Netflix En İyi Yabancı Diziler 2020 Yılının En İyi Dizileri

Netflix en iyi yabancı diziler listesi arayanlar için Netflix’te izlenmesi gereken filmler arasından 2020 yapımı filmler listesi… 2020 Yılının En İyi Dizileri hangileri, en çok hangi dizler izlenildi ve beğenildi? İşte listemiz başlıyor:

Netflix En İyi Yabancı Diziler 2020

Netflix’te 2020 yılında yayınlanmaya başlayan dizilerin listesini sizlere sunacağız. Ama siz Netflix’te dizi seçmek istiyorsanız, 2020 yılından önce yayınlanmaya başlayan tüm diziler arasından en iyi 50 diziyi seçtiğimiz listeye bakmalısınız:

Netflix En İyi Diziler Listesi: Netflix'te En Çok Sevilen Diziler IMDb

Netflix En İyi Diziler Listesi:

Netflix’te En Çok Sevilen Diziler

50 Dizilik En İyiler Listesi

 

 

 

 

Netflix’te yayınlanan 2020 yılının en iyi yabancı dizilerine bir bakalım. Bu listede sadece Netflix’te yayınlanan dizilerden bahsedeceğiz. (Eğer BeinConnect, BluTV, Apple TV +, HBO, Disney + ve Hulu gibi diğer platformlardaki en iyi filmleri de merak ederseniz geniş liste şurada: 2020 Yılının En İyi Yabancı Dizileri )

The Queen’s Gambit

İZLE

Yönetmen: Scott Frank, Allan Scott
Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie, Bill Camp
Orijinal kanal: Netflix

Walter Tevis’in 1983 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan The Queen’s Gambit, Soğuk Savaş döneminde geçen bir hikayeyi işliyor. Dünyanın en iyi satranç oyuncularından biri olan Beth Harmon’ın hayatına odaklanılan dizinin başrolünü Anya Taylor-Joy üstleniyor. Ailesini kaybetmesinin ardından kurum tarafından büyütülen Beth, burada çalışan bir görevliden satranç oynamayı öğrenir. Satranç’ta olağanüstü bir yetenek sergileyen Beth, önüne çıkan tüm rakipleri yenmeyi başarır.

Unorthodox

İZLE

Yönetmen: Anna Winger
Oyuncular: Shira Haas, Amit Rahav, Jeff Wilbusch
Orijinal kanal: Netflix
Türkiye yayını: Netflix Türkiye

Unorthodox, kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Görücü usulü evliliğe zorlanan genç bir kadın, hayallerine koşmaya karar vererek kaçar. Hem bu evlilikten hem de dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak için Berlin’e yerleşir. Burada bir grup müzisyen ona evlerini açar. Ancak geçmişi genç kadının peşini bırakmayacaktır.

Start-Up

İZLE

Sanal rüyaları gerçeğe dönüştürmeyi arzulayan genç girişimciler, Kore’nin yüksek teknoloji sektörünün amansız dünyasında başarı ve aşk için rekabet ediyor. Seo Dal-mi her şeyini kaybettiği ilkbaharda Nam Do-san’ın mektuplarıyla avunur. On beş yıl sonra Dal-mi, In-jae’yi haksız çıkarmak için Do-san’ın desteğine ihtiyaç duyar. Dal-mi’nin geçmişini korumak ve geleceğine destek çıkmak isteyen Choi Won-deok, Han Ji-pyeong’dan imkânsız bir görevi başarmasını ister.

Başroldekiler:Bae Suzy,Nam Joo-hyuk,Kim Seon-ho
Yaratıcılar: Oh Choong-hwan, Park Hye-ryun

Paranormal

İZLE

Şüpheci bir hematolog kendini bir dizi açıklanamayan olayın içinde bulmasının ardından istemeyerek de olsa doğaüstü olayları araştırmada bir başvuru noktası hâline gelir.

