Yılbaşında Evde Neler Yapılır? 2021 Yılbaşında Evde Yapılacak Aktiviteler

Yılbaşında Evde Neler Yapılır? Yılbaşı gecesi ne yapmalı, nasıl vakit geçirmeli? Malum, pandemi sebebiyle evlere kısıldık. O zaman enseyi karartmadan, güzel bir yılbaşı geçirmek için fikirler lazım. Yılbaşında evde yapılabilecekler listesi arayanlara alternatif öneriler:

Yılbaşında Evde Neler Yapılır?

Eskiden en çok kullanılan yöntem PTT ( Pijama Terlik Televizyon) vardı. Şimdi ise televizyona alternatif pek çok şey var. Size eğlenceli bazı alternatifler sunmaya çalışacağız.

Yılbaşında Evde Yapılacak Aktiviteler

Yılbaşında Evde Yapılacak Aktiviteler Nelerdir? Televizyon izlemek, dizi-film izlemek, oyun oynamak, kuruyemiş ve abur cubur yemek? İşte farklı alternatifler

Anı Defteri (Scrapbook) Yazmak

2020 yılı aslında çok keyifsiz geçmişe benziyor uzaktan. Ama illa ki çıkarılacak dersler, mutlu anlar, parlak fikirler de kalmıştır bir yerlerde… Evet, telefonunuzun fotoğraf albümünde 2020 yılını inceleyip, keyif aldığınız bir anı defteri hazırlamaya ne dersiniz? Sizi mutlu eden anlar, hayatınızı değiştiren anlar… Twitter, instagram, facebook gibi takıldığınız sosyal mecraları karıştırmanın vakti geldi. Unutmadan, 2020 çok fazla hayal kırıklığı barındırıyorsa, bu sefer umut ve hayallerinizle dolu 2021 hayal defteri de yapabilirsiniz. Anı defteri tasarımı da sizin yaratıcılığınıza kalmış:

 

Yemek Masası Hazırlıkları

Belki de çoğu insan gibi tek başına kutlayacaksınız yılbaşını, olsun… Bu yılbaşında harika bir sofra (yalnızlara belki sehpa) ve sevdiğiniz yiyecekler hazırlamak ister misiniz? İstemeyenler marketten veya Getir götür uygulamalardan siparişlerini versinler… Benim yılbaşı favorim hep yaş pastadır, yemek bile aramam 🙂 Biraz çerez , biraz kuruyemiş 🙂 Ama Refika’nın mutfağı sizi biraz daha mutlu edebilir:

YENİ »
Youtube Hashtag Nasıl Eklenir? Hashtag Ne İşe Yarar?

Fotoğraf Çekinmek

Yılbaşında evde neler yapılır listemizde basit ama eğlenceli bir fikir var. İnstagram fenomeni olmasanız da, keyifli vakit geçirmek için düşünülebilecek bir aktivite. Yalnız olanlar tripod ile deneyebilirler. Evin her köşesinden enfes kareler çıkartabilirsiniz.

 

 

Oyun Oynamak

Tombala, kızma birader geçmişte mi kaldı? Monopoly, Tabu, Trivial Pursuit, Scrabble, Codenames gibi oyunları da deneyebilirsiniz. Yalnızım diyenlere mobil oyunları da tavsiye edebiliriz 🙂

Karaoke Mikrofon ile Şarkı Söylemek

Karaoke mikrofonunuz yoksa saç fırçası ile de deneyebilirsiniz. Keyifli bir aktivitedir… Düet yapabilirseniz daha da güzel olur…

Yorum yapmak ister misiniz?