Invisible City Dizisi Konusu ve Oyuncular Netflix

Invisible City Dizisi Konusu ve Oyuncular Netflix: Netflix’in Şubat ayında yayınlanan dizisi Invisible City konusu, dizinin türü ve oyuncuları, dizideki karakterler hakkında bilgiler:

Invisible City Dizisi

Brezilya yapımı Netflix dizisinin orjinal adı Cidade Invisiel. Ailesini sarsan trajedinin ardından, bir adam insanlar arasında yaşayan efsanevi varlıkları keşfeder ve gizemli geçmişini onlar sayesinde aydınlatabileceğini anlar. Dizimiz eskilerden Supernatural dizisi ve Vampir Avcısı Buffy tadında…

Dizide folklorik gizemler ve mitolojik öğeler ile iç içe bir detektif öyküsü izliyoruz. Karısının ölümünü araştıran bir polisin mitolojik varlıklar ile tanışması ve iz sürmesi hakkında fantastik bir dizi.

Invisible City Konusu

Invisible City dizisi bir Brezilya dizisi, konumuz da Brezilya’nın efsanelerinden esinleniyor.

Dizinin başrol oyuncusu bir çevre polisi. Dizinin hemen başında karısını kaybediyor. Karısına ne olduğunu anlamaya çalışırken, sahile vuran bir pembe nehir yunusu görüyor. Yunusun incelemesi için kamyonetine yüklüyor. Götürdüğü yere zamanında yetişemeyince yunusu teslim edemiyor ve kamyonetiyle evine getiriyor. Sonra bir gürültü duyup dışarıya çıkıyor. Yunus yerinde mi diye kontrol ettiğinde bir insan cesedine dönüştüğünü görüyor.

Çevre polisi Eric ve onun ortağı Marcia, gizem dolu bir dünyaya adım atmak üzereler.

Konu açılmışken dizide göreceğiniz Brezilya mitolojisindeki efsanevi yaratıklara göz atalım:

Curupira: Brezilya dilinde Curupira, yanıyormuş gibi görünen parlak kırmızımsı-turuncu saçlara sahip olduğu, tüm vücudu kabarcıklarla kaplı, kısa, cüce benzeri bir yapıya sahip olduğu için “şeytan benzeri” bir varlık olarak adlandırılır.

Saci: Saci, sihirli, kırmızı sivri uçlu bir şapka takan ve onu ele geçirebilen herkese dilek dileyen, tek bacaklı, sinsi bir melez çocuktur. Saci’yi polisin kızı görecek ve ona yardımcı olacak. Saci’nin en ilginç özelliği, hortum şeklinde ortadan kaybolması.

Cuca: En iyi bilinen Brezilya efsanelerinden biri, insansı bir timsah şeklinde görünen ve itaatsiz çocukları soyan çirkin yaşlı bir kadın olan Cuca’dır.

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri Fantastik Korku: SUPERNATURAL Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Invisible City Oyuncular

Başroldekiler: Marco Pigossi, Alessandra Negrini, Fábio Lago

Marco Pigossi, Eric rolünde: Sevdiği karısının ölümünün ardındaki gerçeği sarsılmaz bir dirençle ortaya çıkarmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek bir çevre dedektifi. Marco Pigossi büyük ölçüde Brezilya dizilerindeki rolleriyle tanınıyor, ancak son zamanlarda Netflix’te Açık Denizler’de (High Seas) oynamıştı.

Áurea Maranhão, Marcia rolünde: Eric’in yolculuğunda ona yardımcı olacak soruşturma ortağı. 2015 yılında A Matter Of Courage’da Naiara rolünü oynadı.

Julia Konrad, Gabriela rolünde: Eric’in, dizideki olayları harekete geçiren ve mitolojik yaratıkları başından beri bilen eşi. Gabriela ilk bölümde hayatını kaybediyor ama hayali Eric’in yanından pek gitmiyor. Konrad, Kayıp Cennet’te Celeste’yi canlandırdı ve kısa süre önce One Against All dizisinde Pepita rolünü üstlendi.

Camila, Jéssica Córes: Eric’in sahilde yunusu bulduğu sırada ilk tanıştığı garip bir kadın. Masum görünse de, fantastik dünyada bir rolü olduğu kesin.

YENİ »
Gözlerinin Ardında / Behind Her Eyes Dizisi Konusu ve Oyuncular Netflix

Wesley Guimarães, Isac rolünde: Rio de Janeiro’daki tuhaf olaylara karışmış olabilecek gizemli bir genç adam. Guimarães,  Kardeşlik’teki (Brotherhood) Marcel rolüyle biliyoruz.

Inês rolünde Alessandra Negrini: Isac ve Gabriela ile bağları var gibi görünen yerel bir barın sahibi. En iyi kötü adam ödülü, ancak birçok kişi onu Eylül’de Dört Gün’de Lilia Olduğu için tanıyabilir.

Tainá Medina, Fabiana rolünde: İlk çocuğuna hamile olan ve Eric’in karısı Gabriela ile gerçek bir dostluğu varmış gibi görünen yerel bir kadın. Fabiana, yunus olayından sonra çevre polisimize yardım etmeye çalışıyor ama eşi bundan rahatsız.

José Dumont, Ciço rolünde: Kasabasını Rio de Janeiro’nun dışında çevreleyen çevreyi korumaya kararlı bir çevre görev gücünün lideri. Son olarak Dumont, Velho Chico’da Zé Pirangueiro rolünü üstlendi.

Manaus rolünde Victor Sparapane: Isac, Gabriela ve Inês dışında kimse Manaus’un gerçekte kim olduğunu bilmiyor gibi görünüyor. Belki de Rio de Janeiro’nun doğaüstü olaylarıyla ilgili daha büyük bir organizasyonun parçası.

Samuel de Assis, João rolünde: Fabiana’nın gizemli bir havası olan kontrolcü kocası. Çok şey açıklamayacak ve karısının da bunu yapmasına kesinlikle izin vermeyecektir.

Fábio Lago, Iberê rolünde: Dizide önemli bir rolü yokmuş gibi görünen gizemli bir yabancı, ancak ilerledikçe olay örgüsünün ayrılmaz bir parçası olabilir. Lago daha önce Xingu’da rol aldı.

Ivo rolünde Rafael Sieg: Rio de Janeiro’daki polis departmanının başı. Eric ve Marcia’yı yöneten komiser.

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Yorumlar

  1. Sinan
    Posted on 1 Mart 2021
    • Lucy
      Posted on 23 Nisan 2021

Yorum yapmak ister misiniz?