YENİ »
Son Nefesime Kadar Dizisi Hazan kimdir? İpek Filiz Yazıcı kaç yaşında, nereli? İpek Filiz Yazıcı oynadığı diziler

Refaat, İskoçya’dan dönen eski sevgilisi Maggie’yi doğum günü için verilen partiye gönülsüzce davet eder. Doğaüstü bir deneyim ortamı gerer. Lanetli bir mumyanın otopsisinin ardından Kahire’nin üzerine kara bir bulut çöker. Refaat iki olayın bağlantılı olduğunu kabul etmez. Ta ki sevdiği biri etkilenene kadar.

Başroldekiler: Ahmed Amin,Razane Jammal,Ayah Samaha
Yaratıcılar: Amr Salama

Emily in Paris

İZLE

Şikagolu pazarlama yöneticisi Emily Cooper, Paris’te hayallerindeki pozisyonu kapmasının ardından iş, arkadaşlık ve aşkla uğraşırken macera dolu yeni yaşamını kucaklar. Emily, Paris’teki yeni ofisine öz güvenli Amerikan tarzını ve yeni fikirlerini taşır. Ancak Fransızca bilmemesi büyük bir soruna dönüşür.

Paris, Moda ve Aşk…

Başroldekiler: Lily Collins,Philippine Leroy-Beaulieu,Ashley Park
Yaratıcılar: Darren Star

Kalifat

İZLE

IŞİD’in yakın zamanda İsveç’te gerçekleştireceği saldırı, zor durumdaki bir annenin, dikbaşlı bir öğrencinin ve hırslı bir polisin kaderlerini iç içe geçirir.

IŞİD üyesi eşiyle Rakka’ya taşınan Pervin, tehlikeli bir ikilemle karşı karşıya kalır. İsveç Güvenlik Teşkilatı ajanı Fatima, kariyerinde yükselme fırsatı yakalar. Fatima, Husam’ın not defterine ulaşması için Pervin’e baskı yapar. Defterde saldırının ayrıntıları vardır. Ibbe ise Kerima, Sulle ve Miryam’ı yanına çekmeye çalışır.

Başroldekiler: Aliette Opheim,Gizem Erdogan,Amed Bozan
Yaratıcılar: Wilhelm Behrman,Niklas Rockström

Hollywood

İZLE

2. Dünya Savaşı sonrası Hollywoodu’nda bir grup hırslı oyuncu ve yönetmen adayı, eğlence dünyası hayallerinin gerçeğe dönüşmesi için neredeyse her şeyi yapacak.

Film yıldızı olma hayali kuran Jack Castello büyük çıkışını beklerken benzinden fazlasını satan bir benzincide çalışma teklifini kabul eder. Jack, hizmeti karşılığında bir deneme çekimine katılma fırsatı yakalar. Camille tipleme sorunu yaşar. Raymond ilk yönetmenlik şansını kovalar. Archie, Roy ile yakınlaşır.

Başroldekiler:David Corenswet,Jeremy Pope,Darren Criss
Yaratıcılar:Ryan Murphy,Ian Brennan

Stateless

İZLE

Yönetmen: Elise McCredie, Tony Ayres, Cate Blanchett
Oyuncular: Yvonne Strahovski, Jai Courtney, Asher Keddie
Orijinal kanal: ABC TV
Türkiye yayını: Netflix Türkiye

Stateless, birbirini tanımayan dört yabancının hayatına odaklanıyor. Dizide, yolları Avustralya’da bulunan bir gözaltın merkezinde keşisen, aralarında yerel bir tarikattan kaçan bir uçuş görevlisi, idamdan kaçan bir Afgan mülteci, işinden ayrılmaya çalışan Avustralyalı bir beyaz yakalı ve adı skandala karışan bir bürokratın bulunduğu bir grup insanın hayatı ele alınıyor.

Cursed

İZLE

Gizemli güçlere ve efsanevi bir kılıca sahip olan genç asi Nimue, halkını kurtarma görevinde çekici paralı asker Arthur ile güçlerini birleştirir.

