Yılbaşında İzlenecek Filmler | Yılbaşı Filmleri | Yılbaşı için Film Önerileri

Yılbaşında İzlenecek Filmler Listesi: Yılbaşı Filmleri için harika bir liste ile karşınızdayız. Yılbaşı için Film Önerileri vermek istiyoruz. Bu yılbaşında nasıl bir film seyretsek diye düşünenler için çeşitli alternatifler sunmak istiyoruz: çocuklarla yılbaşında seyredilecek en güzel filmler, yılbaşında sevgiliyle izlenecek filmler, yılbaşında izlenecek komedi filmleri…

Yılbaşında İzlenecek Filmler

Yılbaşında pandemi sebebiyle büyük kısmımız evlerinde olacak… Yılbaşı için size film listesi oluşturmak istedik.

Yılbaşı İçin Film Önerileri

Ailecek çocuklarla izlenecek yılbaşı film önerilerimiz: Noel Günlükleri, Kutup Ekspresi, Evde Tek Başına, Babam Söz Verdi. Animasyon filmleri arasından da Efsane Beşli, Kutup Ekspresi, Hediye Operasyonu tavsiye edebiliriz.

Seri film önerilerimiz: Noel Günlükleri 1-2, A Christmas Prince 1-2-3, The Princess Switch 1-2, Evde Tek Başına 1-2-3

Yılbaşında İzlenecek Aile Filmleri

Yılbaşı Hikayesi / A Christmas Story

IMDb ★8,1 / 1983

Dokuz yaşındaki Ralphie, yılbaşı hediyesi olarak Daisy Brand Red Ryder 200 atış kapasiteli havalı tüfeğin hayalini kurmaktadır. Ne yazık ki annesi gözüne zarar vereceğini söyleyerek bu hediyeye karşı çıkmakta, Ralphie de bu tüfeği elde etmenin yollarını aramaktadır. Küçük kardeş Randy ise ayrı bir eğlence kaynağıdır. Aile babası yaşlı adam Mr.Parker ise radyo yarışmasından kazandığı enteresan ödülle gurur duymakta, herkesin bunu görebileceği şekilde sergilemek istemektedir.

Evde Tek Başına / Home Alone

IMDb ★7,6 / 1990

Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını farkettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar. Harry ve Marv’ın niyeti, Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.

Evde Tek Başına 2

IMDb ★6,8 / 1992

Kevin McCallister geri dönüyor ama bu sefer Kevin’a New York’ta rastlıyoruz yanında Big Apple’ı kendi oyun parkına dönüştürecek kadar nakit para ve kredi kartlarıyla. Yanlış uçağa binip ailesini yine kaybeden Kevin yine hapishaneden kaçan Harry ve Marry ile New York’ta tekrar karşılaşır. Ama Kevin onlara yine unutamayacakları bir karşılama hazırlamıştır.

Aile Babası / The Family Man

IMDb ★6,8 / 2000

Jack Campbell hayatta işten, başarıdan ve paradan daha önemli şeyler olamayacağını düşünen bir iş adamıdır. Hiç evlenmemiş ve aile kurmamıştır. Bir sabah uyandığında kendini 13 yıl öncesinde terkettiği kız arkadaşı ile evlenmiş ve 2 çocuğu olan bir aile babası olarak bulur. Yeniden eski iş hayatına dönmeye çalışırken aslında hayatın anlamının çok daha farklı olduğunu anlamaya başlar. Nicholas Cage, Téa Leoni, Don Cheadle başroldeler.

Babam Söz Verdi / Jingle All the Way

IMDb ★5,6 / 1996

Howard Langston işi başından aşkın bir ticaret adamı. Hatta kendisini o kadar işlerine kaptırmış ki oğlu Jamie’nin karate sınıfındaki kuşak takma törenini kaçırıyor. Bunun üzerine kendisini Jamie’ye affettirebilmesi için Jamie’ye bunu telafi edebilecek bir hediye sözü veriyor. ‘Turbo Man’ bütün çocuklar tarafından ilgiyle takip edilen bir süper kahramandır. İşte Jamie de bu kahramanın bir oyuncağını istiyor. Bu istek Howard için çok kolay bir istek gibi görünse de ‘Turbo Man’in ne kadar popüler bir oyuncak olduğunu farketmemiş olan Howard sonunda kendisini aynı amacı taşıyan başka bir geç kalmış baba Myron Larabee ile oyuncak peşinde bir mücadele içinde buluyor. Arnold Schwardzeneger başrolde…

YENİ »
House of the Dragon 7. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Yılbaşında İzlenecek Animasyon Filmleri

Animasyon Noel Baba ve yılbaşı filmleri listemiz şöyle:

Kutup Ekspresi

IMDb ★6,6 / 2004

Geçirdiği Noel’ler nedeniyle artık Noel babaya olan bir inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğu, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. İnancını sorguladığı için gideceği yere varmak onun için çok da heyecan uyandırıcı değildir. Ancak trenin içi kesinlikle öyledir. İçerisinde bir sürü mucizenin yaşandığı bu tren, Noel Baba’nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu’na doğru yol almaktadır. Yönetmen: Robert Zemeckis


Hediye Operasyonu

IMDb ★6,6 / 2004

Arthur efsanevi Noel Baba’nın en küçük oğludur ve Noel Baba’nın hediye dağıtma merkezi olan operasyon üssünde ekipteki herkes gibi canla başla çalışmaktadır. Fakat tıkır tıkır işleyen bu operasyon merkezinde hediyesini bekleyen yüz milyonlarca çocuk içinden bu sefer bir tanesini atlanır. Şimdi Arthur’un görevi Noel sabahından önce son hediyeyi sahibine ulaştırmaktır.


Efsane Beşli / Rise of the Guardians

IMDb ★7,3 / 2012

Arthur efsanevi Noel Baba’nın en küçük oğludur ve Noel Baba’nın hediye dağıtma merkezi olan operasyon üssünde ekipteki herkes gibi canla başla çalışmaktadır. Fakat tıkır tıkır işleyen bu operasyon merkezinde hediyesini bekleyen yüz milyonlarca çocuk içinden bu sefer bir tanesini atlanır. Şimdi Arthur’un görevi Noel sabahından önce son hediyeyi sahibine ulaştırmaktır.

Yılbaşında İzlenecek Filmler Netflix

Yılbaşında Netflix platformunda izlenecek filmler listemiz… Netflix tarafından tavsiye edilen, yılbaşı için özel filmler burada:

The Princess Switch 2

IMDb ★5,3 / 2020

Netflixte izlenecek yılbaşı filmleri listemize The Princess Switch 2 ile başlıyoruz. Düşes Margaret’ın Montenaro’da tahta çıkıp Kevin ile zorluklar yaşamasının üzerine, sarı saçlı ve parti aşığı Fiona’nın gelmesi işleri daha da zorlaştırıyor. Günü kurtaransa, Stacey’nin ta kendisi oluyor. “The Princess Switch 2”nin başrollerinde yine Vanessa Hudgens ve Sam Palladio yer alırken, serinin ikinci filmine Ricky Norwood ve Lachlan Nieboer gibi isimler dahil oluyor. Serinin ilk filmi ise aşağıda 😉


The Princess Switch

IMDb ★6,0 / 2018

Montenaro’nun güzel ve zarif Düşesi Margaret, tesadüfen kendisine tıpatıp benzeyen Stacey adında, Şikagolu Pasta Şefi olan sıradan bir kızla karşılaşıyor. Prenses olmaya hazırlanan Düşes, halkı daha yakından tanımak ve sıradan biri olmayı deneyimlemek için Stacey’ye iki gün boyunca ‘Kendisinin yerine geçme’ teklifinde bulunuyor. Margaret, Stacey’nin yakışıklı iş arkadaşına, Stacey ise Margaret’ın nişanlısı olan prense gönlünü kaptırıyor. Filmin başrollerinde Vanessa Hudgens, Sam Palladio ve Nick Sagar yer alıyor.

YENİ »
Yasak Elma 155. Bölüm Fragmanı izle 28 Kasım Youtube Yasak Elma Yeni Fragman Yayınlandı mı


Christmas Wedding Planner

IMDb ★4,3 / 2017

Başrollerinde Jocelyn Hudon, Stephen Huszar ve Kelly Rutherford’un yer aldığı “Christmas Wedding Planner”, Kelsey Wilson adlı bir düğün planlamacısının maceralarına odaklanıyor. Kuzeninin Noel düğününü planlamakla görevlendirilen Kelsey’nin hayatına aniden giren yakışıklı özel dedektif tüm planları değiştiriyor. Kelsey, evlenen kişinin kendisi olacağından habersiz, kuzeninin düğününü tüm detaylarıyla organize ediyor.


Holiday in the Wild

IMDb ★6,1 / 2019

Manhatttanlı Kate oğullarının üniversiteden ayrılmasının ardından, morallerini yükseltmek amaçlı kendisi ve kocası için ‘İkinci bir balayı’ rezervasyonu yapar. Ancak kocası, Kate’e teşekkür etmek yerine aniden ilişkilerini sonlandırır. Bu kararın ardından solo safari için Afrika’ya giden Kate, kendini Zambiya’dan geçerken pilotu Derek Holliston’a öksüz bir bebek fili kurtarmasına yardım ederken bulur. “Holiday in the Wild” filminin başrollerinde “Sex and the City”nin Charlotte’u olarak tanıdığımız Kristin Davis’in yanı sıra Rob Lowe, John Owen ve Colin Moss gibi isimler yer alıyor.


