Yurtta Yedek Ne Demek? KYK Yurt Başvurusu Yedek Çıkanlar

Yurtta Yedek Ne Demek? KYK Yurt Başvurusu Yedek Çıkanlar ne yapmalı? KYK Yurt Yedek Sırası Ne Zaman Gelir? KYK Yedek Sırası sorgulama.  Yedek sıradakiler nereye başvurmalı? Evet, yurt başvuru sonuçları açıklandı ve yedek sırada bulunanlar ne yapmalı? İşte cevaplar:

Yurtta Yedek Ne Demek?

Yurtta yedek olmak… Evet yurt başvuru sonucunda yedek olarak gördüğünüzde bu ne anlama gelir?

Yurt için boş bulunan yerlere öğrenci alımı yapılırken, alım sırasındaki öğrencilere ASİL,  listenin dışında kalanlara ise YEDEK denilir. YEDEK kalanlar, arka arkaya yapılacak YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARInı takip etmek zorundalar. Çünkü yurttan çıkan veya kayıt yaptırmayanların yerine sürekli alım devam etmektedir.

KYK yurt başvurusunda yedeğe kalan öğrenciler detayları merak ediyorlar. Peki KYK yurt yedek sırası ne zaman gelir? Öncelikle hızlıca üç yedek yerleştirme yapılacak.

İlk Üç Yerleştirme Tarihleri: 20-23-27 Eylül 2021

İlk yerleştirmede herhangi bir yurda kayıt hakkı elde edemeyen öğrenciler, ilk üç yerleştirmeyi bekleyecek. İlk üç yerleştirme işlemleri 20, 23 ve 27 Eylül tarihlerinde tamamlanacak. Bu yerleştirmelerin bitmesinden sonra yıl boyunca yedek yerleştirme süreci devam edecek.

KYK Yurt Yedek Sırası  Ne Zaman Gelir?

KYK Yurt yedek sırada bulunan öğrenciler yeniden başvuru yapmayacaklar. KYK’nın web sitesinden KYK Yedek Yerleştirme Sonuçları’nı sürekli takip etmeniz gerekiyor.

Unutmayın: KYK yurtlarında yer olması halinde her perşembe ve pazartesi olmak üzere yedek yerleştirme işlemleri devam edecek

Ankara, İstanbul ,Eskişehir gibi öğrenci sayısının çok fazla olduğu illerde her yedek yerleştirmede 150-200 kişi alınabiliyor. Örneğin 800. yedekte bulunan bir kişiye Ekim sonu veya Kasım başı sıra gelebiliyor. Öğrenci sayısının az olduğu ve dışarıdaki yurt ve evlerin cazip olmadığı kentlerde ise nispeten daha az yedek öğrenciye sıra geliyor.

YENİ »
Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Gaziantep, Malatya ve Diyarbakır'da artçı depremler oldu

Yedek sıranıza ve ile göre 2 hafta ile 9 ay gibi bir süre arasında sıranızın gelmesi mümkündür.

KYK Yurt Yedek Sırası Ne Zaman Gelir

KYK İlk Yedek Yerleştirme Kayıt Tarihleri

KYK’nın web sitesinde yıl içinde 1. yedek başvurusu, 2. yedek başvurusu diye başlayacak olan yedek yerleştirme işlemleri öğretim yılı boyunca 30. başvuruya kadar ilerleyecek. İlk 3 başvuru için şimdiden tarihler belli:

20 Eylül

23 Eylül

27 Eylül

KYK Yedek Sırası Nereden Öğrenilir?

Değerlendirme sonuçları; Bakanlık internet sayfası http://sonuc.gsb.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.

Yerleşen öğrencilerin yapması gerekenler

KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazanan öğrenciler süresi içinde ilk kayıt ücretini ödemek ve e-Devlet üzerinden taahhütnameyi okuyup onaylamak zorundalar.

Ödemeler Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerden ya da KYK’nın internet sitesinden gerçekleştirilebiliyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, ödeme ekranından T.C. kimlik numarasıyla sorgulama yapıldığında otomatik olarak çıkıyor.

İlk kayıt ücretini ödemek için verilen süre yerleştirme tarihine göre belirleniyor. Dolayısıyla yurt hakkı kazanan öğrenci, kendisi için verilen süreyi sonuç görüntüleme ekranından görebilecek.

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenci yine belirtilen süre içerisinde e-Devlet üzerinden taahhütname onayını gerçekleştirdikten sonra KYK yurtlarında barınmaya başlayabilecek.

Yapay zeka uygulamaları neler? Peki yapay zeka ile neler yapılabilir? Acaba yapay zeka ile para kazanmak mümkün mü? Yapay zeka için hangi dil bilinmeli?

1 Yorum yapılmış

  1. Sena
    Posted on 20 Eylül 2021

Yorum yapmak ister misiniz?