Başroldekiler:Katherine Langford,Devon Terrell,Gustaf Skarsgård
Yaratıcılar:Frank Miller,Tom Wheeler

Into the Night

İZLE

Bilim-kurgu ve gerilim sevenler için  Netflix En İyi Yabancı Diziler listesinde 2020 yapımı INTO THE NİGHT dizisi var.

YENİ »
Barbaroslar Ester Kimdir? Barbaroslar Sihirbaz Ester Karakteri Şeyma Peçe

Gizemli bir kozmik olay dünyayı kasıp kavururken, kaçırılan bir gece uçağındaki yolcular ve uçuş ekibi, güneşe karşı bir yarışa girişir. Silahlı bir adam geç saatteki Moskova uçağına zorla girince, aynı uçakta yolculuk eden eski askeri pilot Sylvie kokpittekilere yardım etmeye karar verir.

Başroldekiler: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti
Yaratıcılar: Jason George

Snowpiercer

İZLE

Aslında dizinin hikayesine bakınca bunun bir filme çok benzediğini göreceksiniz, filmi bilenler zaten anladı, bilmeyenlere spoiler yok… Oscarlı Jennifer Connelly ve Tony ödüllü Daveed Diggs başrolde.

Dünya buzlarla kaplanınca hayatta kalan son insanlar dünyanın çevresini dolaşan dev bir trende yaşar. Ama trendeki hassas dengeyi bozmadan birlikte yaşamak çok zordur. Kuyruk kısmının sakinleri bir sonraki isyanlarını planlar. Konaklama müdürü Melanie, bir soruşturmada yardımcı olması için Kuyrukçu lideri Layton’ı görevlendirir.

Başroldekiler: Jennifer Connelly,Daveed Diggs,Mickey Sumner

Dracula

İZLE

Efsane 2020 yılında Netflix dizisi olarak geri döndü. Kont Dracula efsanesi, vampirin kanlı suçlarını inceleyen ve zayıf noktasına ışık tutan yeni öykülerle dönüşümden geçiyor. Sıra dışı bir rahibe, acı içindeki bir avukata, Kont Dracula’nın şatosuna yaptığı lanetli iş gezisine dair ayrıntıları bir araya getirmesi için yardım eder.

Başroldekiler:Claes Bang,Dolly Wells,John Heffernan
Yaratıcılar:Mark Gatiss,Steven Moffat

Spinning Out

İZLE

Artistik patinajda Olimpiyat adayı olan bir sporcu aşk, aile ve hassas ruh sağlığı arasında denge kurmaya çalışırken başarı hayalleri şaşırtıcı bir şekilde sekteye uğrar.

Sert bir düşüşün ardından tedirgin olan ve annesi ile kız kardeşinin spor takıntısı nedeniyle endişelenen Kat, buz pisti dışında bir hayat planlarken bir teklif alır. Kritik kararlar Kat’in kariyerini değiştirse de ortaya çıkan beklenmedik bir rakip onun eline geçen şansı hemen tehdit eder.

Başroldekiler: Kaya Scodelario, January Jones, Will Kemp
Yaratıcılar: Samantha Stratton

The Stranger

İZLE

Richard Armitage (“Hannibal”) ve Siobhan Finneran (“Happy Valley”) başrollerde. Harlan Coben’ın romanından uyarlandı.

Aile babası Adam Price, bir yabancı onun karısı hakkında şaşırtıcı bir iddiada bulunduğunda umutsuzca yanıt aramaya başlar ve kendini bir gizemin ortasında bulur. Adam Price’a yanaşan bir yabancı, onun karısı Corinne hakkında rahatsız edici bir iddiada bulunur. Bu sırada, Johanna ve Wes adlı iki dedektif tuhaf bir davayı üstlenir.