Noel Günlükleri 2 / The Christmas Chronicles 2

IMDb ★6,0 / 2020

Serinin ikinci filminde maceraya devam eden Noel Baba, Kate ve Teddy üçlüsünün Noel’i kurtarmasının üzerinden tam iki yıl geçiyor. Noel’i hiç istemediği şekilde geçiren Kate, kaçmaya karar veriyor. Ancak Belsnickel adlı gizemli bir baş belası, Kuzey Kutbu’nu yok edip Noel’i sonsuza dek bitirmeye kalkışınca Kate ve Jack kardeşler kendilerini yeni bir maceranın içinde buluyor. Serinin devamı olan “The Christmas Chronicles 2” kadrosuna, Goldie Hawn katılıyor.


Noel Günlükleri / The Christmas Chronicles

IMDb ★7,0 / 2018

Kate ve Teddy kardeşlerin Noel arifesinde, Noel Baba’yı videoya çekme planlarının beklenmedik bir maceraya dönüşmesini konu alıyor. Noel Baba’nın gelişini kızağında bekleyen çocuklar, Noel Baba’nın düşmesine sebep oluyor. Hatalarını telafi etmek ve Noel’i kurtarmak için bir gece boyunca Noel Baba ve elfleriyle iş birliği yapan Kate ve Teddy, Noel Baba’nın daha önce hiç tanık olmadığımız bir yüzünü gözler önüne seriyor. “The Christmas Chronicles”ın başrollerinde Kurt Russell, Darby Camp ve Judah Lewis yer alıyor.

A Christmas Prince

IMDb ★5,8 / 2017

Gelecek vadeden, genç ve azimli gazeteci Amber patronunun verdiği görev sonucunda kendini ispat etmek için Noel’i ailesinden ayrı geçirmeyi göze alarak kendisini, Aldovia Kraliyet Ailesi’nin tam ortasında buluyor. Kraliyet Ailesi’nin açıklarını bulmak için görevlendirilen Amber, yakışıklı kral adayı Prens Richard’a aşık olunca, mesleği ve aşkı arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyor. Eleştirmenler tarafından pek beğenilmese de Netflix, “A Christmas Prince”ın yayınlandığı gün bir rekor kırdığını söylüyor. Başrollerinde Rose Mclever, Ben Lamb ve Alice Krige’nin oynuyor.

YENİ »
Casus Filmleri: En İyi Ajan Filmleri, CIA ve KGB Filmleri


A Christmas Prince 2: The Royal Wedding

IMDb ★5,3 / 2018

Serinin ikinci filminde Amber ve Richard’ı bir peri masalı beklese de kraliyet çifti olacak olmanın verdiği sorumluluklar ikilinin arasını açıyor. Görevi ve sorumluluklarının yanı sıra Amber’i mutlu etmek isteyen Richard ve mesleğinden ve özgürlüklerinden ödün vermeyi istemeyen Amber, günün sonunda uzlaşmayı başarıyor. Aldovia Krallığının kral ve kraliçesi, peri masallarına yakışır bir Noel düğünüyle mutluluklarını pekiştiriyor. Serinin ikinci filminde kadroya kraliçe adayı Amber’in ataşesi rolünü canlandıran Andy Lucas dahil oluyor.


A Christmas Prince 3: The Royal Baby

IMDb ★5,3 / 2019

Serinin üçüncü ve son filmi olan “A Royal Baby”de Aldovia Krallığının kral ve kraliçesi olan Amber ve Richard ilk bebeklerini bekliyor. Anne ve baba olmanın heyecanına bir de Aldovia Krallığının yüzyıllık bir geleneğini yerine getirme sorumluluğu ekleniyor. Ancak yüzyıllık anlaşmanın birden ortadan kaybolması hem Aldovia Krallığının geleceğini tehlikeye atarken hem de doğan ilk bebeğin bir ömür boyu lanetlenme riskini ortaya çıkarıyor. Masalın sonunda kral ve kraliçe hem Aldovia Krallığının geleceğini hem de bugününü kurtarmayı başarıyor ve her masalda olduğu gibi ‘Sonsuza dek mutlu yaşıyorlar’.


The Princess Switch

IMDb ★5,5 / 2019

Modern dünya ve Ortaçağ arasında bir aşk hikayesi yaratan “The Knight Before Christmas”, Netflix’in en sevilen yılbaşı klasiklerinden. Ortaçağ Şövalyesi olan Sir Cole’ün, ormanda karşılaştığı bir büyücü tarafından günümüz dünyasına sürülmesi sonucu başına gelenleri konu alıyor. Bir bilim öğretmeni olan Brooke’un yardımları sonucu geldiği yere geri dönmeye çalışsa da Noel yaklaştıkça, aslında istediğinin bu olmadığına karar veriyor. Başrollerinde Vanessa Hudgens ve Josh Whitehouse’un oynadığı “The Knight Before Christmas” mucizelere olan inancınızı yeniden tazelemeye geliyor.

Listemizi tekrar gözden geçirmek isterseniz:

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.