Güç Yüzükleri Gil-galad kimdir? Benjamin Walker kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Güç Yüzükleri Gil-galad kimdir? Güç Yüzükleri Gil-galad kimdir? Amazon Prime Güç Yüzükleri ­Dizisinin başrolünde oynayan Gil-galad kimdir? Güç Yüzükleri Gil-galad gerçek adı ne? Güç Yüzükleri dizisinde Gil-galad karakterini oynayan Benjamin Walker kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? Benjamin Walker kimdir? Benjamin Walker’ın oynadığı diziler, Benjamin Walker dizileri, Benjamin Walker Gil-galad hakkında bilgiler ve Benjamin Walker sosyal medya hesapları:

Güç Yüzükleri Gil-galad kimdir?

Dizinin ana karakteri Gil-galad rolünde Benjamin Walker’ı izleyeceğiz. Benjamin Walker, Güç Yüzükleri dizisinde Gil-galad rolünü oynuyor.

Gil Galad, J.R.R. Tolkien evreninde kurgusal kahramanlardan birisi. Yüksek Kral Gil Galad olarak bilinen karakterimiz Noldor soyundan gelir ve bu soyun son Yüksek Elf kralıdır. Güneşin İlk Çağında, Beleriand’daki Hithlum’da Kral Fingon’a doğdu. Adının anlamı “parlak yıldız” dır. 473’te Balar adasına kaçtı.

Noldor’un Yüksek Kralı’nın tarihi, dizinin ilk bölümünde atıfta bulunulan elflerin Valinor’dan çıkış zamanına kadar uzanır. Özellikle “Noldor” adı tüm elfleri kapsamaz. Dünyada birbirinden ayrılma biçimleriyle ayırt edilen farklı Elf grupları vardır: Elfler ilk uyandıklarında, Valar’ın Valinor’a gelme çağrısına direnenler Avari’ydi. Çağrıya kulak verenlerden Teleri yol boyunca durdu ve birçoğu yolculuğu asla tamamlamadı. Bazı Teleri sonunda Valinor’a ulaştı, ancak Orta Dünya’da kalmayı seçen Teleri, Sindar olarak tanındı. Elf Finwë tarafından yönetilen Noldor ve Vanyar, her ikisi de Valinor’a başarıyla ulaştı, ancak Fëanor halkını deniz üzerinden Orta Dünya’ya geri götürdüğünde (dizinin önsözünde görüldüğü gibi), onu Noldor ve Vanyar izledi.

Yüksek Krallık söz konusu olduğunda, Fëanor Finwë Hanesi’nin başı olduğu için Orta Dünya’daki Noldor oldukça bölünmüştü, ancak Noldor’un tamamı onu desteklemedi. Fëanor’un ölümünden sonra liderlik oğlu Maedhros’a geçti. Fingon adında bir Elf tarafından kurtarıldıktan sonra Maedhros, Finwë Hanedanı’nın başı olarak yetkisinden vazgeçti ve böylece krallık, Noldor’un ilk Yüksek Kralı olan Fingon’un babası ve Fëanor’un üvey kardeşi Fingolfin’e geçti.

YENİ »
Güç Yüzükleri Dizisi Galadriel kimdir? Morfydd Clark kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Benjamin Walker kaç yaşında?

Benjamin Walker 1982 yılında Amerika’da doğdu, 40 yaşında…

Benjamin Walker Georgia’daki Cartersville Lisesi’nde ve Michigan’daki Interlochen Sanat Akademisi’nde eğitim gördü. New York’taki Juilliard Okulu’nda oyunculuk eğitimi aldı.

Benjamin Walker nereli

Benjamin Walker Amerika’da Georgia’da doğdu.

Benjamin Walker hangi dizilerde oynadı?

Yakışıklı oyuncu Aşkın Seçimi (Travis), Vampir Avcısı: Abraham Lincoln (Abraham Lincoln), Denizin Ortasında (George Pollard), Atalarımızın Bayrakları (Harlon Block) gibi yapımlar ile tanınıyor. Şimdi de son rol aldığı dizi Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisi.

  • The King’s Daughter (Kaptan Yves) 2021
  • Buz Yolu (Tom Varnay) 2021
  • Yeraltı Demiryolu (TV Mini Dizi) Terrance Randall 2021
  • Jessica Jones (Erik Gelden) 2019
  • Love Is Blind (Farmer Smithson)
  • Traitors (Jimmy)
  • Shimmer Lake (Jeke)
  • Aşkın Seçimi (Travis) 2016
  • Vampir Avcısı: Abraham Lincoln 2012
  • Atalarımızın Bayrakları (Harlon Block)

Benjamin Walker sosyal medya hesapları

İnstagram @findthewalker

Amazon Prime Yeni Güç Yüzükleri

YENİ »
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Oyuncuları ve Karakterleri (Amazon Prime Video)
YENİ »
Güç Yüzükleri Halbrand kimdir? Charlie Vickers kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

 

Yorum yapmak ister misiniz?