyetik bir şarj çözümüne sahiptir.Mi Band 6 ayrıca 50 metre suya dayanıklıdır.

Adını Pomodoro Tekniği’nden alan bir Pomodoro Zamanlayıcı özelliği de bulunan Mi Band 6, bu zaman yönetimi özelliği ile kullanıcıların 25 dakika boyunca tüm bildirimlerden uzak kalarak daha iyi odaklanmasını sağlıyor.

Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik fiyat

Yeni Xiaomi Mi Band 6, NFC bulunmayan versiyonu için 35 dolar (CNY 229), NFC bulunan versiyonu için ise 42 dolar (CNY 229) fiyat etiketine sahip olacak.  229 Çin yuanı yaklaşık 290 Tl ediyor. NFC’li versiyon ise 279 Çin yuanı, yaklaşık 355 TL. Ülkemize kaç lira fiyatla geleceği çok yakında belli olacaktır.

Mi Band 6 gelmeden Mi Band 5 modelinin fiyatını da belirtelim: 239-249 Tl arasında satılıyor. Mi Band 6 ülkemize gelmeden önce son akıllı bileklik modeline de kısaca göz atalım isterseniz:

YENİ »
Xiaomi Mi 11: Xiaomi’nin En Yeni Amiral Gemisi

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik özellikleri

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik özellikleri

1,1 inç AMOLED ekran

Ekran çözünürlüğü:126*294
Ekran renk derinliği:16 bit
Ekran arka ışığı:Maksimum parlaklık ≥ 450 nit (ayarlanabilir)
Ekran düğmesi:Tek dokunmatik düğme (uyandırma, geri dönme)

Yüksek hassasiyetli 6 eksenli sensör ve PPG kalp atış hızı sensörü

6 eksenli sensör:Düşük güç tüketimli 3 eksenli ivme ölçer ve 3 eksenli jiroskop
PPG kalp atış hızı sensörü
Dijital MEMS mikrofon

Manyetik şarj cihazıyla 14 günlük ekstra uzun pil ömrü

Şarj yöntemi: Manyetik şarj özelliği
Şarj süresi:< 2 saat
Pil ömrü:≥ 14 gün

11 profesyonel spor modu

Desteklenen egzersizler:Açık havada koşu, tempolu yürüyüş, bisiklete binme, kapalı alanda koşu, havuzda yüzme, serbest egzersiz, kapalı alanda bisiklete binme, eliptik, ip atlama, yoga, kürek çekme makinesi, Otomatik koşu veya yürüyüş algılama, tempo uyarıları, katedilen kilometre uyarıları ve yüksek kalp atış hızı uyarılarını destekler

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik özellikleri

Geniş, dinamik, renkli ekran: 65’ten fazla kadran temasına sahip dinamik ekran

11 spor modu: Kürek çekme makinesi, ip atlama, yoga, eliptik

50 m suya dayanıklılık: Duş alırken veya yüzerken kullanılabilir

24 saat kalp atış hızı izleme: Kalp atış hızıyla ilgili uyarılarla gerçek zamanlı izleme

24 saat uyku izleme: Hızlı göz hareketi (REM), kısa uyku

Yepyeni kadın sağlığı izleme özelliği: Adet döngüsü izleme ve bildirimler

14 günlük ekstra uzun pil ömrü: Daha uzun pil ömrü için pil tasarrufu modu

Manyetik şarj özelliği: Çıkarma gerektirmeyen doğrudan şarj özelliği

Diğer özellikler

Uzaktan fotoğraf çekme, müzik çalma, telefon bulma, telefon sessize alma, telefon kilidini açma, gelen arama bildirimi, rahatsız etmeyin, WhatsApp bildirimi, uygulama mesajı uyarıları, takvim anımsatıcısı, etkinlik anımsatıcısı, hava durumu tahmini, zamanlayıcı, geri sayım zamanlayıcı, alarm, Bluetooth yayını, çevrimiçi kadranlar, özel kadranlar, önceden ayarlanmış kadranlar, ekran kilitleme, şarj ilerleme göstergesi, farklı şekillerde takma olanağı, OTA yükseltmeleri

YENİ »
iPhone 12 vs Samsung s21 vs Xiaomi Mi 11 Karşılaştırma

Az parayla hangi coin alınır diyenler için DYM Coin, SOL (Solana), RNDR Coin, INJ Coin, ARB Coin (Arbitrum) ilgi çekebilir. Çıkması Beklenen Coinler 2024 listesine de göz atabilirsiniz. Altcoin fiyatları ne kadar? Peki altcoinlerin yükselmesi neye bağlı? Acaba altcoin dominance kaç olmalı?

Yorum yapmak ister misiniz?