Yargı Dizisi Neva Kim Ilgazın Ayrıldığı Hakim Parsın Kardeşi

Yargı Dizisi Neva Kim? Ilgazın Ayrıldığı eski nişanlısı Hakim kim? Parsın Kız Kardeşi olan Neva kimdir? Yargı dizisinde Neva rolünde kim oynuyor? Başak Gümülcinelioğlu kimdir?

Yargı Dizisi Neva Kim?

Dizide Neva Ankara’da Hakimlik Yapmakta ve Savcı Pars ile Kardeştir. Savcı Ilgaz’ın eski nişanlısıdır.
Dizide Neva karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Başak Gümülcinelioğlu Almanya Ülkesinde 22 Ekim 1991 tarihinde dünyaya gelmiştir. Terazi Burcu olan oyuncu 1.65 metre boyunda, 49 kilo ağırlığındadır.

YENİ »
Yargı dizisi gerçek suçlu kim? Yargı Dizisinde Gerçek Katil Kim?

Başak Gümülcinelioğlu kimdir?

Başak Gümülcinelioğlu Lise eğitimlerini İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise sonrasında oyunculuk üzerine eğitimlerini İngiltere London Academy of Music, Dramatic Arts ve Amerika Kansas Müzikal de tamamlamıştır. Ülkemize döndükten sonra  Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümünü bitirdi.

Tiyatro oyunları ile oyunculuğa ilk adımı atan başarılı oyuncu  “Annie” ve “Hababam Sınıfı” isimli müzikallerde sahne aldı.  “Barut Fıçısı” isimli  tiyatro oyunu ile sahne aldı. Oyunların yanı sıra çeviride yapan oyuncu Dizi kariyerine ilk olarak  “8. Gün” isimli dizi ile başlamış ve bu dizide “Şehnaz” rolünü canlandırmıştır.

Başak Gümülcinelioğlu Dizileri

Oynadığı yakın zaman dizileri arasında Sen Çal Kapımı ve Erkenci Kuş ile tanınan Başak Gümülcinelioğlu bunlardan önce de 8. Gün ve Kalbim Yangın Yeri yapımlarında rol almıştı.

Sen Çal Kapımı / Pırıl / 2020

Erkenci Kuş / Deniz / 2019

8.Gün / Genç Şehnaz / 2018

Kalbim Yangın Yeri / Genç Belkıs / 2016

YENİ »
Yargı Dizisi Ilgaz Kimdir? Savcı Ilgaz Kim? Kaan Urgancıoğlu
YENİ »
Yargı Dizisi Ceylin Kimdir? Avukat Ilgaz Kim? Pınar Deniz
YENİ »
Yargı Dizisi Pars Kimdir? Mehmet Yılmaz Ak Dizileri
YENİ »
Yargı Dizisi İnci Kimdir? Ceylinin Kardeşi Kim? Ece Yüksel
YENİ »
Yargı Dizisi Çınar Kimdir? Ilgazın Kardeşi Kim? Arda Anarat
YENİ »
Yargı Dizisi Metin Amir kimdir? Ilgazın Babası HÜSEYİN AVNİ DANYAL

Yargı Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Kanal D’nin, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı, Ali Bilgin’in yönetmenliğini üstlendiği, Sema Ergenekon’un ise senaryosunu yazdığı “Yargı” bu akşam 20.00’da başlıyor! Bir cinayet vakasıyla yolları kesişen bir avukat ve bir savcının etkileyici hikayesinin anlatılacağı dizinin oyuncuları sete çıkmadan önce okuma provası için bir araya geldi. Son dönemde adlarından sıkça söz ettiren yetenekli oyuncular Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun yanı sıra “Yargı”nın zengin oyuncu kadrosunda Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Mehmet Yılmaz Ak, Zeyno Eracar, Ali Seçkiner Alıcı, Başak Gümülcinelioğlu, Uğur Aslan, Pınar Çağlar Gençtürk, Onur Özaydın, Ece Yüksel, Özlem Çakar, Arda Anarat, Onur Durmaz, Zeynep Atılgan ve Beren Nur Karadiş gibi usta ve genç isimler bir araya geliyor.

Yorum yapmak ister misiniz?