Yüz Kızarıklığına Ne İyi Gelir Evde Yüz Kızarıklığı için Doğal Çözüm

Yüz Kızarıklığına Ne İyi Gelir? Evde yüz kızarıklığı (diğer adlarıyla gül hastalığı, rozasea hastalığı) için doğal çözüm olarak ebegümeci bitkisi kürünü vereceğiz. Yüz kızarıklığı nasıl gider? diyenler için ebegümeci bitkisi kürü vereceğiz:

Yüz Kızarıklığına Ne İyi Gelir Evde

Genellikle gül hastalığı 30’lu yaşlarda başlayan bir cilt hastalığıdır. Gülleme, Rozasea hastalığı ve gül hastalığı olarak da bilinmektedir. Özellikle burun, yüz bölgesindeki kızarıklık ve sivilcelerle kendisini gösterir. Tam olarak bu hastalığın nedeni bilinmemektedir. Alkol, B vitamini eksikliği, sigara tüketimi ve depresyon olarak gül hastalığının nedenleri sayılsa da özelikle gül hastalığı burun çevresi kızarıklıklarından yakınanların ortak özelliği sindirim ve mide sorunlarının da olmasıdır. Gözde yanma ve güneş ışığına karşı hassasiyet bir diğer ortak özelliktir. Psikolojik, sosyal ve fiziksel sorunları bu hastalık yaratmaktadır.

Yüz kızarıklığına ne iyi gelir evde ne yapabilirim: çözüm önerimiz Ebegümeci Kürü

Yüz Kızarıklığına Ne İyi Gelir: Ebegümeci

Ebegümeci Bitkisi: Bu bitki eski duvar kıyıları, yol kenarları, harabeliklerde ve insanların yaşadıkları yer yakınlarında, sebze ve çiçek bahçelerinde yetişir. Birçok türü Anadolu’da yetişmekte olup yaprak ve çiçekleri ayrım yapılmaksızın ebegümeci olarak adlandırılır.

Sapları, çiçekleri ve yapraklarında ebegümeci jelimsi bir madde içerir. Haziran-Eylül ayları arasında saplar, yapraklar ve çiçekleri toplanır. Bazı özelliklerini bitki kurutulduğunda yitirmesine rağmen kuru olarak da kullanılabilir.

Yüz Kızarıklığı için Ebegümeci Kürü

Hazırlanışı: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış ebegümeci bitkisi bir bardak ılık suya eklenerek 1 gece demlenmesi için bırakılır ve ertesi gün de süzülerek ısıtılır.

Bir pamuk yardımıyla gül hastalığının neden olduğu kızarıklıkların bulunduğu burun ve çevresi ve gözlere kompres yapılır. Yine günde 2 çay bardağını geçmeyecek şekilde bu su yudumlanarak içilir, bu suyla ağız gargara yapılır.

YENİ »
15 Mart Kabine Toplantısı Kararları: Koronavirüs Haritası Son Durum

Ebegümeci Çayının Faydaları

Ebegümeci çayları ile nefes darlığına neden olan akciğer amfizemi iyileştirilebilir. 3 bardak çay bu durumda günlük olarak içilmeli süzüldükten sonra geriye kalan bitki çiçek ve yaprakları ısıtılarak akciğerlerin üstüne gelecek biçimde göğüs üzerine kompres yapılmalıdır.

Ebegümeci çayı banyosu ve kompresi göz kuruluğu ve yanmalarına uygulandığında sonuçlar mükemmel olabilir.

Gastrit, mukoza iltihaplarında, mide ve bağırsak mukoza iltihabında, mesane iltihabında ve solunum yolu iltihaplanmalarında etkilidir.

Öksürük ve ses kısıklıklarında, akciğer balgamlarında oldukça etkilidir. Ebegümeci çayı ağız kuruluğu ve bademcik iltihaplarında da çok başarılıdır.

Damar iltihaplanmalarından kaynaklanan yaralarda, çıbanlarda, şiş el ve ayaklarda ebegümeci çayı kullanılır. El ve ayak banyoları da bu durumlarda yapılmalıdır.

Sağlık konulu diğer yazılarımız için tıklayın

Bakım için en iyi far paleti, en iyi yüz maskesi hangisi? Acaba hyaluronik asit nedir? Peki güzellik merkezi nasıl açılır? Evde bebek gibi bir cilt için maske tarifleri neler? Sivilce karşıtı maske tarifleri ve Kore pirinç maskesi nasıl yapılır? En iyi duş jeli markaları neler?

Yorum yapmak ister misiniz?