Başroldekiler: Richard Armitage, Siobhan Finneran, Jennifer Saunders
Yaratıcılar: Harlan Coben

Bloodride

İZLE

Gerilim ve korku dizisi sevenler için…

YENİ »
Salı Hangi Diziler Var 30 Mayıs 2023 Salı TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

Bu keyif verici derecede dehşetli korku antolojisi dizisinde, tekinsiz bir otobüsün talihsiz yolcuları, bilinmeyen korkunç bir destinasyona doğru yol alıyor. Şehirli Molly, kırsaldaki küçük ölçekli yeni hayatına uyum sağlamakta zorluk çeker. Ta ki komşularının, evcil hayvanlarına neden bu kadar bağlı olduğunu öğrenene kadar.

Başroldekiler: Ine Marie Wilmann, Bjørnar Teigen, Emma Spetalen Magnusson
Yaratıcılar: Kjetil Indregard, Atle Knudsen

Warrior Nun

İZLE

İyi ve kötünün savaşını anlatan aksiyon dolu öyküde Alba Baptista başrolde. Ben Dunn’ın çizgi romanlarından uyarlandı. Gözlerini morgda açan yetim bir genç, Hale Taşıyıcısı olarak şeytan avcısı rahibelerin gizli tarikatına seçildiğini ve süper güçlere sahip olduğunu öğrenir.

Başroldekiler: Alba Baptista, Toya Turner, Lorena Andrea
Yaratıcılar: Simon Barry

Tiny Pretty Things

İZLE

Tiny Pretty Things dizisinin konusu Chicago şehrinde elit bir bale akademisinde (Archer Bale Okulu) eğitim gören gençlerin çevresinde şekilleniyor. Farklı bölgelerden farklı sosyo-ekonomik gruplardan gelen gençlerin yegane ortak noktası dans etmeye olan tutkularıdır.  Seçkin bir bale okulunda yıldız bir öğrenci saldırıya uğrar. Onun yerini alan öğrenci ise yalanlar, ihanet ve kıyasıya rekabetle dolu bir dünyaya adım atar.

Şikago’nun ünlü Archer Bale Okulu’na gelen balerin Neveah burada yeni acımasız rakiplerle karşılaşır ve okula sürpriz kabulünün ardındaki rahatsız edici gerçeği öğrenir.

Başroldekiler: Lauren Holly,Kylie Jefferson,Casimere Jollette
Yaratıcılar: Michael MacLennan

Ratched

İZLE

“Guguk Kuşu”ndan ilham alan bu Ryan Murphy ve Ian Brennan imzalı dizide Sarah Paulson başrolde. Hikayemiz 1947’de başlar. Hemşire Mildred Ratched, Lucia Eyalet Hastanesinde iş ararken kötü şöhretli katil Edmund Tolleson, yeni bir psikiyatri hastası olarak hastaneye yatırılmak üzeredir.  Ancak hemşiremizin şık görüntüsünün altında, giderek büyüyen bir karanlık gizlidir.

Başroldekiler: Sarah Paulson, Finn Wittrock, Judy Davis
Yaratıcılar: Evan Romansky

Freud

İZLE

Tarihi bir gerilim filmi. 19. yüzyıl Viyanası’nda adını duyurmaya istekli ve başarıya aç genç Sigmund Freud, bir dizi kanlı gizemi çözmek için bir medyum ve bir dedektifle birlikte çalışır.
Başroldekiler: Robert Finster, Ella Rumpf, Georg Friedrich
Yaratıcılar: Marvin Kren, Benjamin Hessler, Stefan Brunner

Fantastik Kore dizileri ve Netflix en iyi bilim kurgu filmleri de ilginizi çekebilir. En iyi bilim kurgu filmleri, katil kim temalı korku filmleri, kıyamet sonrası filmler ve en iyi polisiye diziler listelerine de göz atabilirsiniz. En iyi korku gerilim filmleri, en iyi suç filmleri ve zaman yolculuğu filmleri de göz atmaya değer.

Yorum yapmak ister misiniz?